reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Modlitwa za ofiary molestowania i księży

15.05 o 08:41Komentarzy: 143Kategoria: Aktualności
Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz zachęca do modlitwy za ofiary przestępstw seksualnych oraz księży. - Potrzebujemy Waszej modlitwy - apeluje duchowny.


Ksiądz Teodor Sawielewicz

Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz, znany z TeoBańkologi, na swojej stronie na Facebooku napisał, że szykuje się do napisania oceny z filmu "Tylko nie mówi nikomu" o pedofilii w Kościele katolickim oraz poprosił internautów o podzielenie się odpowiedziami na temat szkód i korzyści po obejrzeniu produkcji.Z kolei na dziś duchowny zapowiada różaniec na żywo. Transmisja zostanie przeprowadzona na Facebooku i rozpocznie się o godzinie 20. Ksiądz zachęca do różańca za ofiary przestępstw seksualnych oraz do modlitwy za księży.

* * *

Wiecie co... Jest czwarta rano. Spać nie mogę... Poruszyły mnie te wydarzenia, związane z filmem o pedofilii księży i jej ukrywaniu. Chcę Was zaprosić do modlitwy, tylko najpierw wyjaśnię kontekst. Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: "zawiodłem się Wami...", "Wy jesteście tacy a tacy...", "u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara...", "mówią mi: "widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!" ". Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała "straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi...". Widac było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa...

Widzę po pewnych ludziach, którzy jakoś Boga szukają, jakoś tam się modlą, jakoś się do niego zbliżają, że wrzucają do jednego wora księży i wyprowadzają ostatnio wnioski...: "Jezus nie założyłby takiego Kościoła z pedofilami, ja tu nie chcę być...", "zaorać to towarzystwo...", "nie mogę swojemu synowi pozwolić, by był ministrantem...", "nie ma dziś księży z powołania...".

Chcę Was zaprosić do modlitwy różańcowej, na tym fanpejdżu, środa 20:00. I przyjmijcie, że w ten sposób chcę...

1) zaprosić do różańca na żywo za ofiary przestępstw seksualnych. Bo to nie jest tak, że neguję wszystko i mówię, że się nic nie stało. Stało się i się nie odstanie. Mam nadzieję, że w komentarzach nie będę musiał się tłumaczyć się z tego, czego nie miałem na myśli. I to nie jest tak, że teraz z ofiar robię oprawców, a z oprawców ofiary. Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co napisałem.
2) zaprosić do modlitwy za księży. Jesteśmy słabi. Potrzebujemy Waszej modlitwy. Ostatnio jeszcze mocniej się do tego przekonałem, gdy na egozrcyzmach usłyszałem pusty, demoniczny śmiech pełen strachu i poczucia bezradności osoby będącej pod wpływem złego ducha. Powiedziała wielokrotnie do mnie: "zniszczę Cię, zniszczę Cię...!!!". Na innym egzorcyzmie nie byłem, ale wiem, że tam się demon darł o mnie: "policzę się z z nim, nienawidzę, że chodzi do niego do spowiedzi...". Nie trzeba chyba mówić, że diabeł ma takie zamiary wobec każdego kapłana, nawet nie musi ich wypowiadać przez osoby zniewolone lub opętane na egzorcyzmach. Wszak kapłan jest jak konar, z którego odrastają gałązki. Łatwiej odciąć cały konar, niż ucinać pojedyncze gałązki. Niektórych zniszczył... Z niektórymi się policzył... Módlcie się za nas, byśmy nie byli wilkami w koloratkach. Pomódlmy się również w tym różańcu za Episkopat Polski. Zamiast mielić językiem na księży, prosimy o modlitwę. Konkretnie i pokornie proszę o to. Środa 20:00.
3) zaprosić, byście w komentarzach dodali swoje intencje, zwłaszcza dotyczące księży, ostatnich sytuacji. Obiecuję modlitwę za każdą pozostawioną intencję modlitewną, również nie związaną z omawianym problemem. Jeśli intencja jest zbyt osobista możesz napisać "Panie, Ty wiesz...".
4) Podajcie dalej tego posta. Może niektórzy zrozumieją, że czas poświęcony na bicie świętej piany w sprawie niemoralności księży - prawdziwej lub rzekomej - warto zamiast tego przeznaczyć na modlitwę za nas. Weźcie na klatę wszystkie komentarze pod udostępnionym tym postem typu: "i dalej bronisz tę mafię???"

W modlitwie chcę pamiętać o wszystkich korzyściach, które może dać film p. #Sekielski ego. Chcę też pamiętać o spustoszeniu i zgorszeniu w duszach ludzkich, który wywołał, o których tez pisaliście w komentarzach do poprzedniego posta na stronie.

Przepraszam każdego, kto odbierze ten post jako robienie z siebie lub księży większych ofiar niż ofiary przestępstw. Nie to miałem na myśli. Proszę tak tego nie odbierać. Gdyby ktoś chciał lepiej zrozumieć moje intencje, zapraszam do przeczytania moich intencji modlitwy na w komentarzach na fanpejdżu.. Tylko kilka przeczytajcie proszę, bo jedna wyrwana z kontekstu innych może zaciemnić sprawę, co leży mi na sercu.

Zapraszam do modlitwy, składania intencji i podania dalej info. Zło dobrej zwyciężaj.
ks. Teodor

* * *rd, źródło: fb/teobankologia

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

kpr15.05 o 10:31

O czym piszesz Edmundzie twój ateizm przebija od lat na tym portalu o jakim macaniu mówisz jak się nie uczestniczy w obrzędach kościelnych to ma się właśnie niewiedzę. Nie widzę żebyś uczestniczył w uroczystościach więc nie zbieraj głosu . Tak właśnie działa szatan.

Zgłoś
tom15.05 o 10:29

Powinni znieść celibat, nie zawsze był obowiązkowy. Gdyby mieli żony nie kusiło by ich do takich obrzydliwości.

Zgłoś
Edmund Kaleciński15.05 o 10:28

Zacząć trzeba od dymisji Episkopatu. PiS powinien odwołać Kaczyńskiego, bo on zrównuje Kościół z państwem polskim. Zerwać konkordat i zamienić go umową zwykłą, traktującą Kościół na równych zasadach z innymi podmiotami stowarzyszeń. Przed sądami postawić biskupów, którzy zbudowali przestępczy proceder. Pedofilię prawnie traktować jak zbrodnię i według takiego prawa karać bezwzględnym pozbawieniem wolności (prawnicy wiedzą co to znaczy). Obowiązek zgłaszania tego rodzaju przestępstw przeciw dzieciom, w pierwszej kolejności nie do Watykanu, a do organów ścigania. I zgodnie z ustawą o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, doprowadzić do sytuacji, żeby państwo było świeckie (art.10) - nie społeczeństwo, bo ma być wielokulturowe, a państwo. O to się módl ksiądz !

Zgłoś
Gość15.05 o 10:27

Nie można wszystkich wrzucić jednego worka i jedną miarą mierzyć...! Dlaczego osoby niewinne mają być napiętnowane....i ponosić karę za przestępców...???

Zgłoś
Jurek15.05 o 10:18

I następny odwaraca kota ogonem A po prostu mógł przemilczeć. Może też ma za uszami?

Zgłoś
Zadośćuczynienie15.05 o 09:56

No tak, ale oprócz modlitwy to wszyscy księża, biskupi, duchowni itd. powinni przez cały rok przeznaczać chociaż połowę swojego wynagrodzenia na ludzi którzy zostali skrzywdzeni przez KK.

Zgłoś
Edmund Kaleciński15.05 o 09:56

Panie ksiądz. Spotwornieniem sięgającym po dno ludzkiej kondycji zajmujecie się od wieków. Przedsiębiorstwo zaprzeczenia człowieczeństwu, robi demonstrację istoty siebie samego i wpycha ją widzowi do gardła: masz i żryj ! Ludzie dalej mają łykać modlitwę i na kolanach dziękować wam za "łaskę" ? Panie ksiądz, dalej nie rozumiesz co się stało, ludzie powoli przestają myśleć kategoriami baranków bożych. Choć ponad jedenaście wieków temu stworzyliście w naszym kraju obszar okupowany, mam nadzieję, że lud zaczyna rozumieć waszą "ściemę". Dlaczego księże nie wspominasz nic, że twój konfrater, dawny szef diecezji, krył zbrodniarza pedofila latami, a kolega z sąsiedniej parafii zaprosił go, aby macał głowy dzieci w czasie bierzmowania ? Nie tak dawno, bo w kwietniu.

Zgłoś
Kasienka 15.05 o 09:52

I dalej brną w zaparte.... Człowiek może zbłądzić, ok. Nie chodzi o to, że pedofilia występuje tylko wśród księży, tylko o zalamanie, chronienie przestępców, bute, obłude i pyche. Zero pokory. Czujecie się atakowani? Jeszce ksiądz śmie pisać o szkodach jaki ten dokument mógł wywołać? Jakich szkód? Chyba jedynie dla waszej obłudy. To, że społeczeństwo w końcu się obudzi i skończą się przywileje i wyjątkowe traktowanie. Oczywiście zgadzam się z tym, że pedofilia nie jest tylko problemem wsrod kleru, różnica polega na wyciąganiu konsekwencji karnych. Naprawdę nie widzicie różnicy. Czy wy się Boga nie boicie? Jestem katoliczką i jest mi tak cholernie wstyd, wstyd za obłude wśród kleru. Jedyne o co będę się modlić to o sprawiedliwość, bo możni księża, biskupi, kardynałowie, że jeśli kara nie spotka was tu to Bóg srogo was osądzi. Nie jesteście na tym świecie żadnym autorytetem, a stawiacie się na równi z Panem Bogiem. Więcej w was diabła niż Boga, bo diabeł mocny w kłamstwie tak jak wasz kler

Zgłoś
XYZ15.05 o 09:38

Mam pytanie, czy spowiedź u księdza pedofila jest ważna.

Zgłoś
Edi15.05 o 09:37

rozgrzana gofrownica za 50 zł skutecznie wyleczyła by bieżących pedofili i tych co chociaż pomyśleli by.

Zgłoś
precz z obrońcami pedofili15.05 o 09:31

Nie modlitwa, tylko kastracja i ciasna cela ojczulku:/

Zgłoś
anna15.05 o 09:27

obciac przyrodzenie

Zgłoś
skończe juz biadolic o modlitw15.05 o 09:26

oni potrzebuja lekarza nie modlitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
v15.05 o 09:26

oni potrzebuja lekarza nie modlitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
b15.05 o 09:26

oni potrzebuja lekarza nie modlitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
gacek15.05 o 09:26

oni potrzebuja lekarza nie modlitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
gracjan15.05 o 09:26

oni potrzebuja lekarza nie modlitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
k...a modlitwy haha15.05 o 09:24

Część potrzebuje prokuratora i celi

Zgłoś
!!15.05 o 09:19

Krok pierwszy - odwołanie i osądzenie tych wszystkich ,którzy o tym wiedzieli a zawiedli. Szacunku i ufności nie zdobywa się kłamstwem. Według wodza naczelnego "nikt nie stoi ponad prawem".

Zgłoś
:-) zw-kowalski15.05 o 09:18

[email protected]! Przeczytaj raz jeszcze. ks. Teodor chce się modlić za ofiary oraz za oprawców. Do tego dość mądrze podchodzi, że oni księża są tacy jak my. Też słabi i podatni na podszepty zła. To normalne, że działa mechanizm obronny (jak i u każdego), że więcej miejsca poświęca księżom a mniej ofiarom. Ale stanął twarzą w twarz z problemem. Nie potraktował tego jako sprawy politycznej czy kolejnej krucjaty przeciw kościołowi. Ja tak to odebrałem. Ks Teodor zachowuje się o kilka klas lepiej jak biskup, generał Głódź.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube