reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 19 czerwca. Imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży [ZDJĘCIA]

29.03 o 11:55Komentarzy: Kategoria: Kultura
Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury już po raz trzeci zorganizowało Powiatowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży. Okazją do realizacji tego wydarzenia był obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaNa scenie sali widowiskowej BiFK wystąpiło 8 grup teatralnych: „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego w Twardogórze, Teatr „Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy w Twardogórze, Grupy Teatralne z SP w Sokołowicach, Smolnej i Dobrzeniu oraz Koła teatralne z SP 3 w Sycowie – w kategorii młodszej: Grupa Teatralna Kl. IB, natomiast w kategorii kl. gimnazjalnych - grupa „Grześki”.

Tytuł Laureata w kategorii klasy I-III zdobyła Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej w Smolnej, tytuł spektaklu „Przepis na szkołę”. Opiekunem artystyczny jest Pani Maria Woźna i Pani Dorota Ignasiak.

Tytuł Laureata w kategorii klasy IV-VIII zdobył Teatr „Maska” ze Szkoły Podstawowej w Sokołowicach, tytuł spektaklu „Ponad granicami”. Opiekunem artystycznym grupy jest Pani Zofia Twardowska-Olszańska.

Tytuł Laureata w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i III kl. gimnazjum zdobył Teatr Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy Twardogóra, tytuł spektaklu „Nuda”. Opiekun artystycznym jest Pani Urszula Konopko.

Ponadto wyróżniono następujące przedstawienia.

Wyróżnienie: Teatr „Poza” z Biblioteki Miasta i Gminy Twardogóra, tytuł spektaklu „Zagubiona wyobraźnia”. Opiekunem artystycznym jest Pani Urszula Konopko.

Wyróżnienie: Koło Teatralne działające w Szkole Podstawnej w Dobrzeniu, tytuł spektaklu „Drzewo, które umiało dawać”. Opiekunem artystyczny jest Pani Katarzyna Stasiak

Wyróżnienie: Koło teatralne „Grześki” działające w Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie, tytuł spektaklu „Królewna się nudzi”. Opiekunem artystycznym jest Pani Agata Grzesiak.

- Dziękujemy za występ Grupie przedszkolnej „Krasnoludki” z Przedszkola Miejskiego w Twardogórze, której opiekunem jest Pani Agata Jesionka. Przedszkolaki wystąpiły w spektaklu pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez Panią Beatę Szynol w pracowni ceramicznej Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy - informuje PCEiK.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd, źródło: PCEiK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Zderzenie aut na 11 Listopada
dzisiaj o 09:44/ Aktualności
Pożegnali rok szkolny w SP3
dzisiaj o 09:38/ Aktualności
Zakończenie roku oleśnickiej Czwórki
dzisiaj o 09:24/ Aktualności
Szóstka pożegnała rok szkolny
dzisiaj o 08:51/ Aktualności
Muzyka nad oleśnickimi stawami
dzisiaj o 08:35/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube