reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

15.05 o 17:06Komentarzy: 7Kategoria: Aktualności
- Ale masz nosa! - powiedział do zatrzymującego go policjanta po służbie kierowca peugeota, który miał trzy promile alkoholu w organizmie.Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu jechał swoim samochodem po zakończonej już służbie i zauważył w jednej z miejscowości powiatu oleśnickiego pojazd, który poruszał się całą szerokością jezdni.

Kierujący miał ewidentny problem z utrzymaniem osobowego peugeota na odpowiednim pasie ruchu. Doświadczony funkcjonariusz postanowił wyprzedzić podejrzany pojazd, aby upewnić się czy kierująca nim osoba nie potrzebuje pomocy. Podczas manewru wyprzedzania kierujący peugeotem zjechał nagle na pas po którym poruszał się policjant, zmuszając go do gwałtownego hamowania oraz ucieczki na pobocze. Mundurowy wiedział, że jak najszybciej musi zatrzymać kierującego, by nie dopuścić do wypadku zagrażającego innym uczestnikom ruchu drogowego.

Skutecznie wyprzedził poprzedzający pojazd i zatrzymał swój samochód blokując mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę jak się okazało - nietrzeźwemu kierowcy. Wykorzystał jego chwilową nieuwagę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki peugeota. Podejrzenia policjanta co do stanu trzeźwości kierującego potwierdził bardzo mocny zapach alkoholu wydobywający się z pojazdu.

Kiedy na miejsce przybył patrol z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, okazało się, że kierujący ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 54-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego pozwolił sobie nawet na słowa, które potwierdzają czujność wrocławskiego policjanta, mówiąc mu, „ale masz nosa!”. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

źródło: KWP we Wrocławiu

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

mlody alkusek15.05 o 20:34

xD sokole oko wypatrzylo go na drodze jadacego zygzakiem ;-)

Zgłoś
Warol Odtyła15.05 o 19:22

Sam się zatrzymał?

Zgłoś
Karol15.05 o 18:26

Ale masz nosa haha jak się jedzie środkiem ulicy i raz w lewo i prawo to nietrzeba mieć nosa tylko patrzeć na drogę i wtedy można dostrzec łba który ma 3 promile i jedzie zygzakiem

Zgłoś
Sandra15.05 o 18:17

Gdzie to było?

Zgłoś
Taka prawda15.05 o 17:41

25 laz za próbę zabójstwa z użyciem samochodu stan upojenie nie moze byc usprawiedliwieniem

Zgłoś
leon15.05 o 17:29

proponuję amputację mózgu kierowcy

Zgłoś
OWC.15.05 o 17:24

Niech pod jednostką wojskową staną w poniedziałek zawsze będą mieli wyniki. Te pijaki z wojska zawsze co piąty pijany wjeżdża jak mi szybę otwierają żeby przepustkę pokazać to kopie gożołą.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
dzisiaj o 19:10/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
dzisiaj o 18:58/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
dzisiaj o 13:12/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube