reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Były ksiądz-pedofil w oleśnickim więzieniu

Aktualności15.05.2019 o 18:24Komentarzy: 73
Portal MojaOlesnica.pl ustalił, że były już ksiądz-pedofil Paweł K. obecnie przebywa w oleśnickim więzieniu. Odsiaduje wyrok za gwałt i wykorzystywanie nieletnich. Jest jedną z postaci pokazanych w dokumencie "Tylko nie mów nikomu".


Jednym z osadzonych w oleśnickim więzieniu jest były ksiądz-pedofil

W ostatnich dniach wyszło na jaw, że Paweł K. to już były ksiądz katolicki. Jest jedną z postaci pokazanych w filmie dokumentalnym braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu", który opowiada o zjawisku seksualnego wykorzystywania dzieci przez duchownych Kościoła katolickiego oraz procederze ukrywania tego zjawiska.

- Paweł K. (...) przez lata pracował w parafiach we Wrocławiu, Miliczu, Oławie i Bydgoszczy. Był też katechetą i opiekunem ministrantów. Pierwszy raz został zatrzymany w 2005 r. jako wikariusz we wrocławskiej parafii św. Ducha, bo pod sklepem proponował trzem chłopcom po 100 zł za usługi seksualne. Za księdza osobiście poręczył jako pierwszy abp Marian Gołębiewski, ale się wycofał, a potem zrobił to arcybiskup wrocławski Henryk Gulbinowicz - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Mimo zarzutów, duchownego przeniesiono do Bydgoszczy, gdzie powierzono mu prowadzenie lekcji katechezy i opiekę nad ministrantami. Po skargach rodziców został przeniesiony do Milicza, gdzie znów pracował z dziećmi.

Pod koniec 2012 roku w jednym z wrocławskich hoteli przebywał razem z trzynastolatkiem. Jego pracownicy byli tym zaniepokojeni i powiadomili policję. W pokoju hotelowym znaleziono pornografię dziecięcą z udziałem właśnie tego chłopca.

- W 2015 roku sąd skazał go na siedem lat więzienia za gwałt i wykorzystywanie seksualne nieletnich chłopców - podaje "Gazeta Wrocławska".

- Z premedytacją "oplatał" pokrzywdzonych chłopców. Najpierw zaprzyjaźniał się z nimi, uzależniał od siebie psychicznie. Czasem obsypywał prezentami. A potem seksualnie wykorzystywał - mówiła o nim w sądzie prokurator Joanna Czyniewska-Pawlik, cytowana przez "Wrocławską".

Portal MojaOlesnica.pl próbował dowiedzieć się, gdzie przebywa osadzony pedofil. - Służba Więzienna informacji nt. miejsca pobytu osób skazanych udziela tylko na wniosek osobom ustawowo uprawnionym. Uprawnionymi nie są media - napisała nam ppłk Elżbieta Krakowska, rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że obecnie znajduje się w oleśnickim więzieniu, który od niedawna formalnie funkcjonuje jako Oddział Zewnętrzny.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (73)

Młody człowiek16.05.2019 o 23:44

Oczywiście mówiąc bronie ksiezy nie bronie Pedofilów

Zgłoś
Młody człowiek16.05.2019 o 23:43

Widzę że większość z ludzi komentujących pisze naprawdę mądrze ale proszę nie których o jedno nie wyrzucajcie wszystkich księży do jednego worka. Nie będę ukrywał jestem młodym człowiekiem mam dopiero 17 lat i może nie rozumiem pewnych spraw ale akurat to tak i kapletnie nie pochwalam tego że kościół zatajl pedofilię w Kk. Ale nie rozumiem czemu teraz niektórzy ludzie najeżdżają na wszystkich. Opowiem krótko czm bronie ksiezy. W momencie kiedy miałem 12 lat zacząłem pić palić papierosy w wieku 14 lat nikt nademna nie panowal nawet ja sam (złe towarzystwo) i w tedy na mojej drodze pojawił się pewnie duchowny który jako jedyny wierzył że z tego wyjdę dziś z czystym sumieniem misie że dzięki niemu jestem w Liceum które kończę z wyróżnieniem ( to dopiero pierwszy rok nauki) niech mi ktoś wytłumaczy nie mówię o kom z MO Czm niektórzy ludzie teraz traktują wszystkich duchownych jak pedofili

Zgłoś
Goddamn16.05.2019 o 23:13

Mam nadzieje, ze w więzieniu tez mu powsadzali w dupę ????????

Zgłoś
ćwok16.05.2019 o 20:07

do wszystkich przemądrzalców! Czy to ważne jaki zawód reprezentuje ów pedofil?Księża wzięci na tapetę bo,szerzą teorie moralne. Kafelkarz nie przemawia do tłumów co niedzielę i nie namawia do dobrych uczynków.To jest różnica,którą mało kto jarzy.

Zgłoś
ona16.05.2019 o 17:58

Ono - niech udają skruszonych, ale kto się na to nabierze? Co najwyżej pokolenie starców wychowanych w systemie totalnej uległości wobec tzw. autorytetów (czyli ludzi w sutannach, mundurach, białych kitlach). Młodzi na szczęście są bardziej ogarnięci, i lepiej wykształceni, mają szersze horyzonty, wyjeżdżają poza swój powiat i co najważniejsze nie uznają autorytetów, co jest ogromnym plusem, bo chroni przed manipulacją ze strony tych rzekomych "autorytetów".

Zgłoś
ono 16.05.2019 o 17:45

Ja się teraz najbardziej obawiam tego, że oni (szczególnie purpuraci) pod przymusem będą grać skruszonych i na tym się skończy. Głódź już zaczyna przepraszać za swoje słowa, bo pewnie Watykan zareagował.

Zgłoś
ona16.05.2019 o 17:36

On - nienawiść to uczucie a uczuć nie da się szerzyć ani przekazać innym! Padnie wam ten katolicki kraj, oj padnie. Za 10 lat jak pokolenia moherów już nie będzie, nie będzie śladu po tej instytucji. I to nie przez moje gadanie, ale przez waszych guru w sutannach.

Zgłoś
RamboZoleśnickiejKomendy16.05.2019 o 17:25

Ciekawe czy już miał kiche na wierzchu.

Zgłoś
On16.05.2019 o 17:11

Ona chory z nienawiści człowieku idź do psychiatry i przestań szerzyć nienawiść i kłamstwa

Zgłoś
ono16.05.2019 o 17:03

"Latkowski w 2005 roku zrobił film "Pedofile". Chodzi o wykorzystywanie dziecięcej prostytucji na Dworcu Centralnym. Mówiło się o znanych ludziach - ministrze, wybitnym reżyserze i znanym księdzu". I cisza!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube