reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Trwają policyjne działania "NURD"

15.04 o 17:49Komentarzy: 4Kategoria: Aktualności
Piesi i rowerzyści to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dzisiaj policjanci oleśnickiej drogówki prowadzą działania "NURD" ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


fot. Policja

Dzisiaj w godzinach od 6:00 do 22:00 policjanci oleśnickiej drogówki prowadzą działania "NURD", które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcja będzie trwała na terenie całego powiatu oleśnickiego.

Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań policjanci będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

PAMIĘTAJMY!!!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

Przechodzień powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Więc musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans.

Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej.

Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Kierowca16.04 o 11:36

Nie pomoże kask na głowie jak kierowca samochodu nie zobaczy lub za późno zobaczy nieoświetlony rower, którym kieruje rowerzysta na dodatek wykonując np nagły zjazd z chodnika na przejscie dla pieszych.

Zgłoś
.15.04 o 20:47

nie pouczać tylko karać mieszkają w mieście i nie umieją się po nim poruszać pieszo a co dopiero rowerami

Zgłoś
Kierowca 15.04 o 18:56

Kamizelki tak i oczywiście bardzo ważne dla rowerzystów obowiązkowo kask na głowę. Nie rozumiem dlaczego to nie jest obowiązek?!

Zgłoś
O15.04 o 17:55

Brawo policja oby tak dalej kontrolować i pouczać

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wyrównają teren szkoły katolickiej w ramach OBO
dzisiaj o 11:53/ Aktualności
Ukradzione skrzypce zostały już odzyskane
dzisiaj o 10:26/ Aktualności
Policja kontra podróbki na targu
dzisiaj o 10:00/ Aktualności
Sprzęt MGK w upały przynosi ulgę
dzisiaj o 09:57/ Aktualności
Miejskie stypendia dla wszystkich
dzisiaj o 09:24/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube