reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 grudnia. Imieniny Niny, Celiny, Krystiany.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Manifestowali poparcie dla nauczycieli [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.04 o 20:25Komentarzy: 470Kategoria: Aktualności
Przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. To inicjatywa rodziców uczniów, którzy chcieli w ten sposób wyrazić z nimi solidarność.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Wielu mieszkańców zebrało się, aby wesprzeć protest nauczycieli

Półtora tygodnia temu na terenie całej Polski rozpoczął się strajk pracowników oświaty, którzy żądają wyższych płac. - Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji! - informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Dzisiaj przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. Wydarzenie zgłosili do magistratu rodzice uczniów jednej ze szkół. Podczas manifestacji przemawiali m.in. Wioletta Efinowicz, powiatowa radna i nauczycielka w ZSP w Oleśnicy oraz Katarzyna Jurzyk, nauczycielka SP7 i była radna. W tłumie pojawił się burmistrz Jan Bronś oraz jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor i przewodniczący rady powiatu Adam Horbacz.

- Jesteśmy gotowi do klasyfikacji uczniów. Czekamy na rząd - mówiła Wioletta Efinowicz i podkreśla, że rząd od dawna wiedział o planowanym strajku. - Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał - podsumowała W. Efinowicz. - Jesteśmy z wami, nauczycielami - skandował tłum. Wypowiadali się też inni nauczyciele oraz uczniowie, którzy popierają protestujących pracowników oświaty.

Wideo: migawki z wydarzenia


Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (470)

cuchnące pisiorstwo18.04 o 20:47

Pisiorstwu aż się zabulgotała piana na ryju i zwieracze puściły - na zdrowie chrum chrum hihihihih :)))))))

Zgłoś
idź Efinowicz na radę18.04 o 20:44

Efinowicz ty nie wydawaj odpowiedzi - ty masz kobieto iść na radę klasyfikacyjną do szkoły - już była 2 razy zwoływana i nie było KWORUM przestań kobieto masz czas opowiadać PIS a nie masz czasu iść na radę pedagogiczna którą próbował dyrektor Stala zwołać bez skutku a twój pracodawca!Nie wydawaj oświadczeń idź kobieto na radę bo tam uczniowie czekają na kwalifikację!Nie podstawiaj im świni!Kobieto zrozum nie wasza polityka nie obchodzi mnie obchodzi TYLKO moje dziecko i tylko one!Idż na radę pedagogiczną kobieto!

Zgłoś
aa18.04 o 20:44

nauczyciele swoje potomstwo wzięło na wiec. ja proponuję zrobić tak jak powiedział wasz idol komorowski zmieńcie prace Weście kredyt i będzie ok.

Zgłoś
:)18.04 o 20:44

najlepszy tekst to ten, zawiesić strajk na Święta, a na matury to nie, no sorry

Zgłoś
Rodzic 18.04 o 20:39

18 godzin tygodniowo pracy i żądania 1000 zł podwyżki. Żenada. A na korepetycje też strajk? Płacicie podatki od korepetycji?

Zgłoś
Xd18.04 o 20:39

Tłumy xd

Zgłoś
Passat janusz18.04 o 20:38

Do nauczycieli . Chcecie wiecej zarabiac ? Zmiencie prace i nie gadajcie o jakiejs pasji misji ambicji i ze to dla dzieci . Dzis to sie nie liczy . Poprostu idzie sie tam gdzie wiecej sie zarabia . Pracujecie po 15 h w tygodniu . Swieta / ferie wolne . Na wycieczki z ucxniami jezdzicie chlejecie kopulujecie . Na uczniach sie znecacie gnebicie bijecie .To nie te czasy ze po studiach bylo sie kims i cos sie soba znaczylo

Zgłoś
:)18.04 o 20:33

gdzie Ci rodzice, ja jedynie tam nauczycieli rozpoznawałem

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Mieszkańcy Krzeczyna ubierali choinkę
dzisiaj o 17:18/ Ciekawostki
Gminne kolędowanie w GOK-u
dzisiaj o 16:35/ Kultura
Plama oleju pod Sokołowicami
dzisiaj o 16:22/ Aktualności
Świąteczne strzelanie z Huzarem
dzisiaj o 14:55/ Sport
Wypadek dwóch aut w Sokołowicach
dzisiaj o 11:30/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube