reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rewitalizacja skweru przy ul. Wileńskiej

5.04 o 11:29Komentarzy: 23Kategoria: Aktualności
Już wkrótce rozpoczną się prace zmierzające rewitalizacji terenów zielonych przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy. Docelowo ma tam być boisko, place zabaw i plac dla psów.


Teren przy ul. Wileńskiej

Jak informuje Urząd Miasta Oleśnicy, jeszcze w kwietniu zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe na sporządzenie trzech koncepcji i dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zagospodarowanie terenu przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy.

Z informacji portalu MojaOlesnica.pl wynika, że na terenach zielonych przy ul. Wileńskiej pojawi się boisko wielofunkcyjne o bezpiecznej nawierzchni z piłkochwytami, dwa place zabaw - jedno dla dzieci w wieku do lat trzech i drugie dla dzieci powyżej czwartego roku życia oraz plac zabaw dla psów (kynopark), w tym jego wyposażenie: urządzenia zabaw dla czworonogów, toaleta dla psów, źródło wody oraz kosz na zwierzęce odchody.

- Teren zostanie oświetlony, ogrodzony i wyposażony w poidełko. Sporządzone trzy koncepcje podlegać będą społecznym konsultacjom. Na podstawie uzgodnionej koncepcji powstanie projekt budowlany, projekty wykonawcze i kosztorysy inwestorskie - informuje oleśnicki ratusz. Przebudowa całego terenu rozpocznie się najprawdopodobniej w 2020 roku.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

Albo łysy, albo krzak 11.04 o 22:52

A może Pan ex-burmistrz teraz opowie o tym kto wniósł taki pomysł? Projekt przyjęty i nagle znikł.. zostal przypisany komu innemu.. Ponieważ osobą wnoszące byla osobą z ugrupowania J.B. Z parkiem przy ulicy Kopernika bylo podobnie, ale oczywiście Pan Radny P,B oddany temu osiedlu (serbinow). Tylko patrzy zeby pieniądz z kieszeni mu nie uciekł.. I robi z ludzi debili..

Zgłoś
Albo łysy, albo krzak 11.04 o 22:43

A może Pan ex-burmistrz teraz opowie o tym kto wniósł taki pomysł? Projekt przyjęty i nagle znikł.. zostal przypisany komu innemu.. Ponieważ osobą wnoszące byla osobą z ugrupowania J.B. Z parkiem przy ulicy Kopernika bylo podobnie, ale oczywiście Pan Radny P,B oddany temu osiedlu (serbinow). Tylko patrzy zeby pieniądz z kieszeni mu nie uciekł.. I robi z ludzi debili..

Zgłoś
wsch. część miasta.7.04 o 01:33

A co z parkiem wschodnim na terenie dawnych kwadratów? Ta część miasta pozbawiona jest jakiegokolwiek parku, skweru terenu rekreacyjnego. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przewidziany teren pod takie funkcje. Czekamy na realizację Panie Burmistrzu.

Zgłoś
x5.04 o 20:35

Kto odpowiada za stan techniczny ogrodu doświadczeń przy ul. Cieszyńskiego, niegdyś popisowej inwestycji? Dziś to pustynia smutnych doświadczeń. Tu należy skierować uwagę i pieniądze, bowiem wiele urządzeń jest zniszczonych, przy tarczy Newtona - resztki pobitego szkła, zagrażające bezpieczeństwu! Należałoby również zrobić przegląd innych urządzeń na placach zabaw. Dlaczego nie dba się o to co już jest?

Zgłoś
Mi5.04 o 19:53

W końcu coś dla zielonow ogrodów ????????????

Zgłoś
nika5.04 o 17:14

strzelnica w środku miasta,jak po wojnie było,a może by pomyśleć,że dzielnica nie była tak rozbudowana i teraz przy takiej bliskiej zabudowie domów,pomyślcie trochę,a może mózg odłączył się od języka. W Oleśnicy jest pewna grupa ludzi,która ciągle tylko miesza i szuka co by tu jeszcze skrytykować.A może samemu wystartować w wyborach,zawinąć rękawy i do roboty,ale po co,lepiej tylko mieszać-żadna władz niepasuje.Nie należałam do żadnej parti i nie należę,choć urodziłam się w Oleśnicy zaraz po wojnie i prze te 72 lata widzę wzloty i upadki miasta,ale tak piękna Oleśnica jeszcze nigdy nie była i cieszę się , myślę, że będę mogła doczekać się jeszcze piękniejszej Oleśnicy w tej kadencji.Brawo panie burmistrzu i panie i panowie radni i życzę wam dalszych wspaniałych pomysłów.

Zgłoś
Kruca Bomba5.04 o 16:38

No, tak, artykuły pierwszej potrzeby !!!

Zgłoś
Zezem5.04 o 16:21

Może w końcu dokończą te ścieżki co od poprzedniej kadencji obecnego burmistrza nie zostały dokończone ???

Zgłoś
Aralk5.04 o 15:49

Nie życzę sobie dzieciów przy placu zabaw dla psów

Zgłoś
Klara5.04 o 14:59

Nie życzę sobie psiurow przy placu zabaw dla dzieci.

Zgłoś
kocioł w garnku5.04 o 14:49

co na to krzysztof a kowalski wiecznie niezadowolny ze wszystkiego.

Zgłoś
mieszkanka Oleśnicy5.04 o 14:26

do res - ja pamiętam spoty przedwyborcze, obiecywał Bronś i bardzo dobrze, że realizuje obietnice, bo jego poprzednik nie robił dla miasta nic, tylko patrzył co kolesie mówią i robił dobrze dla nich. A jakby Bronś nie realizował obietnic przedwyborczych ro miałbyś jazdę, że obiecał i nic nie robi. Takim jak Ty to nigdy nie pasuje, tylko narzekać potrafisz.

Zgłoś
. 5.04 o 14:00

Będzie jak z basenem

Zgłoś
19115.04 o 13:36

No, przydałaby się na miejscu strzelnica publiczna z prawdziwego zdarzenia, Huzar ma swoją ale to ich klub raczej.

Zgłoś
snajper5.04 o 13:18

Tam powinna wrocic jak za Niemców strzelnica z ogródkiem piwnym miałby Huzar swoje miejsce na krzewienie strzelectwa cywilnego bo na wojsko nie ma co liczyc a nie tulac sie PO Miliczu!

Zgłoś
res5.04 o 13:10

Paweł, kto obiecał ? Według tego co wiem , był to pomysł poprzedniego burmistrza , zresztą jak wszystkie inwestycje które teraz nieudolnie próbuje realizować obecny burmistrz

Zgłoś
3x5.04 o 13:05

xx nikt nie pyta cię o zdanie czy się zgadzasz czy się nie zgadzasz

Zgłoś
.5.04 o 13:02

Można ustawić tam ekrany akustyczne wzdłuż tylnych ogrodzeń zamieszkałych posesji, nie będą szczególnie widoczne, a następnie zlokalizować skatepark.

Zgłoś
Paweł5.04 o 12:57

Obiecał i robi

Zgłoś
Tylko PO5.04 o 12:27

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 07:29/ Sport
Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni
dzisiaj o 07:13/ Aktualności
Wypnij pierś, wyprzedź raka!
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Trzynastu nowych ratowników
wczoraj/ Aktualności
Połowa autobusów miała poważne usterki!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube