reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Doceniono rakiety uczniów II LO

15.04 o 08:47Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Zespół z II LO w Oleśnicy wykonał specjalne rakiety i jako jedyny z powiatu oleśnickiego dostał się do Krajowego Finału Konkursu Naukowego Explory w Gdyni.Niedawno zespół SERF z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy (w składzie Jakub Flaczyk, Adrian Szymański, Sara Grzelak) wziął udział w Regionalnym Etapie Konkursu Naukowego EXPLORY, który odbył się w czasie Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory. Wydarzenie miało miejsce we Wrocławskim Parku Technologicznym.

- Byliśmy jedynym zakwalifikowanym projektem z powiatu oleśnickiego i wrocławskiego. Konkurs Explory jest to okazja dla Młodych Naukowców którzy chcą się rozwijać, zaprezentować swoje innowacyjne projekty i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nagrodami głównymi są dofinansowania, które pomogą w rozwoju projektu, staże, oraz możliwość reprezentowania Polski na naukowych konkursach za granicą. Nasza drużyna rywalizowała z 28 projektami. Jury wyłoniło 7 z nich, które otrzymały akredytację na Krajowy Finał Konkursu Naukowego Explory w Gdyni. Wśród zwycięzców znalazł się również nasz zespół! Nasze rakiety zmierzą się w finale z 34 drużynami z całego kraju - informuje szkoła.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, w szczególności: Państwu Marcie i Adamowi Wójcikom za zaangażowanie w projekt od chwili powstania, Panu Radosławowi Telce i firmie telka SA za wsparcie techniczne i finansowe, Panu Markowi Sawickiemu za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę, Pani Annie Połeć-Dziemieszonek za pomoc w przygotowaniu prezentacji, Panu Leszkowi Biegasikowi za wsparcie merytoryczne. Dziękujemy również gronu pedagogicznemu II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu! - czytamy w komunikacie.

źródło: II LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Koniec roku szkolnego w CKiW OHP
dzisiaj o 09:20/ Aktualności
Zaproszenie na Piknik po Oleśnicku
dzisiaj o 09:11/ Aktualności
Start Hikari na dwa brązy!
dzisiaj o 08:29/ Sport
Festyn na boguszyckim osiedlu
dzisiaj o 08:18/ Aktualności
Zagrał na koncercie z Borysewiczem!
dzisiaj o 07:34/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube