reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 grudnia. Imieniny Niny, Celiny, Krystiany.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ziobro i Kempa w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

24.04 o 18:53Komentarzy: 85Kategoria: Aktualności
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa pojawili się dziś w Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości - Beata Kempa i Zbigniew Ziobro pojawili się w Oleśnicy, gdzie spotkali się z mieszkańcami

Dziś w Zamku Książąt Oleśnickich na spotkaniu z mieszkańcami pojawili się ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości oraz Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.

Spotkanie miało zacząć się o godzinie 18:30, jednak ze względu na spóźnienie ministrów rozpoczęto je 20 minut później. W zamku obecni byli też samorządowcy - m.in. były burmistrz Michał Kołaciński i szef lokalnych struktur PiS Zbigniew Skiba, jak również radni.

Beata Kempa będzie dobrym reprezentantem w PE

Całość rozpoczął minister Zbigniew Ziobro. - Potrzebujemy ludzi kompetentnych i profesjonalnych - mówił Ziobro i zachęcał do głosowania na Beatę Kempę, która kandyduje w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Tam gdzie są dobrzy ludzie, są sukcesy. I mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pani minister Kempa będzie tym dobrym reprezentantem w Parlamencie Europejskim.

100 tysięcy uchodźców islamskich w Polsce?

Pojawił się też temat uchodźców. - Polsce się zarzuca, że nie chce przyjmować określonych kwot uchodźców - powiedział minister Ziobro.

- Gdyby wygrała Platforma Obywatelska, w Polsce byłoby co najmniej 100 tysięcy uchodźców islamskich. I nie byłyby to najbardziej potrzebujące osoby. Bo dzieci, kobiety, osoby okaleczone pozostały na miejscu wojny. A tutaj trafiają najczęściej młodzi mężczyźni w wieku poborowym - dodawał i zachwalał "silną osobowość" Beaty Kempy.

Reforma sądownictwa zatrzymana przez totalną opozycję

Z. Ziobro bronił też tzw. reformy sądownictwa, którą przeprowadza rząd PiS. - Reforma sądownictwa stanęła w połowie drogi, między innymi przez totalną opozycję. Zamiast pomocy, wkładają kij w szprychy - uważa minister Ziobro, który jako argument za przeprowadzanymi zmianami podał przykłady niewłaściwych zachowań wśród sędziów.

- Są zwykli Polacy i jest kasta. Stoimy przed dylematem kontynuacji reformy, bo może się to dziać ze szkodą dla innych tematów ważnych dla Polski. Nie jest prawdą, że chcemy upolitycznić sądy. Nie to jest naszym celem. Naszym celem jest spowodowanie, aby te sądy zaczęły służyć ludziom. My chcemy to zmienić, ale musimy w Parlamencie Europejskim dysponować kompetentnymi ludźmi - usłyszeliśmy.

Dlaczego nauczyciele nie dostali podwyżek?

Jak poinformował minister, rząd przeznaczył duże środki na zatrzymanie podwyżek cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców. Wzrost kosztów miał wynikać z decyzji Unii Europejskiej. - I te pieniądze nie trafiły na przykład do nauczycieli - wskazywał Zbigniew Ziobro.

Beata Kempa dziękuje Zbigniewowi Ziobrze

Głos zabrała także minister, sycowska posłanka i kandydatka do PE Beata Kempa. Podziękowała ministrowi Ziobrze za "zatrzymanie się" w Oleśnicy. - Bardzo się cieszymy, że nas pan tutaj odwiedził. Dla mnie to zaszczyt i honor. Bardzo dziękuję - powiedziała B. Kempa.

- Idąc do wyborów w 2005 roku, jeśli ktoś znajdzie materiały z tamtego czasu, mówiłam, że największą hańbą jest, że dzieci odbiera się rodzicom z powodu biedy - mówiła Kempa i wskazywała na ograniczenie problemu.

- Pieniądze zamiast do mafii podatkowych, trafiły do obywateli - uważa Beata Kempa i zachwala rządowy program socjalny 500 plus, a także wprowadzenie kadencyjności sprawowania funkcji przez wójtów i burmistrzów.

Miałam łzy w oczach

Sycowskiej posłance nie spodobało się zaangażowanie organów międzynarodowych w sprawdzanie praworządności w Polsce. - Miałam łzy w oczach, kiedy Polska była oskarżania za granicą. I polscy posłowie stali w miejscu oskarżycieli. Nie może być tak, żeby była druga Targowica - oświadczyła B. Kempa.

Dwa incydenty na spotkaniu

Na spotkaniu doszło również do dwóch incydentów. Najpierw mężczyzna padł na kolana przed ministrem Ziobrą. Z kolei krewki senior wyzywał i wygrażał dziennikarzom. Więcej o incydentach można przeczytać tutaj.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (85)

qaz24.04 o 18:56

a tow. "o9" leje wode jak zawsze

Zgłoś
wsc24.04 o 18:56

na zdięciu nie podobna do siebie tu na żywo taka utyta i garbata a po za tym z pisiackiej ..fi

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Mieszkańcy Krzeczyna ubierali choinkę
dzisiaj o 17:18/ Ciekawostki
Gminne kolędowanie w GOK-u
dzisiaj o 16:35/ Kultura
Plama oleju pod Sokołowicami
dzisiaj o 16:22/ Aktualności
Świąteczne strzelanie z Huzarem
dzisiaj o 14:55/ Sport
Wypadek dwóch aut w Sokołowicach
dzisiaj o 11:30/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube