reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Poseł zaprezentował Piątkę PiS [ZDJĘCIA, WIDEO]

14.04 o 16:54Komentarzy: 58Kategoria: Aktualności
Poseł Jacek Świat spotkał się z mieszkańcami Bierutowa, aby zaprezentować propozycje programowe partii Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Poseł Jacek Świat

Dziś w Domu Ziemi Bierutowskiej odbyło się spotkanie z posłem Jackiem Światem z Prawa i Sprawiedliwości. Gości powitał Zygmunt Skiba, przedstawiciel lokalnych struktur partii. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało "Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości".

- Proponujemy co chwilę bardzo różne pakiety. Wcześniej proponowaliśmy ułatwienia dla biznesu, teraz proponujemy świadczenia socjalne - mówił parlamentarzysta w kontekście programu PiS.

Zapowiedział, że rządowy program "Rodzina 500+" zostanie wkrótce rozszerzony na każde dziecko. Przypomnijmy, pieniądze na ten cel rząd bierze z kieszeni podatników. - Mamy większość, więc uda nam się to zrobić - powiedział J. Świat.

- Program "500 plus" w wyjątkowy sposób zadziałał na eliminację biedy, szczególnie w rodzinach na wsi. Wiele rodzin po raz pierwszy wyjechało na wakacje i mają co do garnka włożyć - ocenił poseł. - Zdecydowaliśmy się na "500 plus" dla każdego dziecka, żeby jeszcze bardziej zwalczać biedę - dodał.

Pozostałe elementy propozycji programowych partii to między innymi trzynasta emerytura, zerowy podatek dochodowy dla osób poniżej 26. roku życia, odbudowa lokalnych połączeń autobusowych oraz niższy podatek dla osób aktywnych zawodowo.

Wideo: Jacek Świat


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

mad15.04 o 12:50

Perturabo, pieniądze zabrane mafii, źle, żadnych pieniędzy nikt mafii nie odebrał, tylko ograniczył kradzież następnych, to 15-20 mld zł, jak oceniają niezależni eksperci, PiS ocenia, że to dużo większa kwota. Ta kwota pokrywa tylko 500+, a gdzie 300+, obniżenie wieku emerytalnego, już nie wspominając o szalonej piątce PiS ??

Zgłoś
Perturabo15.04 o 12:40

@mad, cieszy mnie to bardzo, że pis walczy z mafią podatkową mimo, że te ich sukcesy są mocno rozbuchane jak widać bo jak kasa jest potrzebna to jej nagle nie ma. Poza tym, miło by było jakby ta "mafia podatkowa" nagle się w więzieniu znalazła ale coś ni widu ni słychu. Poza tym, jest jeszcze jedna mafia do ogarnięcia - kler - tu by były kolosalne oszczędności, czemu za to PIS się nie chce zabrać, zamiast tego jeszcze dolewa oliwy do ognia finansując takich rydzyków - to przechodzi ludzkie pojęcie.

Zgłoś
mad15.04 o 12:37

Perturabo, ty mnie nie denerwuj !! Jeśli rząd uszczelnił system podatkowy na 15-20 mld zł, to wystarczy tylko na 500+, nawet wzrost dochodów wynikający z dobrej koniunktury gospodarczej, nie pokryje szalonej "piątki PiS" !! Jest wyjątkowo dobrze w porównaniu do efektów rządzenia poprzedniej ekipy, ale nie aż tak dobrze, że wydać 100 mld zł !! Nie dyskutuję nad rozdawnictwem i racjonalnością tych wydatków, bo to bezdyskusyjnie jest kiełbasa wyborcza. Pokazuję tylko, że dopiero PiS skutecznie zaczął walczyć z mafiami podatkowymi !

Zgłoś
Perturabo15.04 o 11:28

Skoro jest tak różowo i rząd tak uszczelnił to czemu nie ma pieniędzy na nauczycieli, czemu nie ma piniędzy na odchodzenie od węgla i tworzenie nowych elektrowni, czemu nagle zabraklo kasy skoro tak dobrze...a na rydzyka i kościół i katechetów jakoś nigdy nie brakuje - dziwne. Mad, takie mydlenie oczu, zostaw dla ciemnych mas, bo naprawde żaden myslący człowiek tego nie kupi bo to po prostu trzeba być kretynem żeby łykać taką propagandę.

Zgłoś
mad15.04 o 10:48

to te owieczki jeszcze się z tego cieszą bo "podatki wracają do nas z powrotem" (masło maślane, widać spało się nie tylko na lekcjach matematyki ale i polskiego)" - nie moja wina, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Podatki wracają do nas z powrotem w formie "rozdawnictwa", różnych programów socjalnych. Czego tu nie rozumiesz? Tu nie chodzi o matematykę, tylko propagandę, która zawsze pokażę, że rząd niczego nie uszczelnił, a wzrost wpływów budżetowych wynika z dobrej koniunktury w całej Europie. Oczywiście to też częściowa prawda, bo tak wielki wzrost przychodów państwa wynika z jednego i z drugiego.

Zgłoś
Misiek15.04 o 10:09

A o 44 milionach zł danych ministrom w formie nagród w 2018 r.to też wspomniał ??? może oni też dzięki temu "mieli co do garnka włożyć i na wczasy pojechać" Oj Biedny Narodzie Tyś Nie Dość że Czarny To Jeszcze GŁUPI !!!!! Żenuła

Zgłoś
ola15.04 o 10:02

zabiera się pracującym a daje patologii. jestem za dawaniem rodzinnego ale powiązanego z pracą. teraz patologia nawet nie rozgląda się za pracą. pracujący którzy dostaną te pieniądze zapłacą za to podwójnie. najpierw pytanie dlaczego jest biedny? nieroby i pijaki żyją teraz jak paniska. rząd nie ma pieniędzy, muszą kogoś okraść żeby dać patologii.

Zgłoś
obserwator15.04 o 09:57

Opowiadania bajek ciąg dalszy,gawiedz w to wierzy?!Żałosne!!!

Zgłoś
qaz15.04 o 09:21

paru zgredów i tylko tyle precz z rezimem pisioackim

Zgłoś
Okejka15.04 o 07:54

@ mad I to jest największy sukces pisu - już wychowali sobie owieczki, które nie tylko golą mocniej (więcej podatków - o przepraszam "danin" i " opłat" - podatek to takie brzydkie słowo), to te owieczki jeszcze się z tego cieszą bo "podatki wracają do nas z powrotem" (masło maślane, widać spało się nie tylko na lekcjach matematyki ale i polskiego).

Zgłoś
mad15.04 o 03:34

@Ekonom: "Ale trzeba też przyznać, że skubani zaczęli być ci, którzy POwinni być skubani, a z jakichś względów nie byli " - piszesz o mafiach podatkowych i paliwowych? Ludzie często myślą, że mafie nie płaciły podatków, a teraz płacą i stąd PiS zwiększył przychody z podatków. Mafie, za przyzwoleniem PO, kradły nasze pieniądze z podatków !! To nie były zwroty podatków, które mafie wcześniej wpłaciły. To były nasze pieniądze z naszych podatków !! Dzięki PiSowi nasze podatki skubane są mniej, a podatki płacimy jak do tej pory. @This is Sparta !, nawet jeśli jakieś podatki i opłaty na rzecz państwa wzrosły, to jak sam zauważyłeś, wracają do nas z powrotem. Wolę, żeby pieniądze z moich podatków poszły na 500+ dla Polaków, niż na konta złodziei !! Pozdrawiam Ekonoma !! Masz rację, też dyktatury nie zauważyłem, opozycja jakoś musi usprawiedliwiać swoje niedemokratyczne działania, jak próby "puczu", namawianie do siłowego przejęcia władzy i donosy do UE.

Zgłoś
Ekonom15.04 o 02:16

Ale trzeba też przyznać, że skubani zaczęli być ci, którzy POwinni być skubani, a z jakichś względów nie byli - tacy delikwenci to mogą być odrobinkę zaskoczeni. Nutki dyktatorskiej nie zauważyłem, może brakuje mi tej subtelności. Co tam jeszcze... Ach! Fura - potocznie: samochód dobrej marki [sjp.pl] ;)

Zgłoś
This is Sparta !15.04 o 00:34

Chyba wyrażam się jasno - nie mam potrzeby, furami nie jeżdżę bo nie żyję na wsi, wolę samochód. O emeryturze nie myślę bo też nie będę jej potrzebował. Śmiem twierdzić, że obecna władza bije poprzedników na łeb w skubaniu a do tego wykazuje sie mocną nutką dydktatorską, żeby nie powiedzieć faszystowską. Trochę to wszystko nieładnie pachnie jak na 21 wiek w Europejskim cywilzowanym (jeszcze ) kraju.

Zgłoś
Ekonom14.04 o 23:56

Ale nie masz potrzeby czy ci nie przysługuje? Bo ja na zerowy podatek dochodowy jestem za stary, na 3-nastkę i 5-setkę jestem za młody, PKS-em nie jeżdżę bo mam dwie piękne fury, natomiast jestem bardzo aktywny zawodowo i mam wrażenie że podatku mi zdzierają coraz więcej - to w kwestii skubania - a skubali wszyscy równo, odkąd pamiętam.

Zgłoś
This is Sparta !14.04 o 22:31

Osobiście nie korzystam z takich zasiłków gdyż nie mam takiej potrzeby, współczuję tym, którzy są w innej sytuacji. Bezsilność to straszna rzecz dlatego jestem zdania, że lepiej samemu sterować swoim życiem zamiast czekać na daninę, tym bardziej, że ta danina i tak jest z kieszeni suwerena czyli taki obieg zamknięty, tu dadzą, tam skubną i się wyrówna :)

Zgłoś
Ekonom14.04 o 22:19

Ok, ok... nic na siłę.... kto nie chce zbrukać sobie rąk pięćsetką niech nie bierze, a trzynastkę niech przekaże na bidy czy caritas... Gorąco namawiam do tego szczególnie nauczycieli.

Zgłoś
This is Sparta !14.04 o 22:06

Hahahahahah, uśmiałem się, ktoś tu jeszcze kaca chyba po sobocie nie wyleczył :D

Zgłoś
Ekonom14.04 o 22:02

A niedługo to Niemcy będą się od nas uczyć, jak robić dobrą politykę socjalną i jednocześnie być zieloną wyspą na tle czerwonego kryzysu ;P

Zgłoś
Ekonom 14.04 o 21:47

No ale póki co ratingi mamy świetne, wzrost gospodarczy trzyma tempo, oby tylko nie wybuchła wojna domowa gdy wszyscy się ustawią po swojego tysiączka... Resztę przetrwamy.

Zgłoś
This is Sparta !14.04 o 21:17

Jak dalej takich "ekonomów" będziemy mieli to Grecy będą mogli się od nas bankrutowania uczyć.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Znajdzie się sposób na kloszardów?
dzisiaj o 20:39/ Aktualności
Urząd miasta czynny krócej przez upały
dzisiaj o 20:09/ Aktualności
Będą celebrować imieniny ks. Ozimka
dzisiaj o 20:06/ Aktualności
Szkoła muzyczna w nowym kolorze
dzisiaj o 20:02/ Aktualności
Zuchwała kradzież skrzypiec w Oleśnicy
dzisiaj o 19:17/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube