reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 29 stycznia. Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Modlitwa za ofiary molestowania i księży

15.05.2019 o 08:41Komentarzy: 143Kategoria: Aktualności
Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz zachęca do modlitwy za ofiary przestępstw seksualnych oraz księży. - Potrzebujemy Waszej modlitwy - apeluje duchowny.


Ksiądz Teodor Sawielewicz

Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz, znany z TeoBańkologi, na swojej stronie na Facebooku napisał, że szykuje się do napisania oceny z filmu "Tylko nie mówi nikomu" o pedofilii w Kościele katolickim oraz poprosił internautów o podzielenie się odpowiedziami na temat szkód i korzyści po obejrzeniu produkcji.Z kolei na dziś duchowny zapowiada różaniec na żywo. Transmisja zostanie przeprowadzona na Facebooku i rozpocznie się o godzinie 20. Ksiądz zachęca do różańca za ofiary przestępstw seksualnych oraz do modlitwy za księży.

* * *

Wiecie co... Jest czwarta rano. Spać nie mogę... Poruszyły mnie te wydarzenia, związane z filmem o pedofilii księży i jej ukrywaniu. Chcę Was zaprosić do modlitwy, tylko najpierw wyjaśnię kontekst. Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: "zawiodłem się Wami...", "Wy jesteście tacy a tacy...", "u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara...", "mówią mi: "widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!" ". Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała "straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi...". Widac było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa...

Widzę po pewnych ludziach, którzy jakoś Boga szukają, jakoś tam się modlą, jakoś się do niego zbliżają, że wrzucają do jednego wora księży i wyprowadzają ostatnio wnioski...: "Jezus nie założyłby takiego Kościoła z pedofilami, ja tu nie chcę być...", "zaorać to towarzystwo...", "nie mogę swojemu synowi pozwolić, by był ministrantem...", "nie ma dziś księży z powołania...".

Chcę Was zaprosić do modlitwy różańcowej, na tym fanpejdżu, środa 20:00. I przyjmijcie, że w ten sposób chcę...

1) zaprosić do różańca na żywo za ofiary przestępstw seksualnych. Bo to nie jest tak, że neguję wszystko i mówię, że się nic nie stało. Stało się i się nie odstanie. Mam nadzieję, że w komentarzach nie będę musiał się tłumaczyć się z tego, czego nie miałem na myśli. I to nie jest tak, że teraz z ofiar robię oprawców, a z oprawców ofiary. Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co napisałem.
2) zaprosić do modlitwy za księży. Jesteśmy słabi. Potrzebujemy Waszej modlitwy. Ostatnio jeszcze mocniej się do tego przekonałem, gdy na egozrcyzmach usłyszałem pusty, demoniczny śmiech pełen strachu i poczucia bezradności osoby będącej pod wpływem złego ducha. Powiedziała wielokrotnie do mnie: "zniszczę Cię, zniszczę Cię...!!!". Na innym egzorcyzmie nie byłem, ale wiem, że tam się demon darł o mnie: "policzę się z z nim, nienawidzę, że chodzi do niego do spowiedzi...". Nie trzeba chyba mówić, że diabeł ma takie zamiary wobec każdego kapłana, nawet nie musi ich wypowiadać przez osoby zniewolone lub opętane na egzorcyzmach. Wszak kapłan jest jak konar, z którego odrastają gałązki. Łatwiej odciąć cały konar, niż ucinać pojedyncze gałązki. Niektórych zniszczył... Z niektórymi się policzył... Módlcie się za nas, byśmy nie byli wilkami w koloratkach. Pomódlmy się również w tym różańcu za Episkopat Polski. Zamiast mielić językiem na księży, prosimy o modlitwę. Konkretnie i pokornie proszę o to. Środa 20:00.
3) zaprosić, byście w komentarzach dodali swoje intencje, zwłaszcza dotyczące księży, ostatnich sytuacji. Obiecuję modlitwę za każdą pozostawioną intencję modlitewną, również nie związaną z omawianym problemem. Jeśli intencja jest zbyt osobista możesz napisać "Panie, Ty wiesz...".
4) Podajcie dalej tego posta. Może niektórzy zrozumieją, że czas poświęcony na bicie świętej piany w sprawie niemoralności księży - prawdziwej lub rzekomej - warto zamiast tego przeznaczyć na modlitwę za nas. Weźcie na klatę wszystkie komentarze pod udostępnionym tym postem typu: "i dalej bronisz tę mafię???"

W modlitwie chcę pamiętać o wszystkich korzyściach, które może dać film p. #Sekielski ego. Chcę też pamiętać o spustoszeniu i zgorszeniu w duszach ludzkich, który wywołał, o których tez pisaliście w komentarzach do poprzedniego posta na stronie.

Przepraszam każdego, kto odbierze ten post jako robienie z siebie lub księży większych ofiar niż ofiary przestępstw. Nie to miałem na myśli. Proszę tak tego nie odbierać. Gdyby ktoś chciał lepiej zrozumieć moje intencje, zapraszam do przeczytania moich intencji modlitwy na w komentarzach na fanpejdżu.. Tylko kilka przeczytajcie proszę, bo jedna wyrwana z kontekstu innych może zaciemnić sprawę, co leży mi na sercu.

Zapraszam do modlitwy, składania intencji i podania dalej info. Zło dobrej zwyciężaj.
ks. Teodor

* * *rd, źródło: fb/teobankologia

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

Krzysztof A. Kowalski15.05.2019 o 22:49

Ten czas jest swoistym testem wiary dla wszystkich.

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 22:15

A ty mad po, której stronie tak naprawdę jesteś, po ofiar i tych, którzy domagają się sprawiedliwości ?? czy po tej; "nie krzyczmy za głośno bo abp nie może spać w nocy biedactwo" ?? hahahahahah - nie musisz odpowiadać, to było pytanie retoryczne, tobie nawet jakby ksiądz dziecko zgwałcił to byś nie zmienił zdania - OMERTA. Wojewódzki to pięknie powiedział dzisiaj, ; każde państwo ma swoją mafię a u nas mafia ma swoje państwo - już niedługo śmiecie.

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 21:49

O ! ten pan by się u nas na poczatek przydał : https://wiadomosci.wp.pl/tropiciel-ksiezy-pedofilow-przyjedzie-do-polski-po-jego-wizycie-w-chile-nastapila-fala-rezygnacji-6381265541170817a

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 21:48

@mad, co sie kur*wa dziwisz bucu, po takim syfie jaki narobili, myślałeś, że na czerwonych dywanach będą ich witać i różami obsypywać hahaha do tego się przyzwyczaili ale ludzie sie na nich poznali - czas najwyższy, niech się cieszą, że ich na drzewach nie wieszaą, SAMI NA TO SOBIE ZASŁUZYLI SWOJĄ BIERNOŚCIĄ I PRZYZWOLENIEM NA PEDOFILIĘ, teraz zbierają owoce, bez przyczyny nic się nie dzieje. To gów*no trzeba wypalic białym żelazem, tak jak to zrobili w Irlandii, Australli, Niemczech, Czile - wszędzie powstały specjalne komisje, które szczyścilły tych śmierdzieli aż miło - u nas będzie to samo.

Zgłoś
mad15.05.2019 o 21:40

"Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: "zawiodłem się Wami...", "Wy jesteście tacy a tacy...", "u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara...", "mówią mi: "widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!" ". Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała "straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi...". Widac było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa..." - więc nie pisz, "NIKT NIE ATAKUJE WSZYSTKICH KSIĘŻY". Właśnie atakuje

Zgłoś
Aaaa15.05.2019 o 21:36

Dla takich "księży" kara powinna być jedna kastracja i bilet do ciupy z karteczką pedofil.

Zgłoś
Kler15.05.2019 o 21:28

Niech odprawi mszę i modlitwy za diabła i samego siebie !!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 21:15

@mad, hahaha a co to za róznica gdzie ??? - W Polsce, w twoim kraju, nie wystarczy, chciałbys żeby jescze u nas to ścierwo w powiecie zawitało ??? Powtarzam ci po raz kolejny bo znowu manipulujesz - NIKT NIE ATAKUJE WSZYSTKICH KSIĘŻY, widziałeś jakieś samosądy, palenei aut księży, strzelanie do nich ?? - nie, więc nie pierd*ol farmazonów. Wszyscy NORMALNI LUDZIE wyraznie mówią, że trzeba osądzic księży pedofilów i hierarchów kościelnych, którzy ich chronili, sami księża tak mówią - to co oni też atakują kościół ??? Puknij się w łeb - tu chodzi o sprawiedliwoścx i rozwalemnie pedofilskiej ośmiornicy, która zagniezdziła się w kościele i trzeba ostrych środków bo ta chołota się okopała jak w Staligradzie. Każdy prawy ksiądz i wierzący wie po której stronie teraz stanąc, wybór jest zero jedynkowy, albo chcesz oczyszczenia koścvioła albo sam kryjesz i usprawiedliwiasz księży pedofili, zastanów się po której jesteś stronie bo ja mam wobec ciebie poważne wątpliwości !!

Zgłoś
Nictoniezmieni15.05.2019 o 21:08

Mad, jakby co to było w powiecie oleśnickim. Napisałam swoje i już nigdy więcej do tego nie będę wracać. Uważajcie na swoje dzieci

Zgłoś
Nictoniezmieni15.05.2019 o 21:06

Skoro trudny czas dla księży przyszedł to mam nadzieję, że skończył się czas udręki wszystkich wykorzystanych. Ja w swoim otoczeniu znam 4 molestowane osoby przez księży, z tym, że 3 z dzieciństwa, a 1 znajomy przyznał się parę lat temu do takich doświadczeń. Więc nie, film nie odwiedzie od kościoła. To księża to zrobili, razem z wszystkimi co ich kryli. Ja też miałam takie doświadczenie z księdzem, który kazał mi czytać z ambony na próbie do komunii (przyszłam trochę za wcześnie, kościół miałam bardzo daleko, a nie chcialam się spóźnić) i "ogrzewał" mi rękę, cóż... później wyczulam coś innego jak jego ręce, jak skończyłam czytać zabrał mnie na chór pokazać kościół kazał wejść na oparcie i się oprzeć (wiadomo jaki miał widoczek i czym się bawił) byłam sparaliżowana strachem. Ja miałam duże szczęście mimo wszytko bo to była jednorazowa sytuacja, nigdy więcej się tam nie pokazałam, ale dwóm innym dziewczynkom zrobił dziecko ...Ksiądz który przyszedł po nim gdy wybuchła afera powiedział na ambonie "musiałem wyprostować wszystkie kłamstwa na temat księdza xyz, nikomu krzywy nie zrobił, przecież to dobry człowiek" Później tylko obserwowałam ludzi w kościele, słuchalam kazań nowego księdza, zaczęłam zauważać jego zachowania, to w jaki sposób traktował ludzi, był pyszny, krzyczał na nastolatki przy spowiedzi. Zajęło mi to troche, ale zrozumiałam, że Bóg nie ma nic wspólnego z kościołem.

Zgłoś
mad15.05.2019 o 20:58

Nie bronie zwyrodnialcow ! Bronie ksiezy, ktorzy tak jak my wszyscy, sa zbulwersowani tym wszystkim. Atakujcie ksiezy pedofili, biskupow i wszystkich, ktorzy posiadali jakiekolwiek informacje o pedofilach w Kosciele, ale nie wieszajcie kazdego napotkanego ksiedza !

Zgłoś
mad15.05.2019 o 20:52

Perturabo, w ktorym komentarzu bagatelizowalem pedofilie???? Zapytalem, czy ktokolwiek zna przypadek pedofilii wrod ksiezy w powiecie olesnickim. Skoro pedofilia jest tak powszechna w Kosciele, to w calym powiecie powinno byc wiele takich przypadkow ! Ktos napisal, ze jeden pedofil, w ... olesnickim wiezieniu. Teraz pojawil sie o nim artykul ...

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 20:16

@mad, nikt nie robi żadnej nagonki tylko domaga się podstawowej sprawiedliwości. Jeżeli biskupi kryli księży pedofili to są również winni i takich jest wielu. Wielu innych szeregowych księży z kolei nie chce w ogóle podejmować tematu albo go bagatelizuje jak ty, nie możesz się więc dziwić, że normalni ludzie mają wrażenie, że cały kościół tkwi po uszy w tym syfie, sami księża na taką opinię zapracowali i teraz muszą ponieść tego konsekwencje. Cieszę się, że ludzie masowo zaczynają odchodzić od KK i nie puszczać swoich dzieci na religię , to początek procesu ozdrowienia kraju z tego ohydnego raczyska.

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 20:15

@mad, nikt nie robi żadnej nagonki tylko domaga się podstawowej sprawiedliwości. Jeżeli biskupi kryli księży pedofili to są również winni i takich jest wielu. Wielu innych szeregowych księży z kolei nie chce w ogóle podejmować tematu albo go bagatelizuje jak ty, nie możesz się więc dziwić, że normalni ludzie mają wrażenie, że cały kościół tkwi po uszy w tym syfie, sami księża na taką opinię zapracowali i teraz muszą ponieść tego konsekwencje. Cieszę się, że ludzie masowo zaczynają odchodzić od KK i nie puszczać swoich dzieci na religię - to początek procesu ozdrowienia kraju z tego ohydnego raczyska.

Zgłoś
Perturabo15.05.2019 o 20:15

@mad, nikt nie robi żadnej nagonki tylko domaga się podstawowej sprawiedliwości. Jeżeli biskupi kryli księży pedofili to są również winni i takich jest wielu. Wielu innych szeregowych księży z kolei nie chce w ogóle podejmować tematu albo go bagatelizuje jak ty - nie możesz się więc dziwić, że normalni ludzie mają wrażenie, że cały kościół tkwi po uszy w tym syfie, sami księża na taką opinię zapracowali i teraz muszą ponieść tego konsekwencje. Cieszę się, że ludzie masowo zaczynają odchodzić od KK i nie puszczać swoich dzieci na religię - to początek procesu ozdrowienia kraju z tego ohydnego raczyska.

Zgłoś
Milosz15.05.2019 o 19:05

Tez dorzuce swoje slowo. Ks. Teodor jest idealista. Jeszcze niezepsutym czlowiekiem. Uszanujmy to. Wszyscy jako ludzie - jestesmy slabi. Ta modlitwa nie jest za funkcje- ona jest za ludzi, za wiare. Za to, by dobro zatriumfowalo a zlo odeszlo. I to nie jest " bajka". To prawda. Kto ma zrozumiec, ten pojmie...

Zgłoś
s15.05.2019 o 18:10

miało być BEZ ale chyba reszta zrozumiała:)

Zgłoś
Krzywy15.05.2019 o 18:09

Pedofilia to straszne zboczenie i popieram karę więzienia żeby nie było wątpliwości. Problem w tym, że pedofilię tuszuje się wśród polityków, policjantów, lekarzy, brukarzy, hotelarzy, spawaczy, kierowców, sprzedawców, mechaników, nauczycieli, myśliwych, spadochroniarzy, marynarzy, włóczęgów, wytatuowanych i niewytatuowanych . Problem w tym, że walczą tylko z tymi, którzy robią najwięcej dobrego. Żeby ich zniszczyć i zdyskredytować. Jak zawsze przez ostatnie 2000 lat. Tylko, ktoś pozbawiony możliwości samodzielnego myślenia będzie się upierać, że jest większy odsetek pedofili wśród księży niż wśród nauczycieli, barmanów czy krawców. Jest taki sam. Tylko, że oni za $ nie zrobią dla Ciebie nic dobrego. Nawet dobrze o tobie nie pomyślą jak poprosisz ich o wsparcie jak Ci się związek rozsypie albo matka umrze. Zawsze będę wspierać swój kościół bo to nie tylko ksiądz ale i moi sąsiedzi, ich rodzice i dzieci. Zjeździłem pół Europy z cudowną siostrą Chrystianą za pół darmo i na prawde daleki byłem od inicjacji;)

Zgłoś
Bee15.05.2019 o 18:07

A kiedy msza za księży pedofilów Będzie odprawiona w Oleśnicy

Zgłoś
AZ15.05.2019 o 18:04

Najlepsze w tym wszystkim jest to, "drodzy parafianie", że temat pedofilii i pedalstwa w kościele jest wałkowany w internecie i na różnych forach od kilkunastu lat. Tak, od cholernie już dłuższego czasu. I co? Zauważyliście w ogóle ten problem wcześniej? Nie? A to pewnie dlatego, że nie myślicie i nie szukacie! Karmicie się tym co tv wam poda na śniadanie, wszelkie kłamliwe informacje itd. I teraz znów, gdyby nie tv i nagłośnienie tego filmu, to szczerze ale nadal gów.. byście wiedzieli na ten temat. Po raz kolejny media pokazują że macie się zachowywać tak jak wam zagrają. Myślicie, że ten film wyszedł przypadkowo w tym akurat czasie?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Młodzieżowi radni obradowali
dzisiaj o 17:04/ Aktualności
Citroen wjechał pod prąd na S8!
dzisiaj o 16:59/ Aktualności
Wiosna budzi się z zimowego letargu
dzisiaj o 11:51/ Ciekawostki
Agresywna i niebezpieczna jazda rowerzysty
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Uczniowie na studniówkowych balach
dzisiaj o 09:48/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube