reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ziobro i Kempa w Oleśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

24.04 o 18:53Komentarzy: 85Kategoria: Aktualności
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa pojawili się dziś w Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości - Beata Kempa i Zbigniew Ziobro pojawili się w Oleśnicy, gdzie spotkali się z mieszkańcami

Dziś w Zamku Książąt Oleśnickich na spotkaniu z mieszkańcami pojawili się ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości oraz Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.

Spotkanie miało zacząć się o godzinie 18:30, jednak ze względu na spóźnienie ministrów rozpoczęto je 20 minut później. W zamku obecni byli też samorządowcy - m.in. były burmistrz Michał Kołaciński i szef lokalnych struktur PiS Zbigniew Skiba, jak również radni.

Beata Kempa będzie dobrym reprezentantem w PE

Całość rozpoczął minister Zbigniew Ziobro. - Potrzebujemy ludzi kompetentnych i profesjonalnych - mówił Ziobro i zachęcał do głosowania na Beatę Kempę, która kandyduje w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Tam gdzie są dobrzy ludzie, są sukcesy. I mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że pani minister Kempa będzie tym dobrym reprezentantem w Parlamencie Europejskim.

100 tysięcy uchodźców islamskich w Polsce?

Pojawił się też temat uchodźców. - Polsce się zarzuca, że nie chce przyjmować określonych kwot uchodźców - powiedział minister Ziobro.

- Gdyby wygrała Platforma Obywatelska, w Polsce byłoby co najmniej 100 tysięcy uchodźców islamskich. I nie byłyby to najbardziej potrzebujące osoby. Bo dzieci, kobiety, osoby okaleczone pozostały na miejscu wojny. A tutaj trafiają najczęściej młodzi mężczyźni w wieku poborowym - dodawał i zachwalał "silną osobowość" Beaty Kempy.

Reforma sądownictwa zatrzymana przez totalną opozycję

Z. Ziobro bronił też tzw. reformy sądownictwa, którą przeprowadza rząd PiS. - Reforma sądownictwa stanęła w połowie drogi, między innymi przez totalną opozycję. Zamiast pomocy, wkładają kij w szprychy - uważa minister Ziobro, który jako argument za przeprowadzanymi zmianami podał przykłady niewłaściwych zachowań wśród sędziów.

- Są zwykli Polacy i jest kasta. Stoimy przed dylematem kontynuacji reformy, bo może się to dziać ze szkodą dla innych tematów ważnych dla Polski. Nie jest prawdą, że chcemy upolitycznić sądy. Nie to jest naszym celem. Naszym celem jest spowodowanie, aby te sądy zaczęły służyć ludziom. My chcemy to zmienić, ale musimy w Parlamencie Europejskim dysponować kompetentnymi ludźmi - usłyszeliśmy.

Dlaczego nauczyciele nie dostali podwyżek?

Jak poinformował minister, rząd przeznaczył duże środki na zatrzymanie podwyżek cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców. Wzrost kosztów miał wynikać z decyzji Unii Europejskiej. - I te pieniądze nie trafiły na przykład do nauczycieli - wskazywał Zbigniew Ziobro.

Beata Kempa dziękuje Zbigniewowi Ziobrze

Głos zabrała także minister, sycowska posłanka i kandydatka do PE Beata Kempa. Podziękowała ministrowi Ziobrze za "zatrzymanie się" w Oleśnicy. - Bardzo się cieszymy, że nas pan tutaj odwiedził. Dla mnie to zaszczyt i honor. Bardzo dziękuję - powiedziała B. Kempa.

- Idąc do wyborów w 2005 roku, jeśli ktoś znajdzie materiały z tamtego czasu, mówiłam, że największą hańbą jest, że dzieci odbiera się rodzicom z powodu biedy - mówiła Kempa i wskazywała na ograniczenie problemu.

- Pieniądze zamiast do mafii podatkowych, trafiły do obywateli - uważa Beata Kempa i zachwala rządowy program socjalny 500 plus, a także wprowadzenie kadencyjności sprawowania funkcji przez wójtów i burmistrzów.

Miałam łzy w oczach

Sycowskiej posłance nie spodobało się zaangażowanie organów międzynarodowych w sprawdzanie praworządności w Polsce. - Miałam łzy w oczach, kiedy Polska była oskarżania za granicą. I polscy posłowie stali w miejscu oskarżycieli. Nie może być tak, żeby była druga Targowica - oświadczyła B. Kempa.

Dwa incydenty na spotkaniu

Na spotkaniu doszło również do dwóch incydentów. Najpierw mężczyzna padł na kolana przed ministrem Ziobrą. Z kolei krewki senior wyzywał i wygrażał dziennikarzom. Więcej o incydentach można przeczytać tutaj.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (85)

czesław28.04 o 14:58

A paliwo już po 5.25 zł. I nikt o tym nie mówi? Nie narzeka?

Zgłoś
Teresa26.04 o 10:26

Dzieki pląsom będzie sukces?

Zgłoś
Juras25.04 o 21:46

Srebrniki +, brzęczą w kieszeniach

Zgłoś
Dominik25.04 o 21:41

Mysle ze w Olesnicy tej pani nie wybiora w parlamencie europejskim trzebsa cos robic anie tanczyc jak u Rudzyla

Zgłoś
Józef25.04 o 19:42

Przed wyborami to się bratają, dzień dobry, ręce podają. To taki obyczaj.

Zgłoś
wyborca25.04 o 14:03

Na dwa samochody na bogato , kto bogatemu zabroni

Zgłoś
PISOWSKI BETON25.04 o 13:50

WON STON XD !!!

Zgłoś
leon25.04 o 13:38

ale facjaty ja piere

Zgłoś
diego delawega25.04 o 13:25

Wladymir Putin wielki przyjaciel Polski to jest przywodca na miare XXI wieku

Zgłoś
Tylko PO25.04 o 12:25

PiS wypad z Polski!!!

Zgłoś
koryto+ 25.04 o 12:09

komuna wraca- dziadki się cieszą, czasy młodości wracają, partia każe lud słucha, cieszy się jak coś spanie z pańskiego ( pisowskiego) stołu - a miliony szaleją w kieszeniach władzy. Euro dla ludu be, ale do ich kieszeni to cacy.

Zgłoś
he he25.04 o 12:02

ale tłum zwolenników !!!!!!!!!!!!!!,

Zgłoś
azs25.04 o 11:23

komuna bis w Polsce, tow Kaczysta rządzi a to jacys tam precz z pisem

Zgłoś
sxc25.04 o 11:22

a pogonić ten worek do ...ła

Zgłoś
nie pyskować25.04 o 11:16

bo Kempa wygra jak zwykle ładnym wynikiem

Zgłoś
XYZ25.04 o 11:12

Ja tak tumanie .

Zgłoś
Psikuta 25.04 o 09:52

Za komuny było tak; był premier ,był prezydent, a w kraju rządził szef jedynej partii PZPR. Teraz mamy kapitalizm ; jest premier, jest prezydent, a krajem rządzi szef partii PIS. Dostrzegacie różnicę ? Ja nie.

Zgłoś
haus moher25.04 o 09:52

Elektoracie z tych zdjęć sami się nie wychylać z tym głosowaniem dostaniecie karteczki z kościoła i dopiero wtedy do urn i żeby się nikt nie wychylił bo nie otrzymacie zbawienia wiecznego, które wam zapewni tylko "becia"

Zgłoś
wyborca25.04 o 09:24

Czy koalicja PO-PSL rządząca tym krajem przez 8 lat spełniła chociaż jedną obietnicę wyborczą?

Zgłoś
Wypad25.04 o 08:49

Chyba ona sobie żarty stroi kto na nią ma zamiar głosować ?? Na żadne głosowanie nie idę

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube