reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 2 czerwca. Imieniny Erazma, Marianny, Marzanny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zbiorowa komunikacja autobusowa?

Aktualności15.05.2019 o 19:43Komentarzy: 9
Samorządowcy z powiatu oleśnickiego spotkali się z przedstawicielem firmy przewozowej, aby porozmawiać o możliwości powstania zbiorowej komunikacji autobusowej.


źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

System zbiorowej komunikacji autobusowej

Andrzej Szamborski spotkał się ze starostą oraz włodarzami wszystkich miast i gmin powiatu oleśnickiego, których zamiarem jest usprawnienie systemu zbiorowej komunikacji autobusowej.

Jak podaje oleśnickie starostwo, żadne decyzje tego dnia nie zapadły, ponieważ były to tylko wstępne i niezobowiązujące rozmowy dotyczące form ewentualnej współpracy z firmą, która od 2003 roku realizuje projekty związane z rozwojem transportu publicznego i integruje transport pasażerski w miastach i aglomeracjach.

- Nam nie powinno być obojętne, co dzieje się z naszymi dziećmi po wyjściu z podstawówki. Nam powinno zależeć na tym, aby stworzyć im warunki bezpiecznego i komfortowego dowozu do szkół ponadpodstawowych - tłumaczy starosta Jan Dżugaj.

Artur Ciosek, wójt gminy Dobroszyce, który był inicjatorem spotkania, wyjaśniał: - Nie jest naszą intencją organizacja całego transportu publicznego między gminami, tylko uzupełnienie linii już istniejących o te nierentowne, które zostały zlikwidowane. Nie bierzemy organizacji całego transportu na siebie – podkreśla, nadmieniając, że nadrzędnym celem jest optymalizacja połączeń ze stolicą powiatu oraz dowozu uczniów do szkół, a osób dorosłych do zakładów pracy czy innych obiektów użyteczności publicznej.

Pięć etapów

- Jeżeli dojdzie do porozumienia, to naszą wartość dodaną stanowić będzie fakt wspólnego zarządzania systemem i wspólny udział w przetargu, jako jeden podmiot. To daje duże oszczędności, więc gra jest warta świeczki - do współpracy zachęcał Andrzej Szamborski, który tzw. ścieżki dojścia do założonego celu podzielił na pięć etapów.

- 21 maja odbędzie się kolejne spotkanie starosty, burmistrzów oraz wójtów. Wynikiem wspólnych uzgodnień powinien być kierunek postępowania samorządów gminnych oraz samorządu powiatowego w kwestii usprawnienia transportu publicznego w subregionie oleśnickim - informuje starostwo.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Irena 15.05.2019 o 23:00

W jedności siła, Panie Arturze pozdrawiam I. L

Zgłoś
Mieszkanka15.05.2019 o 22:05

Potwierdzam, Bogusławice koniecznie!

Zgłoś
Życzliwa 15.05.2019 o 21:50

Pilnie potrzebny transport z Boguslawic dla dzieci o starych ludzi!!! Trójka tylko przejedzie przez tory i już jest! !!

Zgłoś
alexis 15.05.2019 o 21:36

Panowie rajcy ,tylko proszę w tych planach uwzględnić żeby tabor który będzie nas woził spełniał normy przynajmniej EUR 5 inaczej znów wygra polbus z starym złomem

Zgłoś
Anty Polbus15.05.2019 o 21:20

Autobusy powiny jeździć cały dzień jako komunikacja do wszystkich miejscowości na terenie gminy i miedzy miastami w gminie od 5 rano do 23 z częstotliwością na liniach co 60 minut a nawet tam gdzie jest potrzeba co 30 minut. Mieszkancy koncza prace o 22 albo zaczynają o 6 i nie mają czym do pracy dojechać. Komunikacja będzie finansowana i jest z podatków więc mieszkańcy mają prawo wymagać.

Zgłoś
edek15.05.2019 o 21:14

A ten z Twardogóry to co tak oczy wytrzeszczył?

Zgłoś
ICE315.05.2019 o 20:36

Dawno powinna być komunikacja publiczna zbudowana wokół istniejącej sieci linii kolejowych. To znaczy autobusy dowożą i rozwożą do dworców kolejowych, gdzie dalej do miast takich jak Wrocław czy Oleśnica kursuje pociąg. Oczywiście nad utworzeniem rozkładu jazdy połączonych środków transportu trzeba przysiąść. Do tego tabor, autobusy musza być do komunikacji miejskiej z możliwością przewożenia wózków dziecięcych i dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej. Ożywiły by sie dworce kolejowe i problem oleśnickiego dworca by się rozwiązał, projektując tam centrum przesiadkowe, a nie jakąś placówkę kultury.

Zgłoś
cc15.05.2019 o 20:22

a Bierutów bogaty, sam finansuje , nikt złamanejzłotówki nie płaci

Zgłoś
Anty Polbus15.05.2019 o 19:52

Niech jeździ polbus tymi starymi autobusami które nadają się na złom i tymi kierowcami ktorzy jeżdżą za 15,70 brutto za godzine po 240h w miesiącu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube