reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Opozycja na kontroli w ratuszu

26.03 o 17:05Komentarzy: 54Kategoria: Aktualności
Przedstawiciele Oleśnicy Razem - Paweł Bielański, Michał Kołaciński i Kazimierz Karpienko udali się dziś do oleśnickiego ratusza na kontrolę. Co chcieli sprawdzić radni?


Paweł Bielański i Michał Kołaciński sprawdzali wydatki na promocję

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy przedstawiciele opozycji w radzie miasta z ramienia Oleśnicy Razem - Michał Kołaciński, Paweł Bielański i Kazimierz Karpienko przeprowadzili kontrolę.

Przypomnijmy, dzięki obowiązującej od niedawna nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, radni mają m.in. wgląd do dokumentów i umów zawieranych przez urzędników. To właśnie z tego uprawnienia skorzystali członkowie OR. Dodajmy, że po raz drugi.

Kontrola dotyczyła wydatków na promocję w zakresie prowadzenia "miejskiego Facebooka" oraz zleceń dla pary dziennikarzy, co było już przedmiotem ostrego sporu w czasie obrad Rady Miasta Oleśnicy, o czym pisaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

Zgodnie z prawem, radnym dziś w ratuszu udostępniono dokumenty. Przedstawiciele opozycji skrytykowali fakt, że w kontroli nie wziął udziału nikt z władz miasta. Dodatkowo wskazują, że zgoda na zbadanie tematu przez komisję rewizyjną (Rada Miasta Oleśnicy nie wyraziła takowej) pozwoliłaby na zadanie pytań i - być może - rozwianie wielu wątpliwości.

- Wkrótce udostępnimy raport z kontroli - zapowiada radny Paweł Bielański. Zapewne kolejną odsłonę tej sprawy zobaczymy podczas nadchodzącej, piątkowej sesji rady miasta.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

Sa27.03 o 13:39

Opozycja robi dobra robotę . Władza wymaga kontroli, bo inaczej popada w patologie.

Zgłoś
Wyborca27.03 o 09:48

Prezesie Atola Działaj, masz nasze poparcie

Zgłoś
Kretyn27.03 o 09:28

Opozycja to prawo demokracji i Pan Kolacinski jako radny ma prawo brać udział w kontroli Niektórym wydaje się że lekarz jest głupszy od budowlańca, a przecież Pani Kopacz , lekarz była Premierem ..

Zgłoś
bobel27.03 o 08:48

W sumie nie jestem aż tak za polityką.Moja była dyrektorka zawsze się mnie pytała z jakiej partji jestem zawsze wierna J.B no chyba coś w tym było ponieważ bardzo szybko dostała awans mowa tutaj o byłej dyrektor P...K

Zgłoś
i już27.03 o 07:56

Sprawa jest prosta, jeżeli jest podejrzenie o niegospodarność sprawą powinna zająć się prokuratura.

Zgłoś
t. adam27.03 o 07:39

Mamy jeszcze czas aby przekazac 1% podatku na geotermie

Zgłoś
taka prawda27.03 o 07:03

Hejt na Kołacińskiego i radnych opozycji tylko potwierdza, że ratuszowa władza brnie w ślepy zaułek. Wypłacanie kilkunastu tysięcy złotych za wpisy na fejsbuku są kompletnie niegospodarnym działaniem. Hejtem tego nie przykryjecie. Tu opozycja ma poprostu rację.

Zgłoś
Trog27.03 o 06:59

Kwik oderwanych hand-granatem od Rathaus! A ten zamiast leczyc ludzi skaleczonych przez pis dalej idzie w zaparte! Jeszcze do tych totalsów nie dotarlo że suweren olesnicki na was sie wypią?

Zgłoś
db27.03 o 06:58

@cv dobrze piszesz. Gdzie tu wiarygodność wglądaczy? Nie mogą pogodzić się z przegraną to oczywiste.

Zgłoś
Bo27.03 o 06:58

Jak długo jeszcze będzie trwała wojna między Bronsiem a Kołacińskim? Ludzie niby wykształceni a zawiść o władzę i pieniądze na pierwszym miejscu. Tu nikomu nie chodzi o dobro miasta tylko żeby być ważniejszym.Wstyd.

Zgłoś
Ol27.03 o 06:55

kołaciński, mniej hejtu, mniej jadu, już to pisałem. A ty dalej swoje. Upadek jest ciężki.

Zgłoś
Pytam 27.03 o 06:52

Gdzie komisja rewizyjna? Udaja, że wydanie kilkunastu tysiecy złotych z miejskiej kasy za wpisy na miejskom Facebooku to jest działanie gospodarne? Rodzina Kijakowskich może tak uważać, ale radni? Czy może komisja rewizyjna ma odgórny zakaz zbadania tej sprawy, w tym wątku powiązań biznesowych byłej dziennikarki Katarzyny K. z obecną zastępca burmistrza? Jest taki zakaz? Czy dla dlatego są bierni?

Zgłoś
Daj znać 27.03 o 06:42

Kołaciński dalej liże rany po porażce w pierwszej turze. Tak rozwalić kapitał wyborczy to jest sztuka, a jak to mówią pycha kroczy przed upadkiem. Trzeba szanować ludzi Panie doktorze. A swoją drogą pamiętasz 200 tys. dla jakiejś gazety? Tak mi się obiło o uszy. Gdybyś mógł mnie oświecić o co tam chodziło?

Zgłoś
,,27.03 o 02:10

Obecna władza ma gacie pełne ze strachu ! to widać po wściekłych Heiterach !!!

Zgłoś
,,27.03 o 02:09

Obecna władza ma gacie pełne ze strachu !

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski27.03 o 01:09

Można zadać radnym pytania: Czy jest to sztuka dla sztuki, czy też jest to element większej całości? Czy Michał Kołaciński nie widzi podobieństwa w tym jak postępuje Jan Bronś wobec państwa Kijakowskich i w tym jak Michał Kołaciński zatrudniał Michała Skrzypka? Czy panowie radni, jeżeli kontrola wykaże coś, z czymś się nie zgadzają, będą organizować referendum o odwołanie Jana Bronsia?

Zgłoś
?26.03 o 23:33

Kilkanaście tysięcy za pisanie na fejsbuku? Czy leci z nami pilot?

Zgłoś
kotka26.03 o 23:29

Jaki będzie następny krok prawych i sprawiedliwych jak już przestudiują wszystkie akta? Możliwe, że w blasku pisoramowych fleszy powołają komisję śledczą w sprawie miejskiego fejsbuka. Jako pierwszy zeznawał będzie Mark Zuckerberg. To przecież przez niego ta groźna zaraza dotarła do ratusza.

Zgłoś
Pryszczyca26.03 o 23:05

Aż się zagotowałam

Zgłoś
do M26.03 o 23:00

Szczególnie ciebie się boi

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Znajdzie się sposób na kloszardów?
dzisiaj o 20:39/ Aktualności
Urząd miasta czynny krócej przez upały
dzisiaj o 20:09/ Aktualności
Będą celebrować imieniny ks. Ozimka
dzisiaj o 20:06/ Aktualności
Szkoła muzyczna w nowym kolorze
dzisiaj o 20:02/ Aktualności
Zuchwała kradzież skrzypiec w Oleśnicy
dzisiaj o 19:17/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube