reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Manifestowali poparcie dla nauczycieli [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.04 o 20:25Komentarzy: 470Kategoria: Aktualności
Przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. To inicjatywa rodziców uczniów, którzy chcieli w ten sposób wyrazić z nimi solidarność.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Wielu mieszkańców zebrało się, aby wesprzeć protest nauczycieli

Półtora tygodnia temu na terenie całej Polski rozpoczął się strajk pracowników oświaty, którzy żądają wyższych płac. - Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji! - informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Dzisiaj przy oleśnickim ratuszu odbyła się pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli. Wydarzenie zgłosili do magistratu rodzice uczniów jednej ze szkół. Podczas manifestacji przemawiali m.in. Wioletta Efinowicz, powiatowa radna i nauczycielka w ZSP w Oleśnicy oraz Katarzyna Jurzyk, nauczycielka SP7 i była radna. W tłumie pojawił się burmistrz Jan Bronś oraz jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor i przewodniczący rady powiatu Adam Horbacz.

- Jesteśmy gotowi do klasyfikacji uczniów. Czekamy na rząd - mówiła Wioletta Efinowicz i podkreśla, że rząd od dawna wiedział o planowanym strajku. - Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał - podsumowała W. Efinowicz. - Jesteśmy z wami, nauczycielami - skandował tłum. Wypowiadali się też inni nauczyciele oraz uczniowie, którzy popierają protestujących pracowników oświaty.

Wideo: migawki z wydarzenia


Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (470)

!22.04 o 23:12

Ten strajk to parodia!

Zgłoś
paragony wystawiać!22.04 o 18:18

Tym nauczycielom, którzy strajkują kupmy kasy fiskalne, bo jeśli udzielają korepetycji, to niech odprowadzają podatki, a nam wystawiają paragony. Robimy zbiórkę?

Zgłoś
pola20.04 o 21:35

Ola -oczywiście mam dzisiaj wolne!!!

Zgłoś
Ola20.04 o 21:30

Pola babki upiekłas?

Zgłoś
pola20.04 o 20:42

pacjent-w szpitalu podobnym do oleśnickiego proponowano lekarzom 2000 za dyżur sobotnio-niedzielny i nie było chętnych...ci to dopiero się cenią ,nie mówię już nawet wizytach prywatnych (10-15 min)-250zł.

Zgłoś
Kano20.04 o 20:04

rod Popieram

Zgłoś
Kano20.04 o 19:55

18 godzin tygodniowo niech się wezmą za robotę to zarobią !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś
pacjent20.04 o 17:48

@pola- podejrzewam że zarabiają średnio cztery razy tyle co nauczyciele, bo tyle razy więcej godzin spędzają w pracy. Ktoś tu na forum podał kwotę 56000 jako roczny do nauczyciela, rachunek jest prosty.

Zgłoś
pola20.04 o 17:16

pacjent- czy widziałaś wypłatę lekarza po tym miesiącu ciężkiej pracy.Myślę żebyś się mocno zdziwiła widząc wypłatę za nadgodziny hahahaa- uwierz mi wiem co piszę.

Zgłoś
Elka20.04 o 14:44

Czytając komentarze niektórych osób zastanawiam się nad ich poziomem intelektualnym. Obrażanie innych, okazywanie nienawiści , wyśmiewanie z powodu różnicy poglądów i przynależności do różnych opcji , świadczy o braku kultury umysłowej. Przecież można spokojnie wymieniać swoje zdanie a nie siać zamętu obelgami. Kiedyś usłyszałam takie zdanie , że " człowiek bezradny krzyczy" ... tak samo hejterzy ubliżają innym, bo nie potrafią z kulturą dyskutować.

Zgłoś
Zombi20.04 o 13:48

Redakcja idź spać.

Zgłoś
pacjent20.04 o 11:57

Na ten przykład taki lekarz z oleśnickiej chirurgii pracując codziennie 8 godzin etat plus co 3-4 dni pełni dyżur 24 godziny, to daje jakieś cyrkebałt 80-90 godzin tygodniowo ciężkiej, wyczerpującej i stresującej pracy, o odpowiedzialności nie ma co dyskutować. Pracując 18 godzin tygodniowo nie zarobiłby na chleb!!! Leżałem na oleśnickim oddziale miesiąc to wiem.

Zgłoś
Pan Cogito20.04 o 11:26

Ja też sercem jestem za nauczycielami. Ale tutaj najważniejszy jest ROZUM !

Zgłoś
cebula20.04 o 11:25

oj tam, na co redajowi kultura, grunt że dobrze kombinuje

Zgłoś
Wychowany przez rodziców20.04 o 10:47

Oj @redaj - kultury to Ciebie nie nauczyli. Ładnie tak obrażać innych? Jeśli ktoś ma inne poglądy niż Ty to jest be? Niemyślący? Wstyd dla Ciebie i tych co Ciebie uczyli!

Zgłoś
redaj20.04 o 10:25

popieram z całego serca nauczycieli ,mnie czegoś nauczyli -MYŚLENIA a za niektórych myśli dyktator KACZOR i MATEUSZEK KŁAMCZUSZEK

Zgłoś
mad20.04 o 10:06

Pani Wioletta powiedziala, ze sa z uczniami 24 godziny na dobe w czasie ... wycieczek. Strajk na poczatku popieralem, ale teraz, gdy nauczyciele nie chca przyjac zadnej propozycji rzadu i zagrozone sa matury, to juz ich nie popieram. Rzad zaproponowal podniesienie zarobkow do 8 tysiecy i podniesienie pensum do 24 godzin, to uczciwa propozycja. Nauczyciele nie moga milczec przez 5 lat, gdy zarobki maja zamrozone, a pozniej zadac natychmiastowej podwyzki o 30%, tuz przed wyborami w czasie matur. Poza tym zarobki nauczycieli stazystow i tych po awansach (z wieloma dodatkami) nie powinny roznic sie az 2-3 - krotnie. Przypomina mi to sytuacje mlodych lekarzy, wtedy rzad dal im specjalne podwyzki, zeby wyrownac te roznice.

Zgłoś
Uczennica20.04 o 09:48

Ciekawe czy maturzyści też są za nauczycielami, przez których mogą zostać nie dopuszczeni do matury

Zgłoś
Życie 20.04 o 09:45

Jak widać po komentarzach propaganda PiSu jednak trafiła na podatny grunt. Mnie byłoby wstyd się przyznawać, że jestem taki głupi. Ale jak widać psioczący na nauczycieli, wyciągający liczby z Instytutu Danych Z Dupy i ignorujące niewygodne fakty są głośniejsi w internecie. Ale co się dziwić, dzwon głośny bo i pusty.

Zgłoś
Jak zawieje tak gadaja20.04 o 09:32

Na jednej z poprzednich stron hakus obrońca nauczycieli napisał, że jest niedobór kadry nauczycielskiej. Teraz jak chcą dołożyć Wam godzin to piszecie że będą zwolnienia w oświacie. To zdecyduj ud się w koncu czy jest Was za dużo czy za mało????

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube