reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 29 lutego. Imieniny Romana, Oswalda, Cyryla.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Modlitwa za ofiary molestowania i księży

15.05.2019 o 08:41Komentarzy: 143Kategoria: Aktualności
Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz zachęca do modlitwy za ofiary przestępstw seksualnych oraz księży. - Potrzebujemy Waszej modlitwy - apeluje duchowny.


Ksiądz Teodor Sawielewicz

Oleśnicki ksiądz Teodor Sawielewicz, znany z TeoBańkologi, na swojej stronie na Facebooku napisał, że szykuje się do napisania oceny z filmu "Tylko nie mówi nikomu" o pedofilii w Kościele katolickim oraz poprosił internautów o podzielenie się odpowiedziami na temat szkód i korzyści po obejrzeniu produkcji.Z kolei na dziś duchowny zapowiada różaniec na żywo. Transmisja zostanie przeprowadzona na Facebooku i rozpocznie się o godzinie 20. Ksiądz zachęca do różańca za ofiary przestępstw seksualnych oraz do modlitwy za księży.

* * *

Wiecie co... Jest czwarta rano. Spać nie mogę... Poruszyły mnie te wydarzenia, związane z filmem o pedofilii księży i jej ukrywaniu. Chcę Was zaprosić do modlitwy, tylko najpierw wyjaśnię kontekst. Dostałem mocno rykoszetem. Otrzymuję wiadomości: "zawiodłem się Wami...", "Wy jesteście tacy a tacy...", "u fryzjera/w pracy o tym mówią proszę księdza, generalizują, wrzucają wszystkich do jednego gara...", "mówią mi: "widziałaś film? jeszcze tych księży będziesz bronić?!" ". Dzisiaj, gdy byłem na stacji benzynowej w koloratce, Pani za ladą powiedziała "straszne czasy dla księży są, podziwiam, że ksiądz w koloratce chodzi...". Widac było jej współczucie. Dochodzą też do mnie głosy od ofiar. Strasznie przykra sprawa...

Widzę po pewnych ludziach, którzy jakoś Boga szukają, jakoś tam się modlą, jakoś się do niego zbliżają, że wrzucają do jednego wora księży i wyprowadzają ostatnio wnioski...: "Jezus nie założyłby takiego Kościoła z pedofilami, ja tu nie chcę być...", "zaorać to towarzystwo...", "nie mogę swojemu synowi pozwolić, by był ministrantem...", "nie ma dziś księży z powołania...".

Chcę Was zaprosić do modlitwy różańcowej, na tym fanpejdżu, środa 20:00. I przyjmijcie, że w ten sposób chcę...

1) zaprosić do różańca na żywo za ofiary przestępstw seksualnych. Bo to nie jest tak, że neguję wszystko i mówię, że się nic nie stało. Stało się i się nie odstanie. Mam nadzieję, że w komentarzach nie będę musiał się tłumaczyć się z tego, czego nie miałem na myśli. I to nie jest tak, że teraz z ofiar robię oprawców, a z oprawców ofiary. Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co napisałem.
2) zaprosić do modlitwy za księży. Jesteśmy słabi. Potrzebujemy Waszej modlitwy. Ostatnio jeszcze mocniej się do tego przekonałem, gdy na egozrcyzmach usłyszałem pusty, demoniczny śmiech pełen strachu i poczucia bezradności osoby będącej pod wpływem złego ducha. Powiedziała wielokrotnie do mnie: "zniszczę Cię, zniszczę Cię...!!!". Na innym egzorcyzmie nie byłem, ale wiem, że tam się demon darł o mnie: "policzę się z z nim, nienawidzę, że chodzi do niego do spowiedzi...". Nie trzeba chyba mówić, że diabeł ma takie zamiary wobec każdego kapłana, nawet nie musi ich wypowiadać przez osoby zniewolone lub opętane na egzorcyzmach. Wszak kapłan jest jak konar, z którego odrastają gałązki. Łatwiej odciąć cały konar, niż ucinać pojedyncze gałązki. Niektórych zniszczył... Z niektórymi się policzył... Módlcie się za nas, byśmy nie byli wilkami w koloratkach. Pomódlmy się również w tym różańcu za Episkopat Polski. Zamiast mielić językiem na księży, prosimy o modlitwę. Konkretnie i pokornie proszę o to. Środa 20:00.
3) zaprosić, byście w komentarzach dodali swoje intencje, zwłaszcza dotyczące księży, ostatnich sytuacji. Obiecuję modlitwę za każdą pozostawioną intencję modlitewną, również nie związaną z omawianym problemem. Jeśli intencja jest zbyt osobista możesz napisać "Panie, Ty wiesz...".
4) Podajcie dalej tego posta. Może niektórzy zrozumieją, że czas poświęcony na bicie świętej piany w sprawie niemoralności księży - prawdziwej lub rzekomej - warto zamiast tego przeznaczyć na modlitwę za nas. Weźcie na klatę wszystkie komentarze pod udostępnionym tym postem typu: "i dalej bronisz tę mafię???"

W modlitwie chcę pamiętać o wszystkich korzyściach, które może dać film p. #Sekielski ego. Chcę też pamiętać o spustoszeniu i zgorszeniu w duszach ludzkich, który wywołał, o których tez pisaliście w komentarzach do poprzedniego posta na stronie.

Przepraszam każdego, kto odbierze ten post jako robienie z siebie lub księży większych ofiar niż ofiary przestępstw. Nie to miałem na myśli. Proszę tak tego nie odbierać. Gdyby ktoś chciał lepiej zrozumieć moje intencje, zapraszam do przeczytania moich intencji modlitwy na w komentarzach na fanpejdżu.. Tylko kilka przeczytajcie proszę, bo jedna wyrwana z kontekstu innych może zaciemnić sprawę, co leży mi na sercu.

Zapraszam do modlitwy, składania intencji i podania dalej info. Zło dobrej zwyciężaj.
ks. Teodor

* * *rd, źródło: fb/teobankologia

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

Perturabo16.05.2019 o 01:19

@mad, bravoooooo, otrzeżwiał chłopczyk, ministrant, . Powinni byc biskupi pociągnięci do odpowiedizalności bo te kur*wy o wszystkim wiedziały, to oni stworzyli ten chory system krycia pedofilli - OCZYWISCIE, ŻE TO JEST MOŻLIWE CHYBA , ŻE PAN ZIOBRO BĘDZIE DALEJ CHRONIŁ ZBOCZEŃCÓW - wszystko w temacie... i tak od siebie, módł sie, żebyśmy sie nie poznali i spotkali w realu bo nie rećzę za siebie obrońco zboczeńców !!!!!

Zgłoś
mad16.05.2019 o 01:18

Perturabo: "ty tego nie rozumiesz bo ty jesteś po stronie sprawców a nie ofair, wstydź sie, jak cie spotkam na ulicy to ci w twarz napluje w biały dzień, mam nadzieję, że taki piękny dzień kiedys nastąpi jak będzies wrqcał z kościoła z rodziną - hipokryto jeb*any!! " - podejrzewam, że jesteś alkoholikiem, każdego wieczoru zaglądasz do lodówki i piszesz bzdury.

Zgłoś
Eva16.05.2019 o 01:17

@mad najpierw mówisz że w oleśnickim to na bank nie było molestowania przez duchownych bo nic o tym nie słyszałeś. Potem, że może jednak było, ale powinniśmy się skupić na wymiarze sprawiedliwości, bo źle karał, a nie na ksieżach zbokach. Nie dopuszczasz do siebie faktów. Nikomu nie żal teraz księży. I dobrze. Jak to mówią :"a teraz zmiana, szpak dziobie bociana".

Zgłoś
mad16.05.2019 o 01:14

Czy biskupi, którzy znali przypadki pedofilii w Kościele, powinni być pociągani do odpowiedzialności karnej? Oczywiście. Śledztwo powinno być toczone, jeśli to oczywiście możliwe.

Zgłoś
Eva16.05.2019 o 01:09

@mad a dasz sobie rękę uciąć, że ks. Teodor na 100 procent nie wiedział jak gnije od środka instytucja, dla której pracuje? Powiem tak - sprawa jest rozwojowa, na pewno jeszcze wyjdzie na jaw tuszowanie molestowania, gdy ofiary zdobędą się na odwagę. A zdobędą się, gdy zobaczą, że społeczeństwo IM, wykorzystanym, wspolczuje a nie duchownym tracącym stanowiska. I oby się wtedy nie okazało, że k*rwa nie masz ręki.

Zgłoś
Perturabo16.05.2019 o 01:08

@mad, "wszyscy wiedzieli: ?? ty chyba nie widziałes filmu Sikeileksich i jesteś oderwany od rzeczywistości, nie przyszło ci to tego zakutego klerykalnego łba , że ofiary się wstydzą, są szykanowane i uciszane przez twoich ukochanych kisęży - pominąłeś to troszęczkę twoim starczym okiem - dlatego są przedawnienia, dlatego tak długo to trwa - ty tego nie rozumiesz bo ty jesteś po stronie sprawców a nie ofair, wstydź sie, jak cie spotkam na ulicy to ci w twarz napluje w biały dzień, mam nadzieję, że taki piękny dzień kiedys nastąpi jak będzies wrqcał z kościoła z rodziną - hipokryto jeb*any!!

Zgłoś
mad16.05.2019 o 01:06

@Perturabo, znów mnie obrażasz, nie rób ze mnie obrońcy pedofilów !! Pisałem wielokrotnie, co sądzę o pedofilach. Rzadko można mnie wyprowadzić z równowagi, ale jak pisałem o pedofilach, to trudno mi było zachować spokój.

Zgłoś
mad16.05.2019 o 00:59

@Eva, jeśli była afera w oleśnickim kościele, to chyba wszyscy o tym wiedzieli, dziewczynki rodziły dzieci, ojcostwo nie do podważenia. Czy znów wymiar sprawiedliwości nie stanął na wysokości zadania? Oczywiście jeśli to prawda.

Zgłoś
Perturabo16.05.2019 o 00:57

@mad, krótka piłka, jesteś z ofiarami pedofilli czy przeciw - powiedz jak kur*wa facet, choc raz, lewo albo prawo. A jeśli wspierasz ofiary pedofilli i tych, którzy chcą sprawiedliwości to chcesz aby biskupi poszli do pierdla - tak czy nie, baz facet, choc raz, określ sie w tej dziejowej chwili.

Zgłoś
mad16.05.2019 o 00:54

@Eva, o czym wiedział ksiądz Teodor Sawielewicz, a dla "dobra instytucji kościoła" ukrywał prawdę? Wiedział o konkretnych przypadkach czy tak ogólnie, to co my wszyscy, że w Kościele takie przypadki miały miejsce? Polski wymiar sprawiedliwości też wiedział, potrafił nawet udowodnić przestępstwa pedofilii, a potem 2/3 przestępców dostawało wyroki w zawieszeniu !!

Zgłoś
Perturabo16.05.2019 o 00:54

Bravo Eva,świetnie wyłuskujesz szczególy, które mojemu starmu umysłowi umykają: mad rozczula sie nad "cięzkim losem księzy" podczas gdy rzesze skrzywdzonych ofiar siedzą w zaciszu samotnie bo nie mają odwagi i smiałości stawić czoła demonom, które je skrzywdziły w dzieciństwie. Ja pierd*ole, bravo mad, jestes boheterem księży, pedofile ci pomnik postawią, ciesz się hurrra mad, hurra mad, obrońca boga i jezusa!!!

Zgłoś
Eva16.05.2019 o 00:47

@mad powiedz coś nt. pedofili w oleśnickim do pani @NicToNieZmieni, którą molestował ksiądz. O ile masz odwagę.

Zgłoś
Eva16.05.2019 o 00:42

No ksiądz nie może iść teraz do fryzjera, bo ludzie krzywo patrzą. Właśnie gram koncert na najmniejszych skrzypcach świata dla wystraszonych księży. .. śmiechu warte. Proszę pomyśleć o strachu molestowanych dzieci, którym nikt nie wierzył, nawet rodzice. Myślę, że najbardziej boją się teraz ci, co mają jeden z 2 grzechów na sumieniu - molestowania albo zaniechania. KSIĘŻA WIEDZIELI ale od dzieci ważniejsze było dobro instytucji kościoła.

Zgłoś
mad16.05.2019 o 00:39

@Eva: "mad to ksiądz i dlatego taki wyrozumiały dla innych księży" - jestem wyrozumiały dla księdza, który tak jak ja i wszyscy inni potępiają pedofilię, a który dostał rykoszetem, tylko dlatego, że jest księdzem i nosi koloratkę.

Zgłoś
mad16.05.2019 o 00:30

@:(, zwyrodnialec?, jakie brednie?

Zgłoś
:(16.05.2019 o 00:21

...ale co się dziwić skoro przekaz dnia pisowskich buców typu legutko czy terlecki jest tak obrzydliwy !!!

Zgłoś
:(16.05.2019 o 00:16

jakim trzeba być zwyrodnialcem żeby pier...lić takie brednie jak mad...

Zgłoś
Eva16.05.2019 o 00:10

Tak sądziłam, że mad to ksiądz i dlatego taki wyrozumiały dla innych księży. Pisałeś kilka razy, że w oleśnickim nie ma księży pedofili. Potem się śmiałeś, że jest tylko jeden i to w więzieniu. Tu na forum jedna pani opowiedziała (jak sądzę kosztem rozchwiania emocjonalnego) że była w oleśnickim molestowana przez księdza i wie o innych molestowanych. Jakoś już tego wątku nie podjąłes. .. Skala wykorzystania prawdopodobnie jest OGROMNA a ty jesteś albo naiwny albo cyniczny skoro na forum wmawiasz ludziom, że jest inaczej.

Zgłoś
Haly15.05.2019 o 23:00

Bog i wiara a kosciul kasa i mydlenie oczu ludzki narud podzielono na sekty wszyscy i wszystko dla kasy a psycholi do komory gazowej z powolania to moze byc osoba czyniac dobro anie walic po rogach biednych i bezbronnych

Zgłoś
Ferbi15.05.2019 o 22:52

Gorzej jak bestie brak slow

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Co z rozbudową oleśnickiego szpitala?
wczoraj/ Aktualności
Nie będzie wody w Nieciszowie
wczoraj/ Aktualności
Sztab Zarządzania Kryzysowego na temat koronawirusa
wczoraj/ Aktualności
Kapeluszowy Dzień Kobiet w Dobrzeniu
wczoraj/ Aktualności
Duże utrudnienia i objazd na ul. Wojska Polskiego
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube