reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Modlitwa za ofiary molestowania i księży

15.05.2019 o 08:41Komentarzy: 143Kategoria: Aktualności
Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz zachęca do modlitwy za ofiary przestępstw seksualnych oraz księży. - Potrzebujemy Waszej modlitwy - apeluje duchowny.


Ksiądz Teodor Sawielewicz

Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz, znany z TeoBańkologi, na swojej stronie na Facebooku napisał, że szykuje się do napisania oceny z filmu "Tylko nie mówi nikomu" o pedofilii w Kościele katolickim oraz poprosił internautów o podzielenie się odpowiedziami na temat szkód i korzyści po obejrzeniu produkcji.Z kolei na dziś duchowny zapowiada różaniec na żywo. Transmisja zostanie przeprowadzona na Facebooku i rozpocznie się o godzinie 20. Ksiądz zachęca do różańca za ofiary przestępstw seksualnych oraz do modlitwy za księży.

* * *

Wiecie co... Jest czwarta rano. Spać nie mogę... Poruszyły mnie te wydarzenia, związane z filmem o pedofilii księży i jej ukrywaniu. Chcę Was zaprosić do modlitwy, tylko najpierw wyjaśnię kontekst. Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: "zawiodłem się Wami...", "Wy jesteście tacy a tacy...", "u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara...", "mówią mi: "widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!" ". Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała "straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi...". Widac było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa...

Widzę po pewnych ludziach, którzy jakoś Boga szukają, jakoś tam się modlą, jakoś się do niego zbliżają, że wrzucają do jednego wora księży i wyprowadzają ostatnio wnioski...: "Jezus nie założyłby takiego Kościoła z pedofilami, ja tu nie chcę być...", "zaorać to towarzystwo...", "nie mogę swojemu synowi pozwolić, by był ministrantem...", "nie ma dziś księży z powołania...".

Chcę Was zaprosić do modlitwy różańcowej, na tym fanpejdżu, środa 20:00. I przyjmijcie, że w ten sposób chcę...

1) zaprosić do różańca na żywo za ofiary przestępstw seksualnych. Bo to nie jest tak, że neguję wszystko i mówię, że się nic nie stało. Stało się i się nie odstanie. Mam nadzieję, że w komentarzach nie będę musiał się tłumaczyć się z tego, czego nie miałem na myśli. I to nie jest tak, że teraz z ofiar robię oprawców, a z oprawców ofiary. Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co napisałem.
2) zaprosić do modlitwy za księży. Jesteśmy słabi. Potrzebujemy Waszej modlitwy. Ostatnio jeszcze mocniej się do tego przekonałem, gdy na egozrcyzmach usłyszałem pusty, demoniczny śmiech pełen strachu i poczucia bezradności osoby będącej pod wpływem złego ducha. Powiedziała wielokrotnie do mnie: "zniszczę Cię, zniszczę Cię...!!!". Na innym egzorcyzmie nie byłem, ale wiem, że tam się demon darł o mnie: "policzę się z z nim, nienawidzę, że chodzi do niego do spowiedzi...". Nie trzeba chyba mówić, że diabeł ma takie zamiary wobec każdego kapłana, nawet nie musi ich wypowiadać przez osoby zniewolone lub opętane na egzorcyzmach. Wszak kapłan jest jak konar, z którego odrastają gałązki. Łatwiej odciąć cały konar, niż ucinać pojedyncze gałązki. Niektórych zniszczył... Z niektórymi się policzył... Módlcie się za nas, byśmy nie byli wilkami w koloratkach. Pomódlmy się również w tym różańcu za Episkopat Polski. Zamiast mielić językiem na księży, prosimy o modlitwę. Konkretnie i pokornie proszę o to. Środa 20:00.
3) zaprosić, byście w komentarzach dodali swoje intencje, zwłaszcza dotyczące księży, ostatnich sytuacji. Obiecuję modlitwę za każdą pozostawioną intencję modlitewną, również nie związaną z omawianym problemem. Jeśli intencja jest zbyt osobista możesz napisać "Panie, Ty wiesz...".
4) Podajcie dalej tego posta. Może niektórzy zrozumieją, że czas poświęcony na bicie świętej piany w sprawie niemoralności księży - prawdziwej lub rzekomej - warto zamiast tego przeznaczyć na modlitwę za nas. Weźcie na klatę wszystkie komentarze pod udostępnionym tym postem typu: "i dalej bronisz tę mafię???"

W modlitwie chcę pamiętać o wszystkich korzyściach, które może dać film p. #Sekielski ego. Chcę też pamiętać o spustoszeniu i zgorszeniu w duszach ludzkich, który wywołał, o których tez pisaliście w komentarzach do poprzedniego posta na stronie.

Przepraszam każdego, kto odbierze ten post jako robienie z siebie lub księży większych ofiar niż ofiary przestępstw. Nie to miałem na myśli. Proszę tak tego nie odbierać. Gdyby ktoś chciał lepiej zrozumieć moje intencje, zapraszam do przeczytania moich intencji modlitwy na w komentarzach na fanpejdżu.. Tylko kilka przeczytajcie proszę, bo jedna wyrwana z kontekstu innych może zaciemnić sprawę, co leży mi na sercu.

Zapraszam do modlitwy, składania intencji i podania dalej info. Zło dobrej zwyciężaj.
ks. Teodor

* * *rd, źródło: fb/teobankologia

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

:-) zw-kowalski15.05.2019 o 12:55

Perturbato. Milczenie jest złotem. Jeśli KK w tej sprawie dokonał tylu zaniechań to powinien milczeć. Taki Głódź zwany flaszką powiedział "byle czego nie oglądam" (czy coś w podobnym tonie). I tym samym jeszcze bardziej wkurzył społeczeństwo w tym katolików. ASP rozpoczęła zbieranie podpisów. Ja osobiście czekam na gest papieża Franciszka. Oczywiście jeśli cokolwiek na ten temat już wie.

Zgłoś
Edmund Kaleciński15.05.2019 o 12:43

WNIOSEK: Rządzi PiS razem Kościołem kat. Ten tandem należy całkowicie odsunąć od koryta władzy i państwowych czyli naszych pieniędzy. To jedyne wyjście na powrót do organizowania demokratycznego ustroju. Tam gdzie współrządzi Kościół kat. - nie ma mowy o demokracji. Tak jest u nas.

Zgłoś
Psikuta 15.05.2019 o 12:17

"Kto podnosi rękę na kościół podnosi rękę na Polskę" Jarosław Kaczyński. Naczelnik wymyślił narrację która pozwoliłaby dalej uprawiać sex turystykę klechom. Przekierowal skupienie ciemnego ludu na LGBT i powiązał ich z nauczycielami. Ciemny lud mocno zareagował, a teraz ma dysonans poznawczy.

Zgłoś
oburzona15.05.2019 o 12:07

Co jeszcze MUSI się wydarzyć aby SPOŁECZEŃSTWO naprawdę przebudziło się! Wielu jak ciemne i potulne owce idą do Kościoła i wysłuchują tych bajek, w które nie wierzy ale "iść trzeba, bo co ludzie powiedzą"i teraz się dziwicie dlaczego PIS wygrywał?!Ciemny lud wszystko kupi bo jest ciemny!!Wystarczy coś obiecać trochę postraszyć i gotowe!

Zgłoś
M. Jugaj15.05.2019 o 11:40

Roman rozkmina z dobrze pieje...

Zgłoś
M. Jugaj15.05.2019 o 11:38

No nie wierzę. Za ofiary i ich oprawców! To się nazywa zakłamanie...A wy wierni dajcie im kasę na adwokata.

Zgłoś
Rozkminiacz Roman15.05.2019 o 11:30

@BELIEVE- sądząc po tym co wyciągnąłeś z mojego komentarza mogę śmiało założyć że Ty już pracujesz w niedziele w które musisz. Pokój z Tobą bracie <3

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 11:29

Panie ksiądzu, to nie film wywolał spustoszenie !!!!, o czym pan mówi, pan się jeszcze nie wyleczył z tej choroby, która trawi kościół, po tym jednym zdaniu to widać ??? TO KSIĘŻA KATOLICCY W POLSCE DOKONALI SPUSTOSZENIA, NIE FILM, PROSZĘ TO SOBIE WBIĆ DO GŁOWY I WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI JEŻELI PAN CHCE ABY KOŚCIÓŁ MIAŁ W PRZYSZŁOSCI JAKICHKOLIWEK WIERNYCH. W przeciwnym razie wariant irlandzki, to chyba pan rozumie ?

Zgłoś
xxxx15.05.2019 o 11:26

O co w tym chodzi ? Gdybym się dowiedział, że mój najlepszy kolega to pedofil to nie wiem czy najpierw powiadomiłbym policję czy obdarł go ze skóry. W tej całej klice najgorsze jest chyba to przyzwolenie i tolerancja wilka w owczej skórze

Zgłoś
Edzio 15.05.2019 o 11:17

Sieddziec w gownie po uszy którego sami narobili a później obwiniac innych i wszystkich wokół zerwać konkordat religie do kościołów i salek kstechetycznych i zobaczymy ile dzieci na religię będzie chodzic

Zgłoś
Olesniczanka15.05.2019 o 11:16

Z całym szacunkiem ale przestałam chodzić w niedzielę na 18 do kościoła bo właśnie ten ksiądz ciągle mówi o diable egzorcyzmach i zamiast wspomagać ludzi otucha mówiąc o miłości i miłosierdziu Boga to ciagle mówi o potępieniu strachu i o tym jacy to my jesteśmy źli (nawet w czasie Wielkanocy!). Chyba nie jesteśmy tacy źli chodząc do kościoła i szukając pomocy Boga!

Zgłoś
BELIEVE15.05.2019 o 11:03

a i jeszcze... Jestem za opodatkowaniem kościoła! ale do wszystkich którzy mają coś do pieniędzy w kościele... NIE DAWAJ!!! i po problemie.

Zgłoś
parafianin15.05.2019 o 11:02

smutne , mimo wszystko

Zgłoś
BELIEVE15.05.2019 o 11:00

Do Rozkminiacz Roman - śmieszą mnie takie wypowiedzi i zadufanie w sobie i swoim ego. "... bardziej wierzący ..." :) Po tym się rozpoznaje prawdziwe człowieczeństwo bez względu na wyznanie czy ateizm. ... tak na marginesie - oczywiście jesteś pierwszym ochotnikiem do pracy w dni świąt religijnych (dni wolne od pracy)???

Zgłoś
taka prawda15.05.2019 o 10:58

PEDOFILA BRONI INNY PEDOFIL

Zgłoś
:-) zw-kowalski15.05.2019 o 10:57

GOŚĆ. A gdzie byłeś jak w grudniu ubiegłego roku PiS w sali kolumnowej pozbawił części emerytur wszystkich pracowników MO, SB, kontrwywiadu wojskowego i innych. Pisałem wielokrotnie jak ty, że nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. I nie odpowiedzialności zbiorowej. Ale to dotyczy wszystkich. I pracowników MO i SB i duchowieństwa również. Dla wszystkich te same zasady.

Zgłoś
obserwator15.05.2019 o 10:54

Na początek zacznij się modlić klecho o zdrowie bo o rozum jest już póżno!!! Waluta kościelnych wyrwigroszy i nierobów-modlitwa, śmiechu warte!!! Błysną jak żarówka Dudy!

Zgłoś
Rozkminiacz Roman15.05.2019 o 10:41

Nie chodzę do kościoła, nie modlę się wyuczonymi wierszykami, nie obchodzę religijnych świąt, nie będę brał ślubu kościelnego i nie będę chrzcił swoich dzieci. Jestem osobą przeciwną religiom ale jednocześnie o wiele bardziej wierzącą niż większość ludzi religijnych. Trzeba zrozumieć że kościół to taka "ambasada" Watykanu który jest najbardziej wpływowym państwem świata. "W imię Boga" państwo to robiło, robi i będzie robić straszne rzeczy. Ma podporządkowanych sobie polityków, prowadzi pełną inwigilację obywateli większości krajów (spowiedź, kolęda itp.) i decyduje o losach świata często blokując go w rozwoju. Nie można finansować tej zagranicznej instytucji z publicznych pieniędzy polskich podatników dlatego mam nadzieję że obecny rząd który tak mocno jest związany z polityką Watykanu przegra w następnych wyborach. Tego życzę i sobie i moim rodakom. Mam nadzieję że naród który dał sobie wmówić neokomunistycznej partii że są oni polską prawicą wreszcie zacznie myśleć. Choć z tym myśleniem rząd też intensywnie walczy #strajknauczycieli. Amen

Zgłoś
ja15.05.2019 o 10:40

tylko że my nie potrzebujemy was, wasze zakłamanie, hipokryzja, chęć bogacenia się kosztem naiwnych ludzi, którzy są na tyle oślepieni że nie potrafią rozgraniczyć wiary w Boga od waszej chciwości.

Zgłoś
BELIEVE15.05.2019 o 10:33

Jestem wierzący - staram się rozgraniczać instytucję od wiary. Widziałem film. Uważam że każdy powinien go obejrzeć (zwłaszcza zagorzali i fanatycy). Mimo wszystko został zrobiony z takim wyrachowaniem że nie szkodzi kościołowi a tylko może mu pomóc wyjść z problemu pedofilii a przede wszystkim zakłamania (nie tylko w kwestii ukrywania pedofilii).

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sanepid o koronawirusie z Chin
dzisiaj o 08:29/ Aktualności
Turniej ku pamięci Laury Szczepaniak
dzisiaj o 08:18/ Sport
Lądowanie LPR-u w Łuczynie
dzisiaj o 08:17/ Aktualności
Pożar odpadów w Bierutowie
dzisiaj o 08:16/ Aktualności
Miejska zieleń dla Zakładu Zieleni
dzisiaj o 07:15/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube