reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Beata Kempa o filmie braci Sekielskich

14.05 o 11:00Komentarzy: 325Kategoria: Aktualności
Beata Kempa w rozmowie z wp.pl skomentowała film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim. - Ktoś na bazie tego filmu może próbować wywołać wojnę religijną - oceniła i dodała, że każdy przestępca powinien zostać ukarany.


Beata Kempa

Pochodząca z Sycowa poseł i minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

W rozmowie dla wp.pl odniosła się do najnowszego filmu braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu", który dotyczy przypadków pedofilii w Kościele katolickim oraz mechanizmów ukrywania tych przestępstw.

- Ten film ukazał się w momencie, gdy jest bardzo gorąco. Niczego nie sugeruję, ale jak patrzę na to, co dzieje się w stosunku do Kościoła, widzę pewną sekwencję zdarzeń: Jażdżewski, profanacja obrazu Matki Bożej, film, akcja Biedronia... Przestępstwa pedofilii to zbrodnie i powinny być karane, niezależnie od tego, kto je popełnia. Trzeba to oczyścić, ale nie w ferworze walki politycznej. Ktoś na bazie tego filmu może próbować wywołać wojnę religijną - mówiła minister Beata Kempa w programie "Tłit" wp.pl.

Dodała też, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przestępstw - zarówno dokonywanych przez duchownych, jak i celebrytów. Jako przykład podała reżysera Romana Polańskiego, który w USA jest oskarżony o zgwałcenie trzynastolatki. - Uważam, że wszyscy powinniśmy stanąć murem za ofiarami i przestępcy pedofile powinni być surowo ukarani - oświadczyła.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (325)

Perturabo18.05 o 10:12

Mafia pedofilska w kościele katolickim działa tak samo w każdym kraju, udowodniono to już w Niemczech, Australii, Belgii, Czile, USA - wysocy rangą księża, biskupi przez lata tworzyli misterny mechanizm krycia i przesuwania pedofilów na inne parafie aby mogli uniknąć odpowiedzialności. Jednocześnie dopracowane zostały mechanizmy zastraszania ofiar aby nie zgłaszały spraw do organów ścigania. TYLKO I WYŁĄCZNIE KOŚCIÓŁ KATOLICKI STWORZYŁ SYSTEMOWY MECHANIZM KRYCIA PEDOFILII, dlatego tak ona w tym kościele rozkwitła.We wszystkich tych krajach powołano specjalne komisje, które zajely się tym problemem w kościele, były to świeckie komisje bo tylko tak można było zapewnić bezstronność i zapobiec przed kolejnym próbom mataczenia kościoła. Komisje były sukcesem, wielu wysokich rangą hierarchów KK zostało zamkniętych w więzieniach, wielu usuniętych ze stanu kapłańskiego. Polscy biskupi sie tego bardzo boją dlatego próbują kupić trochę czasu, przeczekać - tak jak zawsze przy okazji wszelakich skandali. Dlatego nie można pozwolić na takie uniki, propozycja PISu powołania komisji przeciw pedofillii wszędzie jest absurdalna bo komisja do wszystkiego będzie komisją do niczego i o to im chodzi aby znowu księżom się upiekło. Jeśli już powinno być kilka osobnych komisji, zaczynając oczywiście od komisji dot, kościoła katolickiego gdyż skala i głębia problemu jest tu największa a aparat kościelny okazał się skutecznym mechanizmem ochrony pedofilii.

Zgłoś
Perturabo18.05 o 10:11

@mad, widzę, że strasznie gigantycznym problemem jest dla ciebie Polański, tak gigantycznym, że aż przesłania ci "chwalebne dokonania" polskiego kościoła w tym aspekcie na naszym podwórku - taki teraz macie przekaz dnia od kurii i pisu ? Oczywiste jest, że każdy pedofil powinien być ścigany i skutecznie osądzony, wliczając Polańskiego, jak go nasze władze deportują do USA o ile jest w Polsce nie będę płakał, wręcz przeciwnie. Tyle, że tu wcale nie chodzi o Polańskiego tylko o odwrócenie uwagi od kościoła katolickiego w Polsce, który jest siedliskiem pedofilli. Księża już na tyle się zorientowali, że gniew społeczny jest przeciw nim tak olbrzymi, że nie uda się tego po prostu zignorować jak to robili do tej pory, nie tym razem, miarka sie przelała - więc starają się chociaż rozmyć problem i skierować go na inne tory - cwana sztuczka socjotechniczna, musismy pamiętać, że w KK jest dużo ubeków i sbeków także oni wiedzą jak manipulować.

Zgłoś
hiena18.05 o 09:22

do @ludzie zasad: może zamiast pisać takie rzeczy to czas wziąć się za robotę, 40 lat na karku i na utrzymaniu rodziców? bo dla ludzi z Twoim wykształceniem nie ma pracy? skoro żona radnego dostała pracę to widocznie była lepsza od innych, ale dla Ciebie lepiej swoje niepowodzenia życiowe zrzucać na układy nie? Tomaszu następnym razem polecam lepiej się doinformować ponieważ Dyrektor MOSIRu nie musiał robić konkursu !! Pozdrawiam

Zgłoś
:-) zw-kowalski18.05 o 07:56

Perturabo. Panie Edmundzie. Kuria... i inni. Tak przy okazji. Czy po tej akcji z projekcją tego filmu zgłosiliście w prokuraturze zaniechania i krycie problemu pedofilii w KK bezpośrednio na policję i w prokuraturze.

Zgłoś
:-) zw-kowalski17.05 o 23:24

mad. Nie można bazować na statystykach podawanych przez KK. Według proboszcza w Oleśnicy ja też jestem katolikiem i KK doi państwo ode mnie. Jak spytasz ludzi czy czytają to ci odpowiedzą, że tak. Ale musisz to skorygować. I spytać co czytali ostatnio. Jak wymienią pozycje nie wydawane od kilku lat to trzeba to skorygować. Jedyną prawdziwą statystyką byłaby deklaracja w Urzędzie Skarbowym i przekazywanie części podatku na KK. Tak jak w Niemczech. Ze statystyk KK w Niemczech wynika, że do Niemiec emigrują prawie sami ateiści. tak to działa. W Szwecji ok 70 % społeczeństwa to ateiści. Ale według danych samych kościołów wierzący to ok 90% społeczeństwa. Cud malina.

Zgłoś
:-) zw-kowalski17.05 o 23:16

Mad. Według prawa polskiego czyn się przedawnił więc nie może być wydany. Przy ekstradycji bierze się nie stan prawny państwa do jakiego ma być wydany tylko czy sprawca za dany czyn odpowiadałby w kraju z którego ma być wydalony. Analogicznie jak ze Stefanem M. Szwecja nie może go wydać bo według prawa szwedzkiego czyn się przedawnił. Tak to hula w obrocie prawnym. Np w Szwecji nie ma art za znieważenie urzędnika. Więc gdybym ja znieważył czy zniesławił urzędnika to też nie mogliby mnie przekazać Polsce. Tak to działa.

Zgłoś
mad17.05 o 23:08

"Czyn pedofilii Polańskiego się przedawnił więc Polska nie może go wydać USA" - gdzie się przedawnił? W USA?

Zgłoś
:-) zw-kowalski17.05 o 23:04

Adam. Polański nie może może być w Polsce skazany ponieważ czyn nastąpił w USA. Gdyby USA skazała Polańskiego to Polska też musiałaby uznać ten wyrok. Czyn pedofilii Polańskiego się przedawnił więc Polska nie może go wydać USA. Ale Polańskiego jako pedofila powinno się pozbawić wszelkich tytułów i zaszczytów społecznych. Nie powinno się go nigdzie zapraszać. Te same zasady dla wszystkich. Polska to nie tylko państwo prawa ale też sprawiedliwości społecznej.

Zgłoś
Olek16.05 o 23:57

Wybory. Więc wybierajmy, by potem nie narzekać

Zgłoś
Perturabo16.05 o 23:10

Zgadzam sie Eva. Wystarczy odciąć KK od naszych podatków i niech sobie każdy wierzy w co chce. Irlandczycy są trochę bardziej porywczy niż Polacy, potrafią rozwiązywać problemy skutecznie, powinniśmy się od nich uczyć

Zgłoś
Eva16.05 o 23:05

A warto nadmienić, że nie ma żadnego powodu, dla którego u nas sytuacja miałaby potoczyc się inaczej niż w Irlandii. Irlandczycy mają podobną historię do nas - zabory, powstania, ruch oporu. ..Tam kościół trzymał się nawet mocniej, do niedawna nie można było się w Irlandii legalnie rozwieść. A dziś? Historia pokaże, czy Polacy mają godność i czy kochają swoje dzieci.

Zgłoś
Eva16.05 o 22:59

Trzeba powiedzieć kościołowi: sprawdzam. W Irlandii na jaw wyszło krzywdzenie dzieci i kobiet przez kościół i odcieli ich od przywilejów. Co się okazało? Liczba powołań do kapłaństwa (rocznie) spadła do... kilku. Zobaczymy jak będzie u nas. Czarno to widzę.

Zgłoś
Eva16.05 o 22:45

Wcale nie wykluczone, że moje stanowisko też trochę wpłynęło na @mad i będzie teraz trochę mniej pewny, że w kościele jest wszystko tip top ,a tylko parę czarnych owiec wpływa źle na reputację tej instytucji. Na tym polega dyskusja a nie okopywaniu się.

Zgłoś
Eva16.05 o 22:38

@Perturabo nie daję się nikomu urabiać. Moje stanowisko jest niezmienne. Instytucja kościoła jest zgniła do cna. Ale nie wyślesz ich wszystkich na księżyc. Trzeba rozwalić to zło, ale nie zostawiać ludzi z niczym. Odciąć od kasy, wtedy się okaże ilu jest księży oddanych dobrej sprawie. Choćby statystycznie patrząc, to muszą tam być jacyś, którzy nie są księżmi dla pieniędzy i łatwego seksu.

Zgłoś
Perturabo16.05 o 22:25

Eva, wpadasz w pułapkę, w którą Polacy już wielokrotnie wpadli; kiedy zło osłabnie na chwilę i przymnkie oczy, zaczyna wyglądać jak niewinne zwierzątko...i zaczynasz się nad nim litować zamiast je zabic - w taki sposób trwa dalej. Nie lituj sie nad dobrymi czy złymi księżmi, dobrze wiedzieli do jakiej instytucji idą do pracy, zlituj sie lepiej nad ich ofiarami. Jak będziemy tacy miękcy w obliczu ohydnych zbrodniarzy sprawiedliwośc nigdy nie wygra. To ścierwo trzeba wypalić białym żelazem, tak jak w innych krajach; komisje i biskupi do pierdla - tego musimy teraz dopilnować choćby nie wiem co a mad to satry cwaniak, który umie nieżle lawirować, zobacz jak sprytnie zmienaił temarty żeby tylko wszystko oddalić od pedofilli w kościele. Nie daj się kiwać kościelnym cwaniakom bo będą cie kiwac przez dekady.

Zgłoś
Leon16.05 o 22:20

To.co.z tym ciumkiem, kiedy można sie nastawic wystawic

Zgłoś
Eva16.05 o 22:19

Nie wiem kim jest @mad. Ale dał mi do myślenia. Może jestem naiwna, ale kościół jest tak olbrzymi (30 tys. głów), że muszą tam też być jacyś sprawiedliwi. Nawet w Sodomie byli. Problem w tym, że pewnie niewielu. Ale trzeba ich wesprzeć, jeśli tak jest w istocie. Jedno jest pewne - muszą zajść zmiany.

Zgłoś
Eva16.05 o 22:02

Jeśli chodzi o finansowanie kościoła to uważam, że państwo powinno ograniczyć się do dbania o zabytki, bo to wspólny interes wszystkich obywateli. A księża nie powinni w ogóle brać do rąk pieniędzy, tylko żyć z darów w naturze od wiernych. W niektórych klasztorach różnych wyznań funkcjonuje takie rozwiązanie i duchowni nie umierają tam z głodu ale żyją skromnie, dając przykład wiernym, że skupianie się na rzeczach materialnych jest płytkie duchowo. No i pokus mniej.

Zgłoś
Eva16.05 o 22:02

Jeśli chodzi o finansowanie kościoła to uważam, że państwo powinno ograniczyć się do dbania o zabytki, bo to wspólny interes wszystkich obywateli. A księża nie powinni w ogóle brać do rąk pieniędzy, tylko żyć z darów w naturze od wiernych. W niektórych klasztorach różnych wyznań funkcjonuje takie rozwiązanie i duchowni nie umierają tam z głodu ale żyją skromnie, dając przykład wiernym, że skupianie się na rzeczach materialnych jest płytkie duchowo. No i pokus mniej.

Zgłoś
Perturabo16.05 o 21:56

Eva jesteś trochę naiwan, znam go trochę lepiej, to chytry lisek jest, troche go przeczołguję psychologicznie żeby zrozumiał proste rzeczy, nie poniżam go :)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
dzisiaj o 19:10/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
dzisiaj o 18:58/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
dzisiaj o 13:12/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube