reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 12 listopada. Imieniny Renaty, Witolda, Czcibora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Burmistrz o nowym skateparku [WIDEO]

7.04 o 06:23Komentarzy: 88Kategoria: Aktualności
W rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl burmistrz Jan Bronś mówił o koncepcji budowy nowego skateparku. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 2021 roku. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln złotych.


Burmistrz Jan Bronś powiedział nam o planach budowy skateparku

Nowy skatepark ma powstać nie obok Lidla, ale tam gdzie wskazywali w trakcie rozmów zainteresowani mieszkańcy - w pobliżu górki niedaleko placu zabaw w Parku nad Stawami w Oleśnicy. Na temat koncepcji inwestycji portal MojaOlesnica.pl rozmawiał burmistrzem Janem Bronsiem. Obiekt ma zostać skonstruowany z żelbetonu i stali nierdzewnej, aby nie był łatwym celem ataków dla wandali.

Będzie liczył od 900 do 1000 metrów kwadratowych powierzchni. W pobliżu pojawi się nowe oświetlenie, ławki oraz punkt naprawy rowerów. Z ulicy Wileńskiej w okolice drugiej strony górki zostanie natomiast przeniesiona rampa. Z kolei miejsce do rowerowego parkour pojawi się w sąsiedztwie Lidla.


Jedna z koncepcji nowego skateparku / źródło: Oleśnica na rolkach

- Realizacja przewidziana jest na rok 2020. W 2020 roku na pewno będzie skończona zasadnicza część, na terenie, którym obecnie się znajdujemy. A pozostałe prace będą kończone na przełomie 2020 i 2021 roku. Szacujemy ogólny koszt realizacji przedsięwzięcia na kwotę około dwóch milionów złotych - mówi nam burmistrz J. Bronś.

- W czasie kampanii słuchaliśmy głosów i oczekiwań ludzi różnych środowisk i różnego wieku. To właśnie młodzi ludzie zgłosili się sami z potrzebą wybudowania takiego przedsięwzięcia - oświadczył samorządowiec i dodał, że po konsultacjach jest zadowolony z postawy i zaangażowania oleśniczan zainteresowanych powstaniem nowych obiektów.

Wideo: burmistrz Jan Bronś


rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (88)

Ela9.04 o 13:06

Buduj skateparki a zabieraj miejsca w przedszkolach, tej ekipie wychodzi to dobrze.

Zgłoś
Ufek8.04 o 17:59

Do "dol" Czy umiejętnych? Raczej mądrych. Czy to mądra decyzja moim zdaniem nie. A branie odpowiedzialności? Jakiej odpowiedzialności? Politycznej czyli żadnej bo innej nie da się wyegzekwować. Przecież środki finansowe nie z pensji tylko wspólne. A takie wydaje się łatwo. Odpowiedzialność w polityce to miraż. Jak by ktoś, prywatnie mając budżet 2 tysiące złotych miał kupić opał na zimę żeby było ciepło w domu czy plac zabaw dla dzieci bo tak chcą to odpowiedzialnie co by wybrał? I tyle.

Zgłoś
spocony janek8.04 o 17:11

Skatepark za 2mln a drogi zasypujemy kamyczkami. Brawo

Zgłoś
Bob8.04 o 16:30

Najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach!

Zgłoś
obatel8.04 o 15:00

ale syf tam będzie, bibki od rana, chlanie, rzyganie i szczanie gdzie popadnie. Na to stać dzisiejsze dzesiki i brajany pokolenie pińcet plus. Wystarczy przejść się po miejskich stawach lub okolice zamku, policja boi się się chyba ruszyć gówniaków

Zgłoś
.8.04 o 14:04

Nie rozumiem, jak można się zajmować skateparkiem, gdy w całym mieście strajkują nauczyciele. Może należałoby poinformować rodziców, dziadków i innych opiekunów, jakie zastępcze formy opieki na dziećmi jest w stanie zapewnić Miasto?

Zgłoś
Layk8.04 o 12:10

Karetkę kupić a nie scate parki

Zgłoś
Bolek8.04 o 10:26

Mam nadzieję że wykonawca będzie oczywiście Techramps?

Zgłoś
dol8.04 o 09:52

do Ufek. Droga Pani lub Panie na tym polega rządzenie. Dokonywanie umiejętnych wyborów i branie za nie odpowiedzialności.

Zgłoś
Ufek8.04 o 08:57

Skatepark to jest akurat to co potrzebne jest mieszkańcom!? Czy inwestycja dla garstki osób mieści się w kanonie dobra cywilizacyjnego? Są do budowy chodniki, ulice, oświetlenie, są remonty budynków, inwestycje w szkołach, zaplecze zdrowotne ... i masę innych potrzeb z których skorzystały by tysiące Oleśniczan przez wiele lat. Nie! Skatepark dla kilkudziesięciu ważniejszy!? To teraz proponuję by kolejno do burmistrza o pieniądze wystąpili: Szachiści na budowę szachownicy z trybunami, miłośnicy fotografii przyrodniczej na budowę zbiornika wodnego wraz z czatowniami do obserwacji ptaków, hodowcy kotów na budowę publicznych drapaków wraz z zespołem mysich nor, no i może drifterzy na budowę toru by móc ćwiczyć latanie bokiem? W czym drifterzy są gorsi od deskarzy? Jeszcze jakieś grupy hobbystów mają propozycje?

Zgłoś
o co kaman?8.04 o 08:55

Przecież drogi są w opłakanym stanie, jeździ się tragicznie, tutaj trzeba zainwestować grube miliony, oni skatepark dla 7 osób robią. Z dróg korzysta setki tysięcy kierowców!!!!

Zgłoś
troll8.04 o 06:27

Skatepark ok punkt naprawy rowerów ok ale gdzie miejsce postojowe dla zespołu chirurgicznego ? w razie połamania skejtera lub rolkarza bez zabezpieczeń ;

Zgłoś
R7.04 o 23:21

Proponuję zrobić referendum w sprawie budowy skateparku.

Zgłoś
.7.04 o 23:18

Bronś,- ten skatepark będą ludzie pamiętać jak to Twoje "sławne" rondo przy Lidlu.

Zgłoś
a7.04 o 22:06

Oj ludzie ludzie. Chyba więcej radochy wszyscy mają, jak potrzeba jednego wykonawcy na skatepark za 2 mln, niż gdyby rozbijać tę kwotę na wiele remontów dróg, tu przetarg, tam konkurs, tylko robota i bałagan w papierach by była...

Zgłoś
a7.04 o 22:03

Janie Bronś zrób to, ale za rząd ułamków procentów. A po drugie już teraz policz, jakie będą koszty remontów. Ludzie tu krzyczą głośno, że mamy już 2 skateparki które trzeba wyremontować. Po co trzecie dziadostwo? Zrób coś porządnie chłopie. Niech ci wreszcie wyjdzie, a nie nam - bokiem.

Zgłoś
back flip7.04 o 21:07

Skating nie jest dla wsi, oni tego nie kumają tylko by obornik przerzucali.

Zgłoś
pytanko7.04 o 20:57

No ale nie da się tego zrobić za rząd wartości procentów? Tym bardziej że skatepark jest tylko trzykrotnie tańszy od przebudowy Placu Zwycięstwa, ale jest za to dziesięciokrotnie mniejszy. Tosz to paranoja, ktoś tu z nas głupa robi, no może chce zrobić.

Zgłoś
wrotka7.04 o 20:49

ale skate park jest dla nas a nie dla was także zluzuj gacie, wasze dzieci mogą bawić się w polu

Zgłoś
Twardogórzanin7.04 o 20:46

Oleśniczanka-Niestety wpisy zwolenników skateparku w dużej części są baaaaaardzo prostackie i wręcz nieprzyzwoite, proszę przejrzyj wszystkie to zrozumiesz o czym piszę. SK8orDIE-co ty dziecko piszesz?Uwierz mi, że fakt budowy skateparku za 2 mln zł w Oleśnicy a nie w Twardogórze przyjmuję z ulgą choć problemy o których pisałem wcześniej bardzo mnie martwią bowiem dotyczą nas wszystkich czyli Was, w wielkich metropoliach jak i nas ,na wsi.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Suczka biegała po trasie S8
wczoraj/ Aktualności
Niepodległościowy piknik na rynku
wczoraj/ Aktualności
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
wczoraj/ Aktualności
Mistrzostwa i niepodległościowe turnieje
wczoraj/ Sport
Taki będzie parkour park
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube