reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 20 kwietnia. Imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Doceniono rakiety uczniów II LO

15.04 o 08:47Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Zespół z II LO w Oleśnicy wykonał specjalne rakiety i jako jedyny z powiatu oleśnickiego dostał się do Krajowego Finału Konkursu Naukowego Explory w Gdyni.Niedawno zespół SERF z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy (w składzie Jakub Flaczyk, Adrian Szymański, Sara Grzelak) wziął udział w Regionalnym Etapie Konkursu Naukowego EXPLORY, który odbył się w czasie Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory. Wydarzenie miało miejsce we Wrocławskim Parku Technologicznym.

- Byliśmy jedynym zakwalifikowanym projektem z powiatu oleśnickiego i wrocławskiego. Konkurs Explory jest to okazja dla Młodych Naukowców którzy chcą się rozwijać, zaprezentować swoje innowacyjne projekty i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nagrodami głównymi są dofinansowania, które pomogą w rozwoju projektu, staże, oraz możliwość reprezentowania Polski na naukowych konkursach za granicą. Nasza drużyna rywalizowała z 28 projektami. Jury wyłoniło 7 z nich, które otrzymały akredytację na Krajowy Finał Konkursu Naukowego Explory w Gdyni. Wśród zwycięzców znalazł się również nasz zespół! Nasze rakiety zmierzą się w finale z 34 drużynami z całego kraju - informuje szkoła.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, w szczególności: Państwu Marcie i Adamowi Wójcikom za zaangażowanie w projekt od chwili powstania, Panu Radosławowi Telce i firmie telka SA za wsparcie techniczne i finansowe, Panu Markowi Sawickiemu za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę, Pani Annie Połeć-Dziemieszonek za pomoc w przygotowaniu prezentacji, Panu Leszkowi Biegasikowi za wsparcie merytoryczne. Dziękujemy również gronu pedagogicznemu II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu! - czytamy w komunikacie.

źródło: II LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
reklama
Ostatnio dodane
Wygrana trampkarzy Pogoni
dzisiaj o 13:53/ Sport
Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących
dzisiaj o 13:31/ Aktualności
Święcenie pokarmów w Oleśnicy
dzisiaj o 11:15/ Aktualności
Festyn charytatywny dla Nicol
dzisiaj o 10:07/ Aktualności
Trener Pogoni ukończył kurs PZPN-u
dzisiaj o 09:38/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube