reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Gitarowe Granie na biciu rekordu!

11.05 o 09:15Komentarzy: Kategoria: Ciekawostki
Niedawno na wrocławskim rynku, z inicjatywy Leszka Cichońskiego, rokrocznie bity jest Gitarowy Rekord Guinnessa. Tego roku sycowski gitarzysta, artysta i pasjonat muzyczny - Mateusz Chwalisz, wraz z uczniami swojej szkoły Gitarowe Granie, wyruszył z 53-osobową ekipą na podbój Miasta Gitary.Gitarowe Granie to działalność zbliżona do ogniska muzycznego. Jego założyciel - Mateusz Chwalisz od lat zaraża muzyką młodzież powiatu oleśnickiego i okolicznych miast.

Do tego ośmiu młodych i zdolnych podopiecznych zagrało sztandarowy utwór „Hey Joe” na wrocławskim rynku, w asyście gwiazd muzyki sceny polskiej i zagranicznej. Najmłodszy uczestnik rekordu, który znalazł się na miejscu z ramienia Gitarowego Grania, miał zaledwie 3 lata, a najstarszy ponad 40, co jest wyłącznie świadectwem tego, iż muzyka nie ma granic i łączy wszystkie pokolenia.- Tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa zapewniła wiele atrakcji, zarówno jego uczestnikom jak i obserwatorom. Na terenie rynku znajdowała się strefa StreetArtu, na której można było posłuchać każdego, chętnego do występu muzyka, nie było przeszkód, aby samemu zaprezentować swoje umiejętności zebranym słuchaczom. Na scenie, pomiędzy granymi wspólnie utworami, odbywało się wiele koncertów m.in. Jussi “Amen” Sydänmaa - gitarzysty zespołu Lordi; zespołu SLADE, a także niesamowitej Jennifer Batten (gitarzystki Michaela Jacksona), z którą na jednej scenie, miał przyjemność grać ich uczeń Jakub Janiak (grupa Mąkoszyce), ucharakteryzowany na Jimiego Hendrixa, w ramach konkursu na najlepsze przebranie. - czytamy w komunikacie.

- Po wszystkich koncertach, próbach i innych atrakcjach, o godz. 16:00 nastąpiło właściwe bicie rekordu, który ponownie udało się ustanowić dzięki 7423 gitarzystom zebranym we Wrocławiu pod sceną, a wśród nich 53 podopiecznych Gitarowego Grania pod wodzą Mateusza Chwalisza, którego największym marzeniem jest zarażanie muzyką - informuje Gitarowe Granie.

źródło: Gitarowe Granie

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Oleśnica jest gotowa na wybory
wczoraj/ Aktualności
Nasze piękne zabytki na Nocy Muzeów
wczoraj/ Aktualności
Oleśnicka Nocna Gra Miejska
wczoraj/ Aktualności
Pogoń Oleśnica przegrywa z GKS-em
wczoraj/ Sport
Wyjątkowe Muzeum Foteli Katapultowych
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube