Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Cztery medale dla sportowców II LO

15.05 o 17:01Komentarzy: Kategoria: Sport
Uczniowie II LO w Oleśnicy przywieźli cztery medale z Finału Dolnośląskigo Ligi LA 2019.

Niedawno na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Ligi LA 2019. II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy reprezentowało 23 uczniów. Starty odbywały się w blokach: biegi krótkie, biegi średnie, skoki, rzuty i sztafety. Uczniowie "Dwójki" zdobyli cztery medale.

Jagoda Schubert wywalczyła złoto w rzucie dyskiem na odległość 28,52m. Tetiana Van-Tsyn- Zhan również otrzymała złoto w rzucie oszczepem na odległość 30,08m. Patryk Martynowicz otrzymał złoto w skoku wzwyż na wysokość 178 cm. Nina Krzywańska zdobyła srebro w rzucie oszczepem na odległość 23,20m (wyższa kategoria wiekowa). Dobry wynik uzyskał też Eryk Moździerz w skoku wzwyż – 170 cm, zajmując miejsce tuż za podium.

- W klasyfikacji drużynowej reprezentacja dziewcząt zajęła 8. miejsce na Dolnym Śląsku, a reprezentacja chłopców 6. miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki - podsumowuje II LO.

Drużyna dziewcząt: J. Galik, N. Gałka, S. Gradowska, A. Hołuj, W. Kozakiewicz, E. Olszańska, O. Olszańska, N. Plefko, A. Statnik, J. Schubert, T. Van-Tsyn-Zhan, N. Krzywańska.

Drużyna chłopców: B. Bilski, P. Cepuch, P. Jakubik, M. Lucer, M. Marczak, P. Martynowicz, P. Mika, M. Mosiak, E. Moździerz, M. Waga, Sz. Zieliński.

źródło: II LO w Oleśnicy