reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 kwietnia. Imieniny Izydora, Wacława, Platona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Autobusy do Świerznej, Boguszyc i Nieciszowa

28.03.2019 o 09:23Komentarzy: 32Kategoria: Aktualności
Już w przyszłym roku z Oleśnicy najprawdopodobniej ruszą połączenia autobusowe do Świerznej, Boguszyc Osiedla i Nieciszowa. Miejsko-gminna komunikacja ma być bezpłatna.


Miejska komunikacja jest finansowana z kasy samorządu / arch.

Już dzisiaj Rada Gminy Oleśnica podejmie dwie ważne dla transportu lokalnego uchwały. Pierwsza z nich dotyczy możliwości zawarcia porozumienia z władzami Oleśnicy w zakresie transportu publicznego. Natomiast druga pozwala na świadczenie bezpłatnych usług w zakresie przewozów autobusowych.

Oznacza to, że będziemy mogli z Oleśnicy bezpłatnie pojechać do trzech miejscowości. Mowa o Boguszycach Osiedlu, Nieciszowie i Świerznej.

Przypomnijmy, zmiany w zakresie transportu w Oleśnicy i okolicach prawdopodobnie będą możliwe dopiero w przyszłym roku, ponieważ aktualnie oleśnicki samorząd związany jest umową w tym zakresie.

Aktualizacja, godz. 11:00

Poznaliśmy projekt uchwały w sprawie zmian w komunikacji zbiorowej.

- Uchwała stanowi podstawę do zawarcia porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miejską Oleśnicą a Gminą Oleśnica w zakresie powierzenia zadania publicznego dotyczącego lokalnego transportu zbiorowego w miejscowościach położonych na terenie Gminy Oleśnica: Boguszyce Osiedle, Nieciszów, Świerzna. Gmina Oleśnica zobowiąże się do partycypacji w kosztach związanych z realizacją powyższego porozumienia, na warunkach tam określonych. Zawarcie porozumienia umożliwi zintegrowanie lokalnego transportu zbiorowego na terenie dwóch gmin, co w konsekwencji pozwoli mieszkańcom Gminy Oleśnica na lepszą dostępność do instytucji i miejsc znajdujących się na terenie Miasta Oleśnicy (zakłady pracy, szkoły, przychodnie lekarskie, kościoły, sklepy, itp.) - informuje Urząd Gminy Oleśnica.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

.28.03.2019 o 12:28

Ostatnia kadencja Wójta i Radnych Gminy

Zgłoś
nika28.03.2019 o 12:18

Brawo państwo radni,zaufaliśmy wam i na razie nie żałujemy,tylko proszę jeszcze pomyśleć,aby autobus,który będzie jeżdził na Boguszyce Osiedle,aby zajężdżał na Pogodne Centrum.Na spotkaniach z mieszkańcami pan wójt i pan burmistrz obiecali to emerytom i wszystkim mieszkańcom i myślę,że dotrzymają słowa.Gratuluję za dobre decyzje i będziemy to wam pamiętać.

Zgłoś
Pasażer 28.03.2019 o 12:18

Teraz się zacznie... Komunikacja miejska ma objąć najbliższe miejscowości od miasta. Nie macie jak z wichury się dostać to pracy to przeprowadzić się do miasta a nie liczyć na darmobusy na koniec świata.

Zgłoś
Wyborca28.03.2019 o 12:08

A co z pozostałymi miejscowościami gminie jest 29 wiosek?

Zgłoś
Becia28.03.2019 o 11:16

A może jeszcze przedłużyć tą trasę do Nowoszyc ??? Wielu ludziom ułatwiłoby to dojazd do pracy.Tam nic nie jeździ człowiek który nie ma własnego transportu jest odcięty od świata a bardzo jest dużo takich ludzi

Zgłoś
x28.03.2019 o 10:37

A do bogusławic?

Zgłoś
mieszkaniec Sokołowice28.03.2019 o 10:37

Jeśli do Boguszyc to dlaczego nie i przez Sokołowice? Droga jest bardzo dobra a ulżyłoby to bardzo ludziom. Proszę pomyśleć jeszcze o Sokołowicach!

Zgłoś
Mieszkanka28.03.2019 o 10:36

Bardzo potrzebne połączenia z Jelczem. Wiele osób z Oleśnicy tam pracuje i ma problem z organizowaniem prywatnych dojazdów.

Zgłoś
,28.03.2019 o 10:17

No Bogusławice to aż się prosi.

Zgłoś
?28.03.2019 o 10:12

A przez Smardzów z Nieciszowa dało by się?

Zgłoś
Joanna28.03.2019 o 09:53

A Boguslawice? Linia nr 3 kończy kurs na działkach stamtąd do przystanku jest tylko 400-500m. A bardzo ulatwiloby to życie mieszkańcom

Zgłoś
Wór28.03.2019 o 09:31

Rewelacja!Niesamowicie dobrze zaczął sie ten dzień:)

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
27 osób z powiatu z koronawirusem!
wczoraj/ Aktualności
Tosia w USA coraz bliżej terapii genowej!
wczoraj/ Aktualności
Długi czas oczekiwania na wyniki. Apel wicedyrektor szpitala!
wczoraj/ Aktualności
Twardogórscy lekarze bez koronawirusa
wczoraj/ Aktualności
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube