reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 18 października. Imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Burmistrz o nowym skateparku [WIDEO]

7.04 o 06:23Komentarzy: 88Kategoria: Aktualności
W rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl burmistrz Jan Bronś mówił o koncepcji budowy nowego skateparku. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 2021 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln złotych.


Burmistrz Jan Bronś powiedział nam o planach budowy skateparku

Nowy skatepark ma powstać nie obok Lidla, ale tam gdzie wskazywali w trakcie rozmów zainteresowani mieszkańcy - w pobliżu górki niedaleko placu zabaw w Parku nad Stawami w Oleśnicy. Na temat koncepcji inwestycji portal MojaOlesnica.pl rozmawiał burmistrzem Janem Bronsiem. Obiekt ma zostać skonstruowany z żelbetonu i stali nierdzewnej, aby nie był łatwym celem ataków dla wandali.

Będzie liczył od 900 do 1000 metrów kwadratowych powierzchni. W pobliżu pojawi się nowe oświetlenie, ławki oraz punkt naprawy rowerów. Z ulicy Wileńskiej w okolice drugiej strony górki zostanie natomiast przeniesiona rampa. Z kolei miejsce do rowerowego parkour pojawi się w sąsiedztwie Lidla.


Jedna z koncepcji nowego skateparku / źródło: Oleśnica na rolkach

- Realizacja przewidziana jest na rok 2020. W 2020 roku na pewno będzie skończona zasadnicza część, na terenie, którym obecnie się znajdujemy. A pozostałe prace będą kończone na przełomie 2020 i 2021 roku. Szacujemy ogólny koszt realizacji przedsięwzięcia na kwotę około dwóch milionów złotych - mówi nam burmistrz J. Bronś.

- W czasie kampanii słuchaliśmy głosów i oczekiwań ludzi różnych środowisk i różnego wieku. To właśnie młodzi ludzie zgłosili się sami z potrzebą wybudowania takiego przedsięwzięcia - oświadczył samorządowiec i dodał, że po konsultacjach jest zadowolony z postawy i zaangażowania oleśniczan zainteresowanych powstaniem nowych obiektów.

Wideo: burmistrz Jan Bronś


rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (88)

...7.04 o 19:39

@Jaaa - jak to nie było krzyku ? Skleroze masz ? A ja Bronsiowi nie zapomne : podwyżki za przedszkole (nie dostała się córka do publicznego bo oboje z żoną pracujemy i ja nie pije i jej nie leję co wiecxór), potem bonifikaty nie podniósł a MÓGŁ, teraz etat i podwyżki śmieci... Ale 2.000.000 na wylewke betonową jest.

Zgłoś
Jaaaa7.04 o 19:32

Co wy ludzie z tymi karetkami??? Nie słyszeliście wcześniejszych wypowiedzi że karetka będzie jak znajdzie się zespół a nasze państw ma na to jak słychać było wywalone bo stwierdzili że więcej nie potrzeba i nie dadzą a to chyba nie jest w roli burmistrza żeby takie rzeczy opłacać bo chyba po to są nam odciagane składki zdrowotne i to nie małe żeby z tego utrzymywać szpitale zespoły karetek itp. Burmistrz ma się zajmować miastem i jego mieszkańcami.. Fakt jest pełno dziur w drogach i mnóstwo rzeczy które trzeba zrobić ale trzeba dawkowac dla wszy kich po trochu. Jak kolacinski dawał 1.6 miliona na parking pod kościołem to jakoś nie było takiego krzyku a za tą kasę tez można było zrobić wiele rzeczy bo tam wystarczyłoby wylać nowy asfalt na stare utwardzone podłoże i byłoby też ok. Ale jak to kościół święty i tam nie ma patologii ani innych...

Zgłoś
!7.04 o 18:12

Hola hola, zespół z karetką ważniejszy.

Zgłoś
greg7.04 o 17:15

Brawo, super sprawa, w końcu Oleśnica to nie wiocha, nasze dzieci muszą mieć miejsce do zabawy.

Zgłoś
M7.04 o 16:48

Miejsc w przedszkolach brakuje, a ten będzie miliony wydał na bzdury. Dno

Zgłoś
brawo7.04 o 16:35

I super! Tak trzymać p. burmistrzu. Czekaliśmy na Pana całe 4 lata ale się opłacało.

Zgłoś
Oleśniczanka7.04 o 16:32

Twardogórzanin, przytocz tu jedną chociaż wypowiedź świadczącą o tym, że zwolennicy skateparku to chamy i prostaki :(. Młodzieży potrzebne jest to miejsce, dlaczego ich tak traktujecie? Nie jest to kilku rolkarzy. Jest wiele dzieci na hulajnogach, rowerach, deskach! I jak będzie skatepark, jest szansa, ze zaczną ruszać się następne dzieciaki! Czy był tak szum, jak powstawał kolejny plac zabaw? Policzcie, ile ich jest na mieście i zastanówcie się, co miasto oferuje starszym dzieciom?

Zgłoś
!7.04 o 16:12

Twardogórzanin ma racje,brawo!

Zgłoś
SK8orDIE7.04 o 16:07

@ Twardogórzanin , żyłka ci peknie, co gula skacze, że w Oleśnicy będzie skate park a nie u was na wsi :) ?

Zgłoś
Twardogórzanin7.04 o 15:57

Właśnie to jest problem całego naszego biednego kraju.Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia,dziurawe drogi,godne zarobki.Nie ma pieniędzy na sypiące się budynki, wodociągi i kanalizację na wsiach.Nie ma pieniędzy na szkolnictwo, na dobre chodniki, na porządne łatanie dziur w nędznych drogach, na bezpieczeństwo publiczne, na dobrą komunikację publiczną, na metro w większych miastach,na karetki pogotowia z załogami,na izby wytrzeźwień itd,itd ale na stadiony,skateparki,pływalnie z saunami,parki i inne "wesołe miasteczka"pieniądze są.A jak zabraknie to się np.podniesie ceny,podatki ale na takie "wzniosłe cele"musi starczyć.A tak nawiasem mówiąc większa część zwolenników idei skateparku za wszelką cenę to zwykłe młodociane chamy i prostaki.Na dowód wystarczy poczytać ich komentarze w tej sprawie.

Zgłoś
P7.04 o 15:44

nie moge sie doczekać!!

Zgłoś
Em7.04 o 15:44

To niech młodzi budują ten skatepark za swoje pieniądze a nie za społeczne tylko dla kilku entuzjastów. Kiedy nie będzie limitów do lekarzy - to jest bardziej potrzebne niż skatepark dla kilku osób za 2 mln zł.

Zgłoś
THC7.04 o 14:09

CBA = LGBT

Zgłoś
Trep7.04 o 14:02

Tą sprawą powinien zająć się CBA.

Zgłoś
...7.04 o 13:28

To teraz wszyscy chodzmy do burmistrza z "pomyslami" ... im drozszy "MIS" tym pewniejsze jego wykonanie. A smieci jedne z najdrozszych w Polsce, rodzice przedszkolaków podziwleni przez władze na lepszych i gorszych, no i bonifikata ze pozal sie Boze...

Zgłoś
?7.04 o 13:18

Nie dało by się zrobić tego za rząd procentów wartości? Poza tym po co to robić, dla 7 osób?

Zgłoś
.7.04 o 13:14

Fanaberie władzy. A karetek brak

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski7.04 o 13:05

Niech Jan Bronś w pierwszej kolejności uporządkuje to, co zagraża życiu w parku przy ul. Daszyńskiego, niech zajmie się ratowaniem obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, poprawą lecznictwa w Oleśnicy, uczyni coś na rzecz poprawy stanu "Pod blachą" z otoczeniem, uczynił coś, by nie straszył obiekt przy ul. Spacerowej, by uratować budynki przy ul. Sejmowej i zabytkowe bramy przy ul. Mickiewicza, a może wreszcie wymieniłby wałbrzyskie na oleśnickie pokrywy kanalizacyjne.

Zgłoś
F7.04 o 12:56

2 miliony za wylewkę z betonu? Kabaret

Zgłoś
Ole7.04 o 12:39

Z drugiej strony, Hieronimie Kucyku, jak młodzież się nie będzie teraz ruszać, trzeba będzie jeszcze więcej wydawać w przyszłości na służbę zdrowia. Aktywna sportowo młodzież, to w przyszłości aktywni dorośli i rodzice. I mocne kości na starość. Według mnie skatepark - strzał w dziesiątkę! Piękna pogoda jest dziś, ruszcie się sprzed monitorów, a nie trzeba będzie tylu ludzi leczyć. Pozytywne spojrzenie na świat i wyzbycie się marudzenia, też wpływa na zdrowie. Dobrej niedzieli!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Ruszył remont fragmentu muru obronnego
dzisiaj o 14:32/ Aktualności
Przebudowa ulicy Limanowskiego
dzisiaj o 14:00/ Aktualności
Nowy maszt przy siedzibie nadleśnictwa
dzisiaj o 11:55/ Aktualności
Nowe drzewa w mieście
dzisiaj o 10:47/ Aktualności
Kto zbada finanse szpitala?
dzisiaj o 10:08/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube