reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Większość popiera protest nauczycieli

15.04 o 08:21Komentarzy: 249Kategoria: Aktualności
61% ankietowanych popiera trwający protest nauczycieli. Tak wynika z ankiety portalu MojaOlesnica.pl, w której wzięło udział półtora tysiąca osób.


Większość mieszkańców popiera żądania nauczycieli

Dokładnie tydzień temu na terenie całej Polski rozpoczął się strajk pracowników oświaty, którzy żądają wyższych płac. Protesty nie ominęły powiatowych placówek oświatowych, w tym tych położonych na terenie Oleśnicy. Przypomnijmy, w naszym rejonie 94% nauczycieli głosujących w referendum opowiedziało się za zorganizowaniem takiej akcji.

Portal MojaOlesnica.pl na swojej stronie na Facebooku przeprowadził ankietę. Czytelnikom zadaliśmy pytanie o to, czy popierają trwający protest w oświacie. Swój głos oddało półtora tysiąca osób. 61% głosujących popiera strajk, a przeciwko niemu jest 39% respondentów.rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (249)

!17.04 o 22:06

Tak za kasę lepiej będą uczyć...koń by się uśmiał!

Zgłoś
Janek S.16.04 o 20:25

No cóż, "nauczyciele udają że pracują, a rząd udaje że im płaci". Więc jednak najpierw REFORMA, a z reformy będą wynikać większe zarobki nauczycieli. Przy okazji podniesie się jakość kształcenia. To jest właściwy kierunek.

Zgłoś
,*$16.04 o 20:09

Zero poparcia!

Zgłoś
2416.04 o 16:58

na konkurencyjnym portalu wyniki byłyby odmienne

Zgłoś
byleantypis16.04 o 16:51

i jeszcze katedre spalili

Zgłoś
Psikuta 16.04 o 14:57

W dzisiejszym świecie wszyscy mają Internet. Jednak w świecie realnym, dopiero zaczynamy coś znaczyć po nabytych "doświadczeniach"np; ukończonych studiach , nauce zawodu, po PROSTU po nabytych kompetencjach. W życiu Nie jesteśmy równi. Niestety Internet RÓWNA nas wszystkich do poziomu ŻULA, który ma Internet. Każdy może się "wyrzygać" na każdy temat. Karina i Brajan + MAD/ryś, w necie i w swoim mniemaniu są biochemikiem, mechanikiem, historykiem, fizykiem, dyrektorem , managerem, chemikiem, cukiernikiem, lekarzem, tokarzem itd... Karyna , mad i Dzesika +Brajan+ w necie komentują , ale pamietajcie oni nigdy nie "będą swoimi kompleksami". Zawsze będą Brajankiem +. Internet to iluzja inteligencji. Demokracja to dyktat większości. Kaczor to ch.uj do lania, później rączki trzeba umyć

Zgłoś
Perturabo16.04 o 14:12

@mad, bo to drugorzędna rzecz, zacznijmy od konkretów a nie odwracajmy cały czas kota ogonem, nikt na dłuższą metę nie zniesie takiego upokarzania, to jest naprawdę obrzydliwe i cyniczne rozgrywanie środowiska nauczycielskiego.

Zgłoś
mad16.04 o 14:01

Wszyscy chcemy, by nauczyciele godnie zarabiali, nad tym nie dyskutujemy. ZNP nie chce nawet rozmawiac na temat likwidacji Karty Nauczyciela, nie tylko z tym rzadem, z kazdym.

Zgłoś
ik16.04 o 13:47

Ta ankieta to robiona była chyba wśród nauczycieli i ich rodzin. Ja nie popieram.

Zgłoś
Perturabo16.04 o 13:04

@mad, o czym ty pieprzysz cały czas, nauczyciele i tak pracują więcej niż 18 godzin, to czy pensum powinno o te kilka godzin zostać podniesione czy nie to sprawa drugorzędna, pierwszorzędna jest taka, że każdy chce mieć godziwą pensję a 2 koła z hakiem po kilkunastu latach pracy po studiach wyższych to jest śmiech na sali. To całe pierd*olenie o podwyższeniu pensum to zasłona dymna tylko bo rząd po prostu nie chce dać tej kasy, ty jak to pisowska ciemna masa łykasz te przekazy dnia albo po prostu masz jakiś uraz do nauczycuieli, kompleksy, nie wiem. Może pomyśl o wyrzuceniu księży i katechcetów ze szkół, wiesz ile kasy be się zaoszczędzilo, o tym pewnie sie nie zastanawiałeś bo masz pisowskie klapki na oczach ? I co z Zalewską jeszcze raz się pytam, jakie reformy wprowadziła ??? tego oczywiście też nie widzisz bo chodzi tylko o to żeby przywalić nauczycielom, jesteś żałosny.

Zgłoś
Rodzic z Gratulacjami16.04 o 13:03

Szkoła Specjalna w Oleśnicy kończy Strajk Gratuluję Dobrej Decyzji.Brawo Brawo Brawo Wygrał Rozsądek

Zgłoś
mad16.04 o 12:52

Poziom średniej OECD to 24 godziny pensum, jak sam napisałeś, to nieznacznie więcej niż 18 godzin obowiązujące w tej chwili. Jednak opór nauczycieli, by zwiększyć o 6 godzin to pensum, jest niezrozumiały. A proszenie się minister oświaty, by dyrektorzy zorganizowali zajęcia w czasie przerwy świątecznej, gdy nauczyciele powinni pracować, jest zadziwiające !!

Zgłoś
Perturabo16.04 o 12:33

@mad, nie bądź dzieckiem, nikt nie wierzy w te mityczne 8 koła, to ściema i gra na czas, tak samo PIS kiwał pielęgniarki i niepełnosprawnych, nikt się na to już nie nabierze. Czemu policjanci i strażacy mogli od razu dostać tyle ile chcieli a nauczyciele nie mogą ???

Zgłoś
mad16.04 o 12:31

@Perturabo, widziałeś propozycję rządu? Stopniowe zwiększanie wynagrodzenia do 8 tys. zł i jednoczesne zwiększanie pensum do 22 godzin (średniej europejskiej). To jest właśnie rozsądna propozycja dla nauczycieli, to nie jest gnojenie. Oczywiście Pan Broniarz zawsze może powiedzieć, że to nawoływanie do nienawiści. Już sobie wyobrażam z nim rozmowy i negocjacje przy "okrągłym stole" !!

Zgłoś
Perturabo16.04 o 12:21

@mad, ZNP ma rację, reforma systemu to jedna rzecz i powinna być robiona a podwyższenie pensji to druga. Reforma będzie trwałą wiele lat, co zroniła w tej kwestii Zalewska? - NIC, ucieka do Brukseli. Podniesienie pensji można załatwić od ręki, chodzi tylko o to, że rząd nie chce z powodów politycznych, stąd ten strajk, zreszztą zapowiadany od lutego czy nawet wcześniej. To jest upokarzanie i gnojenie nauczycieli i rozwalanie oświaty.

Zgłoś
mad16.04 o 12:14

"Trzeba załatwić sprawę finansową nauczycieli, a później rozmawiac o zmianie systemu oświaty" - TO NIEMOŻLIWE ! Nie z szefem ZNP, który tak reaguje na apel pani minister, która prosiła o zorganizowanie zajęć dla dzieci w czasie przerwy świątecznej. - "Minister, zamiast uczyć szacunku do zawodu nauczyciela, nawołuje do nienawiści".

Zgłoś
Perturabo16.04 o 11:40

@ mad, mieszasz 2 rzeczy, każdy racjonalnie myślący Polak wie, że polski system oświaty jest totalnie skopany i reforma jest potrzebna i to porządna - ona będzie trwała latami, w Finlandii reforma oświaty trwała prawie 20 lat zanim dotarli do satysfakcjonującego wszystkich rezultatu. Osobiście zlikwidowałbym kartę nauczyciela albo mocno zmodyfikował, co nie zmienia faktu, że pensja nauczycieli jest tragiczna. Oni mają prawo do godziwej wypłaty i prawo do strajku jak każda grupa społeczna, jeśli ktoś twierdzi, że z "etosu" można wyżyć to zachęcam rządzących aby zrezygnowali ze swoich diet ( między 10 a 20 tyś ) i popracowali dla etosu.

Zgłoś
obserwator16.04 o 11:18

Tzn spada p[oparcie dla strajku. Bo 94% popierało strajk a teraz jest już tylko 61%. Przecież oni sami za sobą głosują.to jasne i oczywiste. no Jeszce paru zaKODowanych

Zgłoś
mad16.04 o 10:44

@emerytowana nauczycielka, oczywiście, że są nauczyciele, którzy pracują znacznie więcej. Karta Nauczyciela chroni jednak nauczycieli nieuczciwych i nierzetelnych, których dyrektor szkoły nie może w żaden sposób zdyscyplinować. To przez takich nauczycieli krzywdzona jest cała grupa zawodowa. Należy rozmawiać o godzinach pracy, system musi być zreformowany, nauczyciel pod tablicą pracuje tylko 18 godzin, najmniej w Europie. Jednocześnie polski nauczyciel pracuje 47 godzin w tygodniu (czas deklarowany przez nauczycieli), to chyba rekord w Europie. Dodatkowo, pomimo tak niskiego pensum, nauczyciele muszą korzystać z rocznych urlopów dla poratowania zdrowia. To ten system krzywdzi nauczycieli i dlatego należy go zmienić.

Zgłoś
Romek16.04 o 10:42

Do roboty a jak sie nie podoba to od poniedziałku niech lecą wypowiedzenia. Gdyby pracowali 40h to połowę trzeba by zwolnić. Dlatego tak walczą o te 18h.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Koniec roku szkolnego w CKiW OHP
dzisiaj o 09:20/ Aktualności
Zaproszenie na Piknik po Oleśnicku
dzisiaj o 09:11/ Aktualności
Start Hikari na dwa brązy!
dzisiaj o 08:29/ Sport
Festyn na boguszyckim osiedlu
dzisiaj o 08:18/ Aktualności
Zagrał na koncercie z Borysewiczem!
dzisiaj o 07:34/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube