reklama
reklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 grudnia. Imieniny Niny, Celiny, Krystiany.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Manifestowali poparcie dla nauczycieli [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.04 o 20:25Komentarzy: 470Kategoria: Aktualności
Przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. To inicjatywa rodziców uczniów, którzy chcieli w ten sposób wyrazić z nimi solidarność.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Wielu mieszkańców zebrało się, aby wesprzeć protest nauczycieli

Półtora tygodnia temu na terenie całej Polski rozpoczął się strajk pracowników oświaty, którzy żądają wyższych płac. - Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji! - informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Dzisiaj przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. Wydarzenie zgłosili do magistratu rodzice uczniów jednej ze szkół. Podczas manifestacji przemawiali m.in. Wioletta Efinowicz, powiatowa radna i nauczycielka w ZSP w Oleśnicy oraz Katarzyna Jurzyk, nauczycielka SP7 i była radna. W tłumie pojawił się burmistrz Jan Bronś oraz jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor i przewodniczący rady powiatu Adam Horbacz.

- Jesteśmy gotowi do klasyfikacji uczniów. Czekamy na rząd - mówiła Wioletta Efinowicz i podkreśla, że rząd od dawna wiedział o planowanym strajku. - Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał - podsumowała W. Efinowicz. - Jesteśmy z wami, nauczycielami - skandował tłum. Wypowiadali się też inni nauczyciele oraz uczniowie, którzy popierają protestujących pracowników oświaty.

Wideo: migawki z wydarzenia


Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (470)

rodzic20.04 o 09:10

Nauczyciele są z uczniami 24h na dobę - totalny odlot. Dlaczego nauczyciele nie chcą pokazać PIT-a, tylko jakieś wpłaty z danego miesiąca - widocznie dosyć dobrze zarabiają. Czy nauczyciel, który bardzo kiepsko uczy matematyki i dostanie 1.000 zł podwyżki będzie lepiej uczył - wątpię. Dlaczego nauczyciele w Polsce mają najmniej godzin przy tablicy w całej Europie

Zgłoś
Balcerowicz 20.04 o 09:00

Nauczyciele pokażcie swoje Pity, a nie wykrzykniki... Wtedy może uwierzymy. Wpłata na konto po potrąceniu pożyczek czy kredytów to nie dochód.

Zgłoś
rodzic20.04 o 08:31

Nauczyciel pracujesz 18 godzin tygodniowo, masz pensję wyższą niż najniższa krajowa, wakacje, ferie, przerwy co 45 min, korepetycje i jeszcze wam mało? Pracujcie 40 godzin tygodniowo w szkole to przynajmniej przynajmniej przekonacie się co to jest 8 godzin pracy dzień w dzień. Nauczyciel to nie święta krowa, jak się nie podoba to trzeba zmienić pracę proponuję pielęgniarkę lub do fabryki, do prywatnych szkól was nikt nie przyjmie bo tam trzeba pracować, To jest zawód dobrowolnego wyboru, teraz czas żeby rodzice zaczęli strajkować, bo zostawiacie dzieci bez nauki i opieki.

Zgłoś
RrU20.04 o 05:34

Nauczyciele jestescie zerem teraz sami uczniowie pokażą gdzie wasze miejsce sami sobie na to zasluzyliscie sobie Ale jak komuś pokzyzowaliscie plany zyciowe to nie myślcie że wam to ujdzie płazem już kiedyś nauczyciele nosili kubły na głowie to nic nie może być gorszego nic ponizanym być przez uczniów oby do tego nigdy nie doszło

Zgłoś
rod20.04 o 05:33

TEN BRONIARZ ma za funkcje 15 tys/miesiac. PO chyba mu obiecalo jeszcze pare baniek za robienie zadymy. Pan Broniarz milczal za czasow PO_PSL. Do kamieniolomow cwaniaczka.

Zgłoś
Rr20.04 o 05:21

Nauczyciel jesteś pasozytem z jakiej racji jako podatnik mam wam nierobom płacić za 18 niecałych godzin pracy jak wam chcą dołożyć 90 minut pracy to nie bo Beda zwolnienia z pracy gowno mnie to obchodzi jak jest was za dużo to do zwolnienia w bankach tysiące miejsc jest redukowanych i nic się nie dzieje taką kolej rzeczy i ludzie tam są bardziej wykształceni od was i rabanu nie robią a jak dzieci będzie mniej i będziecie chcieli pracować 45 min dziennie i jeszcze mieć podwyżkę żenada macie rozum nie powiem kogo Beda redukcję niezależnie kto będzie rządził w kraju czas żebyście się uczyli czegoś nowego a nie biadolenia macie mentalność głębokiego komunizmu czas z tym zrobić porzadek

Zgłoś
Gregor 20.04 o 01:56

Efinowicz..... No jak usłyszałem ten lament jaka to bieda..... Muszą na wycieczki jechać- za darmo, w godzinach pracy, rady mają - a ile ich w roku?, konsultacje - no na miłość boską przecież w godzinach pracy, sprawdziany - nie dość że dostaje gotowce z wydawnictwa wraz z kluczem, to sprawdza w trakcie sprawdzianu innej klasy. Kurde dość tej obłudy. A gdzie te nadgodziny wyrabia nauczyciel z plastyki, muzyki, techniki czy WF to ja już w ogóle nie wiem. Kpina i wstyd tak kłamać pani Efinowicz.

Zgłoś
Zosia20.04 o 00:38

Moja babcia mówiła że naród zginie jeśli nie będzie się dbać o nauczycieli. Miała rację

Zgłoś
Wolny20.04 o 00:36

Rząd dał kasę tylko policji i wojsku bo oni będą musieli ich chronić przed suwerenem a innych pomiata .... To nie przypomina demokratycznego państwa

Zgłoś
Mocny20.04 o 00:34

Nikt nie widzi że oprócz broniarza są jeszcze nauczyciele którzy wiedzą czego chcą a mianowicie zwrócić uwagę na problem jaki jest w szkolnictwie. W normalnym kraju rząd żegnał by kryzys szybko a u nas przekładają po świętach. Z tym rządem jest coś nie tak

Zgłoś
Basia20.04 o 00:31

Popieram protest nauczycieli

Zgłoś
Sts20.04 o 00:31

Jestem za tym aby szkoły przerobić na prywatne i żeby płacić solidne pieniądze za naukę swojego dziecka. Wtedy docenicie barany ile kosztuje praca nauczyciela. Wszyscy będą zadowoleni.

Zgłoś
taka zamiana19.04 o 23:44

Naród ciemny w tym kraju, nie kupi kitu nauczycieli.

Zgłoś
Rr19.04 o 23:38

Korporszczur nie żartuję ci ludzie się nie nadają do żadnej pracy zwyczajne miernoty mało którzy niewumieją co kolwiek robić o językach obcych nie wspomnę i co by niby mieli robić nawet do sprzątania się nie nadają a oni często do kasjerek w markietach się porównują nie ten poziom w biedronkach ci robią karierę z czasem są menadżerskie na okręgi sieci handlowych i zarabiają olbrzymie pieniądze ale oni są fachowcami

Zgłoś
Polak19.04 o 23:32

Nie na darmo Kopaczka mówiła w TV, że jak w dinozaury rzucano kamieniami ze wszystkich stron, to w końcu wyginęły. Strajk nauczycieli to taka kupa kamieni, która ma spaść na rząd. Smutne to, że ELYTY naszego narodu idą jak barany za skompromitowaną totalną opozycją... I to są ludzie, którzy wychowują nasze dzieci...

Zgłoś
".."19.04 o 23:26

Co więcej Ziemkiewicz wprost mówi, że to protest polityczny na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Wszak Broniarz co chwilę jest widziany z politykami tego ugrupowania. Jak podkreśla publicysta, większość nauczycieli która przystąpiła do strajku to osoby, które głosowały albo na PO albo na SLD, podczas gdy ci którzy nie strajkują to raczej wyborcy PiS. ? Jestem przekonany, że chodziło o rozpierduchę ogólnopaństwową przed wyborami. Do wyborów miało to narosnąć. (?) Chodziło o to, żeby pchnąć domino, lawinę. To, co się wydawało ZNP atutem, to że większość, 3/4 środowiska nauczycielskiego to są lemingi, to ludzie którzy popierają SLD, ludzie którzy ? nie wiem czy serce ? ale jakąś tam pompkę po lewej stronie mają. Serca nie mają ludzie, którzy tak traktują swoich wychowanków ? mówił. ? Uznano to za atut, że większość w tym środowisku będzie za strajkiem. Ale to od razu poszło dalej: czarne stroje, protesty, agresja wobec ?łamistrajków?, pisowców, zwłaszcza wobec księży, (?) i od razu wyszło, że mówienie o strajku apolitycznym to pic. cały pic. Chodzi nie tylko o pieniądze, ale o to, żeby rząd PiS obalić ? podkreślał.

Zgłoś
Rr19.04 o 23:17

Nauczyciel jesteś pasozytem z jakiej racji jako podatnik mam wam nierobom płacić za 18 niecałych godzin pracy jak wam chcą dołożyć 90 minut pracy to nie bo Beda zwolnienia z pracy gowno mnie to obchodzi jak jest was za dużo to do zwolnienia w bankach tysiące miejsc jest redukowanych i nic się nie dzieje taką kolej rzeczy i ludzie tam są bardziej wykształceni od was i rabanu nie robią a jak dzieci będzie mniej i będziecie chcieli pracować 45 min dziennie i jeszcze mieć podwyżkę żenada macie rozum nie powiem kogo Beda redukcję niezależnie kto będzie rządził w kraju czas żebyście się uczyli czegoś nowego a nie biadolenia macie mentalność głębokiego komunizmu czas z tym zrobić porzadek

Zgłoś
korposzczur19.04 o 23:15

@A. - rzuć to w cholerę! Za 1800 zł?!? Jesteś wykształconym człowiekiem, bystrym, inteligentnym, pracowitym fachowcem w jakiejś dziedzinie, znasz języki obce - bez problemu znajdziesz robotę w korpo za znacznie lepszą kasę. No chyba, że się mylę z tym bystrym, pracowitym itd.??? No to wtedy zostaje tylko oświata. Tu nikt nie będzie Ciebie rozliczał z pracy, kwalifikacji itp. A lepszą kasę da się załatwić mimo to. Wystarczy wziąć dzieci za zakładników... !!!

Zgłoś
A.19.04 o 23:13

3.500 to nauczyciel widzi jak pożyczkę weźmie...18 godzin chyba Ty pracujesz ..

Zgłoś
C.19.04 o 22:58

@A. idź babki piec na święta,a nie będziesz tu bazgrolic!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wizyta ŚDS i pierniki Przedszkolu nr 3
dzisiaj o 06:24/ Aktualności
SPR przegrywa mecz z Żagwią
wczoraj/ Sport
Gala oleśnickich krwiodawców
wczoraj/ Aktualności
Dobroszycki Jarmark Bożonarodzeniowy
wczoraj/ Aktualności
Próba samobójcza w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube