reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Odwołany dyrektor pozwie starostwo?

22.03 o 18:45Komentarzy: 139Kategoria: Aktualności
Portal MojaOlesnica.pl ujawnia, że odwołany dyrektor szpitala Kamil Dybizbański zamierza pozwać starostwo. Czy oskarżenia władz pod jego adresem faktycznie są bezpodstawne? Póki co urzędnicy nabrali wody w usta.


Starostwo kierowane przez starostę Jana Dżugaja milczy na temat "zarzutów" względem odwołanego dyrektora. Kamil Dybizbański zamierza pozwać jednostkę za możliwe naruszenie jego dóbr osobistych

W środę w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Oleśnickiego, w trakcie którego odwołano Dybizbańskiego, dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

Co ciekawe, niedługo przed tym K. Dybizbański przedstawił przedstawił pozytywną informację dla szpitalnego budżetu. Jednostka za ubiegły rok wygenerowała ok. 2,5 mln złotych zysku. Ponadto za odwołanym dyrektorem stanęło wielu pracowników PZS, domagając się jego przywrócenia.

Starostwo w opublikowanym komunikacie poinformowało o "niewłaściwej gospodarce sprzętem medycznym", powierzanie osobom różnych funkcji bez przeprowadzenia konkursów oraz "rażące naruszenia prawa w zarządzaniu mieniem jednostki".

Co więcej, w ostatnim czasie to właśnie w starostwie kierowanym przez Jan Dżugaja podjęto współpracę bez przeprowadzenia jakichkolwiek konkursów - m.in. z nową naczelnik wydziału rozwoju Katarzyną Sobczyk-Pienio, dziennikarzem Dawidem Samulskim czy Robertem Maleckim, byłym zastępcą burmistrza Sycowa.

W związku z poważnymi oskarżeniami pod adresem K. Dybizbańskiego wczoraj portal MojaOlesnica.pl wysłał pytania do starostwa o to, czy planowane jest złożenie zawiadomienia do prokuratury oraz wnieśliśmy o przesłanie nam wystąpienia pokontrolnego.

Okazuje się, że podstawą odwołania miały być wyniki kontroli, choć w komunikacie podpisanym jako "Zarząd Powiatu Oleśnickiego" widnieje wzmianka, że wystąpienie pokontrolne nie zostało jeszcze do końca opracowane. - W związku z pytaniami dotyczącymi odwołania dyrektora Kamila Dybizbańskiego ze stanowiska dyrektora PZS, informujemy, że aktualnie trwają prace nad opracowaniem końcowej wersji wystąpienia pokontrolnego, w trybie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20.12.2012 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania kontroli podmiotów leczniczych (Dz.U.2015.1331 t.j.) Prosimy o cierpliwość. Zapewniamy, że niezwłocznie po zakończeniu wymaganych prawem czynności wynikających ww. rozporządzenia, treść dokumentu zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Wraz z informacją, jakie dalsze czynności oraz decyzje w tej sprawie podejmie Zarząd Powiatu Oleśnickiego - czytamy w wiadomości.

Tymczasem nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarzuty dotyczą pewnych drobniejszych uchybień, a w wystąpieniu pokontrolnym rzekomo nie ma informacji o jakimkolwiek "ciężkim naruszeniu prawa".

W związku z tym, odwołany dyrektor planuje wystąpić na drogę prawną w związku z możliwym naruszeniem jego dóbr osobistych. Oznaczać to może skierowanie pozwu do sądu. Tym więcej, że w kuluarach wiele osób wskazuje, że komunikat starostwa zawierał wyolbrzymione obiekcje względem jego osoby.

Niezależnie od rozstrzygnięcia, pozostaje pytanie, kto i z czyich pieniędzy zapłaci za ewentualne roszczenia, o ile faktycznie komunikat starostwa był bezpodstawny. A póki co wiele na to wskazuje. Dziwić też może unik w udzieleniu odpowiedzi przez urzędników starostwa i samego starosty Jana Dżugaja w tej sprawie.

Piotr Paszkowski

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (139)

zorro31.03 o 19:41

odczepcie się w końcu od starosty, on musi zrobić porządek w szpitalu bo ten Namysłów cały przyczepił się do Oleśnicy i trzeba go odczepić to znaczy wszystkich wywalić na czele razem z naczelną pielęgniarek i będzie dobrze.

Zgłoś
zorro31.03 o 19:39

odczepcie się w końcu od starosty, on musi zrobić porządek w szpitalu bo ten Namysłów cały przyczepił się do Oleśnicy i trzeba go odczepić to znaczy wszystkich wywalić na czele razem z naczelną pielęgniarek i będzie dobrze.

Zgłoś
zorro31.03 o 19:38

odczepcie się w końcu od starosty, on musi zrobić porządek w szpitalu bo ten Namysłów cały przyczepił się do Oleśnicy i trzeba go odczepić to znaczy wszystkich wywalić na czele razem z naczelną pielęgniarek i będzie dobrze.

Zgłoś
czytelnik27.03 o 11:13

Kultura pracownika na miarę starostwa . Mówią że ryba psuje się od głowy .

Zgłoś
?25.03 o 08:58

Anna, jesteś pewna że chodzi o pisiorków? Może Dżugaj stał się niewygodny dla panów którzy z nim trzymali sztamę, bo nie chce się podporządkować? Pisiorki przyglądają się z boku i mają ubaw.

Zgłoś
obserwator25.03 o 08:52

starosta sam demaskuje się nie musi mieć wsparcia

Zgłoś
Jan Szubrawiecki25.03 o 07:19

Coś czuje że to może być celowe działanie aby zdyskredytować starostę." A, czy starosta sam się nie zdyskredytował" Czy każde jego działanie począwszy od powołania zbędnego wice bo nawet mało rozgarnięty starosta z latwością sam poprowadziłby sprawy i to 100 razy lepiej?!!

Zgłoś
Znam25.03 o 07:04

Do Anna Nie oceniaj jak nie znasz!!!!!!!

Zgłoś
Anna25.03 o 06:06

Artykuł prowokacja, żeby pisiorki mogly poujadac i pobić pianę :). A były już dyrektor, cwaniaczek swoje za uszami ma.

Zgłoś
Znawca 25.03 o 00:45

Generalnie Dz. działa jak despota- aparatczyk. Bylem na przedwyborczych spotkaniach, to sam sie dziwil.. DLACZEGO O NIM TAK ZLE MOWIA , ON WCALE NIE JEST TAKI ZLY. .. i co?? Jest, taki właśnie jest. Karma wraca, bedzie z nim też żle.

Zgłoś
..24.03 o 15:21

Coś czuje że to może być celowe działanie aby zdyskredytować starostę.

Zgłoś
nawet nie próbujcie24.03 o 15:04

Pan Dżugaj to niezależny polityk, nie da schować pod but.

Zgłoś
Paulina24.03 o 14:16

Karolina ty pewnie jesteś czerwone kozaczki

Zgłoś
Karolina24.03 o 13:50

Ania, ile w tobie zlosci, cóż takiego ten Dzugaj Ci mógł zrobic? Ludzie sobie tyle rzeczy wybaczaja a tu o wszystko obwinia się Dzugaja. Czy tak zazdroscicie mu tego stanowiska? Przecież to ludzie go wybrali. Tobie tez nikt nie dyktowal na kogo masz głosować. Wstyd tak kogos caly czas obrażać. Piszecie tylko po to zeby komus dokopac i naublizac. Tak sie zachowują kulturalni ludzie? Ten kto nie szanuje innych, nie szanuje sam siebie.

Zgłoś
Ania24.03 o 12:19

?-niech Dżugaj spojrzy w lustro i zobaczy czlowieka mściwego przesiąkniętego jadem

Zgłoś
?24.03 o 12:09

Pora mszy w kosciolach się skończyła. Ci pobożni zapewne PIS, zasiedli przed komputerami i jada równo po staroście, nowej wladzy. Tak wlasnie jest, w kosciele się modlą a pozniej obrabiaja tylki wszystkim. Życie jest takie krótkie, dlaczego się nie szanujecie i robicie przykrość innym? Czy sprawia wam to przyjemnosc? Politykiem się bywa, czlowiekiem się zostaje. Jak spojrzycie w lustro i zobaczycie swoje twarze przepełnione jadem, kogo zobaczycie?

Zgłoś
Pytam24.03 o 11:15

Tyle zła i żadnych konsekwencji? Czy istnieje sprawiedliwość na tym świecie? Kiedy starosta przekona się że nie jest bezkarny? Kiedy?

Zgłoś
Ewa24.03 o 11:13

Jeśli Dżugaj myślisz że nikt się nie dowie to się mylisz. Zostałeś zdemaskowany Ty i twoje metody rodem wiesz skąd.

Zgłoś
Xcz24.03 o 11:12

Zło powraca... I Janek szybko się o tym przekonasz. A Twoje metody zostały już zdemaskowane.

Zgłoś
Stan24.03 o 10:09

Musisz Dżugaj zapłacić za wszystko zło które wyrządziłeś dla innych ludzi czego życzy ci wielu ludzi

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube