reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Spór o oszczędności w MGK

26.03 o 17:37Komentarzy: 15Kategoria: Aktualności
Radni opozycji pytają, czy Miejska Gospodarka Komunalna w Oleśnicy może ograniczyć koszty działalności. Przedstawiciele przedsiębiorstwa odpowiadają: "oglądamy każdą złotówkę".


Dyrektor finansowy Miejskiej Gospodarki Komunalnej Sławomir Wers odpowiadał na pytania radnych

Niedawno odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej Rady Miasta Oleśnicy. Tym razem radni spotkali się w siedzibie Miejskiej Gospodarki Komunalnej, gdzie rozmawiano o bieżącej działalności jednostki.

Radni podczas posiedzenia komisji dopytywali o nadchodzące podwyżki cen za wywóz śmieci w mieście. Przypomnijmy, MGK tłumaczy ich konieczność znaczącym wzrostem kosztów zewnętrznych, o czym szeroko pisaliśmy przed tygodniem.

Kazimierz Karpienko (Oleśnica Razem) protestuje przeciwko podwyżkom. - Ciągle mamy informacje, że wszyscy są winni temu, że jest drożej - mówi K. Karpienko i chce "popatrzeć na koszty działalności przedsiębiorstwa". Dodatkowo radny zastanawia się, czy nie byłoby celowym połączenie MGK i Zakładu Budynków Komunalnych w "jedno ciało".


Radni w czasie obrad komisji

Wątpliwości radnego starał się rozwiewać dyrektor finansowy spółki Sławomir Wers. Wskazywał, że na przestrzeni lat zmniejsza się liczba etatów w MGK. W latach 90. w firmie było 190 etatów, a dziś jest ich 167.

- Zatrudnienie jest bardzo racjonalne. Proszę zwrócić uwagę, że jednym zarządem prowadzi się działalność ciepłowniczą, wodociągi, oczyszczalnię ścieków i cmentarze - odpowiadał S. Wers. - W każdej dziedzinie staramy się oglądać złotówkę z każdej strony. W innych spółkach koszty reprezentacyjne to nawet 100-120 tysięcy złotych, a u nas 8 tysięcy.

W czasie obrad komisji wyrażano też wątpliwości co do działań inwestycyjnych podmiotu. - Kto nie inwestuje, ten się cofa. Ja mam ciągle niedosyt inwestycji, a słyszę tutaj o ich ograniczeniu - mówi dyrektor Wers.

Jak usłyszeliśmy, w przyszłości niewykluczone są kolejne podwyżki za usługi MGK. - Jeżeli taka będzie polityka unijna, jak teraz i będziemy zmuszani do dekarbonizacji, to będzie tylko drożej - informowano radnych. - Ale wciąż należy pamiętać, że według zeszłorocznego rankingu jesteśmy jednym z najtańszych miast w Polsce - uspokaja Sławomir Wers.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

Krzysztof A. Kowalski27.03 o 12:16

Szanowny Panie Eugeniuszu Rozmysł (zakładam, że jest to prawdziwe imię i nazwisko Internauty, który dokonał wpisu 27.03.19 o godz. 7:11, w przeciwnym razie byłby to wpis tchórza), po to są tego typu portale, by informować rzetelnie tego typu wydarzeniach tych, którzy z różnych względów uczestniczyć nie mogą. Cóż, szkoda, że tacy jak Pan tego nie rozumieją, a redagujący traktują to zbyt frywolnie.

Zgłoś
ołówek27.03 o 07:34

@ Kazik stąpasz PO cienkim lodzie!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl27.03 o 07:33

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Kazik27.03 o 07:29

Racjonalne zatrudnienie??? Wystraczy popatrzec ci robia ludzie zatrusnieni w mgk jezdzacy citroenem berlingo... Zakupy , zalatwianie wlasnych spraw , jezdzenie do domu , wymieniac tu mozna wiele.

Zgłoś
Eugeniusz Rozmysł27.03 o 07:11

Panie Krzysztofie Kowalski. Obrady komisji rady miasta są otwarte dla mieszkańców (zazwyczaj, chyba że Pan Czarnecki zinterpretuje prawo inaczej). Dlaczego Pan nie chodzi na te spotkania (w powszechnej opinii ma Pan sporo czasu) i nie zadaje tych pytań podczas posiedzeń? Czyżby ukrywał się Pan w wirtualnej rzeczywistości?

Zgłoś
Edyta Lausch27.03 o 07:08

karpienko ty tylko protestowac potrafisz ? wsadzasz kij w mrowisko!

Zgłoś
Pytanie 27.03 o 06:33

Robert Sarna (radny klubu Jana Bronsia , "szef" lokalnej PO), w jakim trybie zostanie zatrudniony jako KIEROWNIK w miejskiej spółce MGK? Z powołania czy naboru? Gdzie jest ogłoszenie o naborze? Ile będzie zarabiał? Panie Wers: czy to prawda, że celem zrobienia "miejsca " do zatrudnienia radnego Sarny, po 11 latach obsadzone zostało stanowisko dyrektora technicznego? Ile to "zrobienie miejsca " będzie kosztowało podatników?

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski27.03 o 01:03

Z powyższego tekstu nic nie wynika. Czy radni, albo ktoś z redagujących powyższy tekst zadał pytanie: W jaki sposób dekarbonizacja może przyczynić się do wzrostu cen? Szkoda, że nie powiedział, iż zła polityka aktualnego rządu wobec energetyki odnawialnej bardzo się przyczynia do wzrostu cen.

Zgłoś
Osss26.03 o 22:20

@budowlaniec, ale za darmo chciałeś dostać czy co? Z choinki się urwałeś?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl26.03 o 21:22

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
pytam 26.03 o 18:34

posadka dla radnego Sarny ile będzie kosztować podatników panie Wers ? Ile ta synekura pochłonie ?

Zgłoś
odp 26.03 o 18:33

ciekawe, są auta dwukomorowe

Zgłoś
bez wątpliwości26.03 o 18:26

Dobra, dobra, ale na etacik kolejny dla kierownika kaska się znajdzie.

Zgłoś
POdatNIK26.03 o 18:07

A ten suto zastawiony stół to na czyj koszt?

Zgłoś
ciekawe26.03 o 18:07

podjeżdża samochód MGK i ładuje papier, po czym odstawia pojemnik i ładuje plastiki! to po co my je segregujemy?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Podpalił auto i spowodował 100 tys. strat!
dzisiaj o 11:59/ Aktualności
Wyrównają teren szkoły katolickiej w ramach OBO
dzisiaj o 11:53/ Aktualności
Ukradzione skrzypce zostały już odzyskane
dzisiaj o 10:26/ Aktualności
Policja kontra podróbki na targu
dzisiaj o 10:00/ Aktualności
Sprzęt MGK w upały przynosi ulgę
dzisiaj o 09:57/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube