reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Lekcje europejskie w II LO

14.05 o 09:59Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Publikujemy relację II LO w Oleśnicy, gdzie odbyły się lekcje europejskie.


arch. II LO

7 maja w naszej szkole odbyły się lekcje europejskie, które poprowadziła Marta Statkiewicz z Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1a, 1b, 1d i 2a oraz członkowie szkolnego zespołu projektowego "Młodzi Głosują+".

Lekcję zaczęły podstawowe informacje o Wspólnocie Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Następnie przeszliśmy do bardzo ważnego dla nas dnia - 26 maja 2019 roku. Tego dnia w Polsce i innych państwach członkowskich Unii odbędą się wybory do Europarlamentu. W związku z tym zagłębiliśmy się w funkcjonowanie tej instytucji i omówiliśmy poszczególne ugrupowania w niej obecne. Obejrzeliśmy film, krótki, lecz bardzo dobrze uświadamiający, że przez głosowanie decydujemy o przyszłości - nie tylko naszej.

Na koniec mogliśmy wejść w ciekawe linki - prowadzące na różne strony, w tym te służące do tworzenia petycji europejskiej, do której prawo ma każdy obywatel Unii i która jest rozpatrywana przez specjalnie powołaną komisję. Zajrzeliśmy też na stronę tymrazemglosuje.eu, na której każdy z nas może przeczytać i dowiedzieć się więcej o nadchodzących wyborach, a także na stronę co-europa-robi-dla-mnie.eu, na której znajdziemy listę wszelkich inwestycji, działań i przedsięwzięć w danych regionach, które najpewniej nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie Unii Europejskiej. A na koniec każdy uczestnik lekcji otrzymał ulotkę, pocztówkę i długopi.

Dziękujemy serdecznie pani Marcie Statkiewicz za przeprowadzenie tych prelekcji! Każdy z nas wzbogacił swoją wiedzę o nowe informacje, które z pewnością możemy wykorzystać w swoim życiu.

Laura Kwoczała / II LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Na mecie Pogromu Wichra
dzisiaj o 19:10/ Sport
Dożynki w Solnikach Wielkich
dzisiaj o 18:58/ Aktualności
Dożynki gminy Oleśnica
dzisiaj o 16:35/ Aktualności
Dożynki na Dniach Dobroszyc
dzisiaj o 16:03/ Aktualności
Dziewiąty Pogrom Wichra!
dzisiaj o 13:12/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube