reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

PiS chce przeprosin za słowa o Kempie

21.03 o 18:30Komentarzy: 143Kategoria: Aktualności
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości domagają się przeprosin od radnego za słowa o Beacie Kempie. - Nic nie zrobiła dla powiatu oleśnickiego (...) Nawet karetki nie potrafi załatwić, tylko kasa się liczy - napisał wcześniej samorządowiec.


Powiatowy radny Marcin Gręda i minister Beata Kempa

Powiatowy radny Marcin Gręda (Koalicja Obywatelska, PO) skrytykował sycowską posłankę i minister ds. pomocy humanitarnej Beatę Kempę. - Nic nie zrobiła dla powiatu oleśnickiego (...) Nawet karetki nie potrafi załatwić, tylko kasa się liczy - napisał.

Sama zainteresowana wyznała, że zamierza pozwać samorządowca, jeśli nie zostanie przez niego przeproszona i nie wpłaci on 15 tysięcy złotych na bierutowski dom dziecka.

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Powiatu Oleśnickiego głos zabrała radna Zdzisława Jakimiec (Prawo i Sprawiedliwość). Uznała, że słowa M. Grędy były nieprawdziwe i dyskredytujące osobę Beaty Kempy jako kandydatkę do Parlamentu Europejskiego.


Radna PiS Zdzisława Jakimiec / fot. Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

- Jej działania na rzecz lokalnej społeczności i nie tylko są ogólnie znane i doceniane. Jak chociażby ostatnia pomoc w uzyskaniu dotacji rządowej oraz pomoc w trakcie realizacji wiaduktu na Wądołach. Wnioskuję, aby pan radny Gręda zastanowił się nad faktami i przeprosił panią minister. Bo takie słowa eskalują i szerzą mowę nienawiści - powiedziała Z. Jakimiec.

- Odnosimy wrażenie, że włączył się pan radny jako przedstawiciel Platformy Obywatelskiej w kampanię wyborczą pod tytułem "antyPiS". Sugerujemy, aby zwrócił się pan do posłanki PO z Wrocławia, pani Joanny Augustynowskiej, która ostatnio gościła w Oleśnicy, o podjęcie działania na rzecz uzyskania dotacji na przebudowę wiaduktu Oleśnica Rataje. Może uda się uzyskać takie efekty, jak pani minister Beata Kempy, a wtedy pogratulujemy - dodała i wniosła do radnego o "odpowiedzialność za słowa". Radny M. Gręda nie odniósł się jeszcze do słów przedstawicieli PiS.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

:-) zw-kowalski23.03 o 07:41

[email protected]? Dziś nie opłaca się napadać i łupić. To czego nie zrobiła III Rzesza to zrobili teraz Niemcy pod sztandarami UE i cykają chłopom i innym śmieszne pieniądze aby ci zamiast się rozwijać i produkować mieli nieużytki.

Zgłoś
:-) zw-kowalski23.03 o 07:38

ryś, mad."To kolejny, trzeci już wyrok w sądowej batalii, którą od 3 lat toczy Watchdog Polska z uczelnią, której założycielem jest ojciec Rydzyk. Szkoła została dwukrotnie ukarana grzywną. W sumie ma zapłacić 2200 złotych. 56 10 39 East News Sprawa dotyczy uchylania się od udzielania informacji, które powinny być jawne. W 2016 roku organizacja Watchdog Polska zapytała Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej m.in. o statut uczelni i dokumenty pokontrolne. Uczelnia zignorowała prośbę. Mało tego, nie przekazała do sądu skargi na bezczynność, którą sieć Watchdog złożyła w licpu 2016 roku. REKLAMA REKLAMA Wiosną 2017 roku sprawa trafia do sądu. Za nieprzekazanie skargi uczenia zostaje ukarana grzywną - 1 tys. złotych."

Zgłoś
prawda?22.03 o 22:21

zw-chyba że Polska najedzie Szwecję i ją doszczętnie złupi. No to wtedy wszystko się może zmienić.

Zgłoś
Perturabo22.03 o 22:14

@zw - prawda, kiedy prawdziwi Polacy walczyli o niepodległośc kaczor walił konia i głaskał kotka u mamy na poddaszu XD

Zgłoś
zw22.03 o 21:57

ryś. Twój problem polega na tym, że negujesz prawdę obiektywną po pisze o niej NIE czy GW. Czytam prasę polską od prawa do lewa i od lewa do prawa. I dzięki tej tzw lewackiej zostawiłem w Polsce setki tysięcy zł. To w lewackiej prasie przeczytałem o producencie lilii ogrodowych, nakrętek, pasiece z 4 tys. uli, solarach czy kuchenkach gazowych bez palnikowych. Tego nie przeczytałem np w DoRzeczy. Na prawicy można czytać tylko o religii Smoleńskiej, o działaniach IPN, narzucanej masturbacji polskich dzieci itp itd. Ryś. Urban ma swoje za uszami. Ale po sądach, prokuraturach, policji jedzie bardziej jak wszystkie tygodniki razem. W sprawie Brolla odmówił interwencji RPO. Jak NIE opisało bandyckie działanie szpitala i sądu to sprawą zainteresowały się inne media i RPO sam naprawił swój błąd. Takich pozytywnych przykładów mogę mnożyć. Poza tym żaden z Kaczyńskich nie "siedział" tyle co Michnik, Kuroń, Frasyniuk i inni nazywani teraz przez ciebie i mada lewakami

Zgłoś
:-) zw-kowalski22.03 o 21:44

Mad. Ryś. Jak umiecie liczyć to policzcie. Rok temu Polska miała o 1 pkt lepszy PKB niż Szwecja. Mieszkańców Szwecji jest 4 razy mniej jak Polski. Cieszycie się wzrostem o 5 % PKB jak szczerbaty na suchary. To aby dojść do poziomu Szwecji potrzebujecie 80 lat przy założeniu, że wy będziecie mieli wzrost 5 % a Szwecja będzie stała w miejscu. To PRIMO. SECUNDO. Ja mam tak w ciągu 10 lat wzrost przychodu prawie 5 krotny. Ale mam świadomość, że Szwedów swoich rówieśników nie dogonię. Cieszę się tym co mam.

Zgłoś
Perturabo22.03 o 19:48

@lol, co zrobiło PIS dobrego ? przyszlo na gotowe i rozdaje naszą kasę według własnego widzimisię...aha zapomniałem dodać, że jeszcze mosty i drogi zbudowali...bo wczesniej nie było hahaha :D, rzygam już tą poPRLowską propagandą, taką ściemę tylko gimbaza łyka i patolstwo. @mad, nie lawiruj i kombinujm jakie zaufanie społeczne??? Jarek łamie prawo w biały dzień niosąc sztandar z napisem prawo i sprawiedliwość i z hasłami przeciw złodziejom - to jest komedia Barei :D Poza tym jak jest taki krystaliczny prezio to czemu się boi sądu - chyba nie ma nic do ukrycia hehehe XD. PO aniołkami pod pewnymi wzgędami nie byli ale teraz zamiast małych ośmiorniczek mamy jedną wielką - Srebrną.

Zgłoś
cynik22.03 o 19:16

@cela+ - a jakim cynikiem trzeba być żeby nie widzieć ile złego dla Polski zrobiły rządy PO-PSL a ile, proste ruchy PiS, spowodowały dla niej dobrego. No ale ryje odcięte od koryt z ośmiorniczkami i kolacyjkami za setki tysięcy złotych długo będą kwiczały. O miliardach z Vat-u nie wspomnę.

Zgłoś
ryś22.03 o 18:58

Marcin do sądu a Jakub do szkoły - na naukę czytania.

Zgłoś
ryś22.03 o 18:56

"Dwa najważniejsze czynniki, które doprowadziły do stanu, który mamy teraz to wejście do Unii i Nato, cała reszta to jest tego konsekwencja tak naprawdę - to były kamienie milowe w rozwoju Polski" - To dobre , naprawdę dobre było - zapomniałeś jeszcze dodać o wygraniu II Wojny Światowej .....

Zgłoś
ryś22.03 o 18:53

ryśdzisiaj o 11:48 No masz. Jak udowodnisz łgarstwo to zwolennicy "totalitarnej opozycji" zaczynają wyjeżdżać z atakami personalnymi. I to uderzając w nieżyjących, nie mogących się bronić ludzi. To się staje sztandarowym zagraniem dla "totalitarnej opozycji" i lewactwa. Na co intelektualista : kuria wasza maćdzisiaj o 11:56 ryś, ale ty ubogi intelektualnie jesteś. Po was ciemnogrodzianach..... Czy ja się kiedyś pomylę?????

Zgłoś
cela+22.03 o 18:53

mad- nie bron krystalicznego bo wszyscy z tej dojnej ferajny sa utetłani wtym błocie PO uszy! jakim trzeba byc cynikiem zeby tego nie dostrzec

Zgłoś
web22.03 o 18:21

Oj Jakimiec kończ wstydu sobie i Kempie oszczędz .

Zgłoś
OBSERWATOR22.03 o 15:35

Co robi PIS w OLEŚNICY

Zgłoś
mad22.03 o 15:29

"Co gdyby przyjąć interpretację, że Jarosław Kaczyński jednak prowadził działalność gospodarczą? Sam fakt, że robił to jako poseł, nie jest złamaniem prawa. W świetle dostępnych informacji, inwestycja miała być prowadzona na gruntach należących do spółki Srebrna, bez wykorzystania majątku państwowego i komunalnego. W upublicznionym nagraniu nie słyszymy, aby Jarosław Kaczyński w czasie rozmów powoływał się na mandat posła. Nie ma też na nim mowy o wykorzystaniu swojej funkcji w staraniach o kredyt dla Srebrnej z banku Pekao SA. Wydaje się więc, że żadna z przesłanek ograniczających swobodę biznesowych poczynań posłów, nie została spełniona. Przy założeniu prowadzenia działalności przez Jarosława Kaczyńskiego problemem byłby jednak ciążący na posłach obowiązek jej zadeklarowania. Prezes PiS nie zrobił tego w oświadczeniu majątkowym za rok 2017. Stwierdził w nim, że nie występował w roli zarządcy, pełnomocnika bądź przedstawiciela w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na złożenie oświadczeń majątkowych za rok 2018 (w którym odbyła się nagrana rozmowa) posłowie mają jeszcze czas do 30 kwietnia. Wniosek o kontrolę oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego złożyła dzisiaj do CBA partia Razem. - Jeśli poseł Kaczyński jest formalnym czy nieformalnym pełnomocnikiem tego podmiotu (spółki Srebrna - red.), to miał obowiązek umieścić stosowną informację w swoim oświadczeniu - tłumaczył lider tego ugrupowania Adrian Zandberg. Wreszcie jest jeszcze kwestia odpowiedzialności regulaminowej i szerszej kategorii "dodatkowych zajęć", które poseł musi zgłaszać Marszałkowi i które nie mogą podważać zaufania wyborców. Prof. Piotrowski zwraca uwagę, że ustawa jest w tym wypadku elastyczna i konstruuje formę dialogu między posłem a Prezydium Sejmu. - Staramy się tutaj odwoływać do racjonalności posłów. W końcu mamy do czynienia z osobami zaufania publicznego, które mają za sobą poparcie swoich wyborców - zaznacza"

Zgłoś
Tylko PO22.03 o 15:19

Dobrze powiedział, to niech Kempa i PiS przepraszają za siebie samych i za swoje istnienie, ich obecność mnie obraża, zniesmacza, oburza i gorszy

Zgłoś
Perturabo22.03 o 14:54

@mad, nie nie ma prawa, nie rozumiesz róznicy w kompetencjach rady nadzorczej i zarządu, nie kompromituje sie. Zresztą te wszystkie "stanowsika" tam to i tak fikcja bo pan jest tylko jeden - pan Jarek hahahah XD

Zgłoś
Perturabo22.03 o 14:52

@ rtyui, no zgadzam się, będzie ciekawie...oczywiście jeśli pani Beata K nie wymięknie...z jakiegoś dziwnego powodu :)

Zgłoś
mad22.03 o 14:51

"Prezes PiS nawet jak negocjuje gospodarcze geszefty ("Tutaj beze mnie państwo bezpośrednio z zarządem spółki na pewno nie załatwią"), to nie negocjuje" - a kto powiedział, że nie negocjował? Kaczyński? Negocjował, jest przecież członkiem rady nadzorczej spółki Srebrna. A co, nie ma prawa?

Zgłoś
rtyui22.03 o 14:49

Nie rezygnować z rozprawy sądowej i wpłaty na dom dziecka. Niech poczują ludzie PO ile kosztują słowa.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Ukradzione skrzypce zostały już odzyskane
dzisiaj o 10:26/ Aktualności
Policja kontra podróbki na targu
dzisiaj o 10:00/ Aktualności
Sprzęt MGK w upały przynosi ulgę
dzisiaj o 09:57/ Aktualności
Miejskie stypendia dla wszystkich
dzisiaj o 09:24/ Aktualności
Starosta na zgromadzeniu związku powiatów
dzisiaj o 09:17/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube