reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Spór o wydatki urzędu miasta

14.05 o 19:28Komentarzy: 115Kategoria: Aktualności
Ciąg dalszy sporu o wydatki oleśnickiego magistratu na urządzenia elektroniczne. Władza odbija piłeczkę i wskazuje m.in. na monitor za 12 i komputer za 6 tysięcy złotych zakupiony za rządów Michała KołacińskiegoUrząd Miasta Oleśnicy piórem szefowej Sekcji Komunikacji Społecznej Marzeny Graczyk odnosi się do zarzutów opozycji i publikacji prasowych na temat ostatnich zakupów oleśnickiego magistratu.

W oświadczeniu M. Graczyk czytamy, że nie jest prawdą informacja, jakoby urząd miasta kupił smartwatcha - opaskę Huawei. - Smartwatch był jedynie dodatkiem do służbowego telefonu, który został przekazany za symboliczne 1 zł - czytamy w stanowisku M. Graczyk. - Od samego początku został przeznaczony jako nagroda w konkursie szkolnym - dodaje urzędniczka.

Miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz w swoim piśmie wylicza natomiast wydatki na sprzęty elektroniczne za czasów rządów poprzedniego burmistrza Michała Kołacińskiego. Można domniemywać, że to reakcja na pojawiające się informacje o wydatkach poczynionych przez urząd w tej kadencji. Mowa m.in. o zakupie ekspresu do kawy za ponad 5 tysięcy złotych, czekoladek, telefonu za 2 tysiące złotych czy wieży stereo, również za 2 tysiące.

- Czekoladki z logo miasta kupowane były również w poprzedniej kadencji za kwotę 2600 złotych - informuje skarbnik Jarosiewicz. Jak dodaje, w czasie sprawowania funkcji przez M. Kołacińskiego kupiono także monitor za kwotę 12 tysięcy złotych, który stanowił wyposażenie gabinetu burmistrza. Ponadto, do użytku samorządowca nabyto komputer Macbook za kwotę 7300 złotych.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (115)

Krzysztof A. Kowalski15.05 o 20:05

Do tej pory miałem wrażenie, że pani skarbnik jest osobą bezstronną. Teraz okazało się zgoła inaczej. Powyższy tekst pokazuje, że zarówno Jan Bronś jak i Michał Kołaciński dokonywali i dokonują niegospodarnych decyzji zakupowych Obaj nie nadawali się i nie nadają się do piastowania posady, związanej z zarządzaniem mieniem społecznym. Obaj kierowali się i kierują się partykularnymi interesami.

Zgłoś
?15.05 o 19:50

@MiŚ , to dlaczego Andrzej i Damianek żądał jej zwolnienia od Kołacińskiego ?

Zgłoś
Grazka15.05 o 19:24

Kawwwkaaa...kawwwkaaa....musi być co....tak mój wnuczek śpiewa.

Zgłoś
?MIŚ?15.05 o 18:00

Pani skarbnik robi swoje. Jest uczciwa i kompetentna. Nie jest także służącą burmistrzów, a dba o finanse miasta . Nie rozumiem dlaczego niektórzy tacy zbulwersowani są tym, że posłużyła się przykładem z poprzedniej kadencji. Jest obiektywna i tyle. A PiS- OR to boli? Uczciwość was boli?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.05 o 17:19

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
i tyle15.05 o 16:15

Do s. Ty wiesz dobrze,że nie brak ci słów,że z premedytacją wpisujesz się w kreowaną narrację szczucia jednych na drugich.Głupi lud- -jak niektórym się wydaje - już nie taki głupi i nie wszystko kupi.Warto też pamiętać--zła karma wraca a przyzwoitość nie boli.

Zgłoś
s15.05 o 15:51

Pani Skarbnik uwikłana w polityczne rozgrywki, brak słów

Zgłoś
?15.05 o 14:37

Po co mu komputer do gier wypasionych?

Zgłoś
wik15.05 o 13:03

poprzednia władza 21900 zł na zakupy (monitor, czekoladki, komputer dla burmistrza) czyli więcej jak teraz - o co wojna?

Zgłoś
do zniesmaczony15.05 o 12:49

Masz w 100% rację. Pseudodziennikarze z pisoramy oleśnickiej robią wszystko co możliwe aby dowalić ludziom, z którymi im nie po drodze. Zamieszczają chore artykuły zwane "newsami" typu ( zakup ekspresu do kawy-śmiechu warte) i sami pod różnymi nickami piszą do nich komentarze, kasują negatywne lajki. Wszystko aby dowalić obecnej władzy. Tragedia.

Zgłoś
PIS OFF15.05 o 12:40

Pisuary płaczą i kwiczą bo im korytko odkleili od ryja - zapamiętajcie sobie, Oleśnica strefą wolną od PISu.

Zgłoś
Jaskółka15.05 o 12:31

lubię pić puyszną kawusię

Zgłoś
ja15.05 o 10:06

Michał to porządny gość jak się nie odzywa.

Zgłoś
cdn15.05 o 09:44

Dyżurny anonimowy i znowu szczujesz.Najpierw atakujecie, a gdy ktoś odnosi się do ataków,to według was "smutne" i niegodziwe.Moralność cwanego kalego.

Zgłoś
..15.05 o 09:32

Tak, Michał to naprawdę porządny gość, teraz to widać jak na dłoni.

Zgłoś
.15.05 o 09:28

Skarbnik miasta wciągnięta w spory polityczne? Słabo to wygląda, a wręcz żałośnie. Wypomina swojemu byłemu szefowi zakupy sprzętu biurowego czy cukierków promocyjnych? Niesmaczne, naprawdę niesmaczne i zupełnie nie na miejscu. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Kołaciński mając olbrzymie naciski m.in. od strony m.in. Andrzeja S. czy zapiekłego krytyka JB Damiana S. na zwolnienie skarbnik. Ten jednak zostawił ją doceniając jej profesjonalizm. Teraz tak mu dziękuje. Panie Kołaciński może pan mieć satysfakcję, był pan uczciwy, ale teraz widzi pan z jakimi ludźmi pan pracował. Chciał pan być normalny, doceniając merytoryczną wiedzę, a nie przesłanki polityczne. Teraz widzi pan widzi, że uczciwość w polityce nie przynosi nic dobrego. Smutne to, ale jakże prawdziwe.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.05 o 09:10

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
zniesmaczony15.05 o 08:44

Ludzie ogarnijcie się.Pisaki z panoramy ... podpuszczają, a wy się dajecie wmanipulować w ich gierki polityczne.Przecież im nie chodzi o konstruktywną krytykę władzy, ale o personalne niszczenie ludzi,z którymi im nie po drodze.Uważnego obserwatora zastanawia,dlaczego z taką determinacją od dawna atakują miejską skarbnik i urzędników .

Zgłoś
:-) zw-kowalski15.05 o 08:36

i wszystko w temacie. Reprezentujesz typowego Polaka. WC może być za stodołą, zamiast dachówki strzecha ale przed domem musi stać Mercedes, na dachu musi być antena satelitarna i wyścig na komórki. Ja mam starą Nokię. Z netu korzystam tylko gdy siadam przy biurku. Jestem przez to wolnym człowiekiem.

Zgłoś
!?15.05 o 08:33

Kawka na nasz koszt!?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zespół szpitali ma pół miliona złotych straty
dzisiaj o 11:47/ Aktualności
Powiatowa sesja w środę
dzisiaj o 11:28/ Aktualności
Otworzą centrum opiekuńczo-mieszkalne
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Remont ulicy Jagiełły w Twardogórze
dzisiaj o 10:36/ Aktualności
Granty dla sołectw z gminy Bierutów
dzisiaj o 09:13/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube