reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 19 czerwca. Imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nauczyciele ZPS przerywają strajk

16.04 o 08:56Komentarzy: 84Kategoria: Aktualności
Nauczyciele z Zespołu Placówek Specjalnych przerywają strajk i dziś wrócili do prowadzenia zajęć.


Od dziś ZPS wznawia naukę

Nieco ponad tydzień temu na terenie całej Polski rozpoczął się strajk pracowników oświaty, którzy żądają wyższych płac. Protesty nie ominęły powiatowych placówek oświatowych, w tym tych położonych na terenie Oleśnicy. Przypomnijmy, w naszym rejonie 94% nauczycieli głosujących w referendum opowiedziało się za zorganizowaniem takiej akcji.

Dzisiaj naukę wznowił Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy. - Komisja strajkowa podjęła decyzję, że nauczyciele wracają do pracy. Taką informację przekazaliśmy rodzicom i uczniom, że od dziś normalnie odbywają się zajęcia - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Danuta Aulich, dyrektor ZPS.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (84)

no pain, no gain18.04 o 02:35

@no future - 2150 zł za ile godzin? Dlaczego nie starasz się o stopień nauczyciela dyplomowanego mając 13 lat stażu? Za co nauczyciele chcą te podwyżki, za etos? Za samo wyższe wykształcenie? Czy dlatego że patologia dostaje 500+ to nauczyciele nie chcą być gorsi? Albo dlatego że policja dostała? No bo chyba nie za wysoki poziom nauczania ;/ Przekonaj mnie że zasługujesz na więcej.

Zgłoś
no future18.04 o 00:08

@sote co za bzdury wypisujesz? 7tys zł że nibt nauczyciele zarabiają? wówczas w życiu bym nawet słówkiem nie pisnela odnośnie pracy nauczyciela. Tyle juz informacji widzialam wyssanych z palca, że aż żal! społeczeństwo ślepo wierzy i ufa bzdurom.Przykre bardzo. ???????????? po 13latach pracy jako nauczyciel zarabiam ok. 2150zl na rękę. Człowiek na studia więcej wydawał, by utrzymać się w miejscu, które dalekie od miejsca zamieszkania. I stąd ten strajk... między innymi. a perspektyw brak... bo najwyższy stopień nauczyciela to ponad 2300zl na rękę i żadnych dalszych możliwości. Warto już iść do sklepu czy na linie w jakiejś fabryce i wspinać się na tamtejsze szczeble kariery. do czego to doszło?! ????

Zgłoś
sote17.04 o 23:12

@etos portos i aramis - ojeeeej, tymczasem jaPacze w oświadczenie i co jaPacze? no co jaPacze? 7k ! Ale oni tacy biedni, opluwani, gnojeni, zaraz się będą zwalniać... DROGA WOLNA! A może to jest tak, że tym co zależy to i się należy? No bo jak wytłumaczysz te 7000 zł ?

Zgłoś
etos portos i aramis17.04 o 11:09

"Bo nam sie należało" - Beata Szydło, wszystko w temacie etosu, którym otumania sie tępe masy. Żryjcie se etos a my i nasze dzieci będziemy zarabiać po 20 koła. @ Ronin, nauczyciele mieli jeszcze nadzieję na wywalczenie godnej pensji, nie martw się zaczną się zwalniać niedługo a co gorsza młodzi nie będą przychodzili bo kto chciałby być codziennie opluwany, wyzywany od nierobów, gnojony przez rząd za 2 tyś na starcie. Nie wiem, może twoje dzieci są chętnę ?

Zgłoś
Hanys17.04 o 07:38

Putin wroci do Polski to was pogodzi. Jeden zarabia 500000 a drugi 1800. To jest sprawiedliwość?

Zgłoś
Irys17.04 o 07:34

Tu jest moje miejsce bo tu jest moj dom ale to nie oznacza że mam sobie odmawiać pewnych zeczy bo mnie na nie stac p.Cortana

Zgłoś
Nie damy pogrześć mowy..17.04 o 07:34

To ile nauczyciel zarabiałby w ojro? 2000! Oj to z Niemiec by przyjeżdżali do Polski pracować. Zapomnij!

Zgłoś
JI17.04 o 07:28

Nie chca przystapic do strefy Euro bo by musieli wyrównać pensje do najniższej pensji w Uni Europejskiej. Jak do tej pory mamy takie same ceny a nawet i wyższe w całej Unii Ale tylko na półkach .

Zgłoś
Siara17.04 o 07:26

@Tereska, albo odwrotnie, tym którzy strajkują i w d... mają uczniów - zwolnić, a tym prawdziwym dać podwyżki.

Zgłoś
Cortana17.04 o 07:24

@Irys, A nie możesz pracować dla rządu? Albo wyjechać do Jugosławii? Może przejrzyj oferty pracy, na pewno znajdziesz coś satysfakcjonującego. Siedzenie i narzekanie to najgorszy sposób na zwiększenie pensji. Nauczyciele już powoli się tego uczą. Na własnych błędach.

Zgłoś
Tereska17.04 o 07:21

Proponuję podwyżki dac tym ktorzy opowiedzieli sie za strajkiem. Ci którzy nie przystąpili do strajku widocznie mają wystarczająco dużo pieniędzy że nie strajkowali. To tez nie dawac im podwyzek.

Zgłoś
Irys17.04 o 07:14

Proponuję pracować za darmo pieniądze oddawać do rządu niech się bardziej bogacą i robią z nami co chcą . Jak bym mógł to też bym strajkował. Moja wypłata to 2100 zlotych netto. Jugosławia najniższa krajowa 800 Euro.

Zgłoś
ptyś17.04 o 06:08

I tu widać że nie wszyscy nauczyciele to Beton umysłowy po magisterce ! A emerytów z ZNP emeryturę ! Wysłużyli się w ZSMP a potem w PZPR teraz jak to powiedział Cejrowski paszoł won !!!

Zgłoś
Henry Ford17.04 o 03:56

"Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w otrzymywaniu ich".

Zgłoś
Etos17.04 o 03:54

Dobrze że są jeszcze tacy, którzy wiedzą jak się zachować i nie zeszmacą się dla czyiś korzyści politycznych, panie Tomaszu Kuzel.

Zgłoś
Antoine de Saint-Exupery 17.04 o 03:52

"Pracując dla samych dóbr materialnych, budujemy sobie więzienie".

Zgłoś
ronin17.04 o 03:51

@o ironio - To dlaczego nauczyciele się masowo nie zwalniają? W czym problem?

Zgłoś
Tomasz Kuzel17.04 o 01:09

Szkoda, że się wyłamali ????

Zgłoś
o ironio17.04 o 01:06

Pieniądze to cel każdej pracy, komuna już się skończyła (prawie bo jeszcze PIS istnieje ). Jakoś do tej pory zapłata nie przyszła do nauczycieli a w dzieci uderza rząd. Aha, zapomniałbym, rządzący też przecież nie pracują dla pieniędzy, te nagrody od pani Szydło to im się po prostu należały - przyszły bo pracowali z sercem ahahahahaha XD

Zgłoś
Łamistrajk17.04 o 01:00

O ironie, pieniądze to nie cel tej pracy. A wykonując ją z sercem, zapłata przyjdzie sama, bez potrzeby politycznego strajku i bezsensownego uderzania w dzieci.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Muzyka nad oleśnickimi stawami
dzisiaj o 08:35/ Kultura
Ile wyniosła strata OKR Atol?
dzisiaj o 08:10/ Aktualności
Na ratunek śpiącemu mężczyźnie
dzisiaj o 07:48/ Aktualności
Sportowe wakacje z OKR Atol
dzisiaj o 07:26/ Sport
Pożar budynku w Niwkach Książecych
dzisiaj o 06:00/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube