reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 26 czerwca. Imieniny Jana, Pawła, Miromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejne oświadczenie Pogoni Oleśnica

21.03 o 12:48Komentarzy: 9Kategoria: Sport
Kolejna odsłona konfliktu na linii Pogoń Oleśnica-Akademia Piłkarska Oleśnica. Publikujemy najnowsze oświadczenie MKS-u.


Jeden z dowodów przelewu opublikowany przez Pogoń

* * *

MKS #POGOŃ2020 zapłaciła 6932,18 PLN do APO!

W związku z komentarzem byłego zawodnika oraz stanowiskiem APO próbującym wyjaśnić zeszłotygodniowe zamieszanie z przejściem do MKS z APO kolejnych młodzików i trampkarzy, zmuszeniu jesteśmy do zamieszczenia kolejnego wpisu, wyjaśniającego liczne nieprawidłowości.

Okienko transferowe trwało od 1 lipca 2018 do 31 sierpnia 2018. Do naszego klubu (jak co roku) zgłosiła się liczna grupa zawodników z APO. Z uwagi na brak możliwości porozumienia się z APO, nasz klub chcąc pozyskać zawodników i umożliwić im grę w Pogoni Oleśnica, podjął decyzję o zapłaceniu ekwiwalentu. Ruszyły pierwsze transfery (dane osobowe pomijamy – nie są istotne):

14 sierpnia 2018: 1000 zł z MKS do APO (dowód: przelew w załączeniu)

Po dokonaniu pierwszych transferów z Prezesem naszego klubu skontaktował się Mateusz Góra, z propozycją zawarcia porozumienia na bazie którego wymiana zawodników pomiędzy Pogonią a APO będzie odbywać się na zasadzie porozumienia. Jak w każdych negocjacjach stanowiska były rozbieżne, wersji i opcji było kilka po każdej ze stron. To naturalne. W naszej ocenie udało się wypracować kompromis i wzajemną wymianę na zasadzie transferów bezpłatnych. Pogoń zgodziła się na bezpłatne odejście 3 seniorów, APO zgodziło się na bezpłatne odejście 11 trampkarzy. Warunkiem finalizacji umowy był zwrot wpłaty z 14 sierpnia 2018 r. (jak za darmo to wszyscy za darmo albo wcale). Pomimo podania ręki, do podpisania umowy ze strony APO nie doszło.

Dowód: treść umowy transferowej z dnia 24 sierpnia stanowiący załącznik do maila

Wobec braku realizacji zobowiązań ze strony APO, nasz klub kontynuował transfery i realizację programu #POGOŃ2020

31 sierpnia 2018: 500 zł do APO (dowód: przelew w załączeniu)

W sierpniu 2018 składamy również wniosek do DZPN o ustalenie ekwiwalentu za trampkarzy i uprawnienie ich do gry (każdy klub ma takie prawo – może APO o tym nie wie?). Dzieci mogą grać, a Pogoń po otrzymaniu decyzji DZPN płaci pełen należny ekwiwalent. Czy ktoś się z Pogoni wtedy skarżył? Czy ktoś ujawniał te kwoty? Nie, z uwagi na dobro dzieci zapłaciliśmy po cichu, żeby mogły grać.

30 listopada 2018: 3700 do APO (dowód: przelew w załączeniu)

Sprawa kolejnego przelewu w nowym okienku transferowym 2019 była już omawiana, załączamy dla przypomnienia.

14 marca 2019: 1732,18 do APO (dowód: przelew w załączeniu)

REASUMUJĄC: Od lipca 2018 r. do dnia dzisiejszego APO otrzymało od MKS Pogoń Oleśnica 6932,18 PLN tytułem ekwiwalentu za wyszkolenie.

Taki sam ekwiwalent należy się MKS kiedy jakiś zawodnik opuszcza nasz klub. Tak stanowią przepisy PZPN. To że APO woli otrzymywać ekwiwalenty ale nie bardzo chce je płacić to nie jest nasz wybór.
Oczywiście, podtrzymujemy naszą ofertę bezpłatnej wymiany zawodników, pod warunkiem zwrotu przez APO wszystkich otrzymanych wpłat od MKS, począwszy od 1 lipca 2018 r. (oczywiście możemy też cofnąć się o kilka lat wcześniej, ponieważ MKS płaci te ekwiwalenty już od 2017 roku)
Z naszej strony zobowiązujemy się do zwrotu wpłaty dokonanej na naszą rzecz, za jednego z trzech zawodników umieszczonych w umowie z dnia 24 sierpnia 2018 r.

31 sierpnia 2018: 1200 do MKS (dowód: przelew w załączeniu)

Pytanie: „Dlaczego Mateusz Góra zdecydował się tylko na jeden transfer, a dwóch zawodników pozostawił ‘na lodzie’ ?” - pozostawiamy otwarte. Jest to tym bardziej dziwne, że wszyscy trzej mogli przejść za darmo. Wszyscy trampkarze i tak trafili do MKS i grają tu do dzisiaj (poza tymi którzy odeszli w tym okienku na zasadzie transferu BEZPŁATNEGO I DEFINITYWNEGO między innymi do Śląska Wrocław S.A. i FC Wrocław Academy).

Pogoń Oleśnica

* * *

Zobacz też: Konflikt na linii Pogoń-APO

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Olesniczanin22.03 o 13:06

[email protected] przecież Pogoń szkoli od paru lat zawodników i co dalej podpiera się tylko zawodnikami z APO

Zgłoś
ty22.03 o 12:01

Pogoń już nie potrzebuje piłkarzy z APO. Ma własne szkolenie. Za 5-7 lat zobaczycie wszyscy efekty.

Zgłoś
ja22.03 o 09:38

Panie Krej niech się Pan zastanowi. Jak Pan wykończy APO to kto będzie szkolił piłkarzy dla Pogoni? NIe będzie wtedy można dzwonić na okrągło do rodziców i ich kaperować do Pogoni.

Zgłoś
olesniczanin21.03 o 20:56

do [email protected] z tego ze z tradycjami jak zrobili sobie z tego prywatny folwark,kieds byla 2 liga,teraz jest same dno,

Zgłoś
kibic21.03 o 18:20

Pogoń klub z tradycjami skończyć wreszcie z tym Kartochą i jego interesami dobrze że ktoś

Zgłoś
Mieszkaniec21.03 o 17:59

Kiedy miasto wreszcie obetnie dotacje dla tych dwóch klubów które nic nie wnoszą do poziomu sportowego w województwie i co chwile tylko kłócą się o kasę? Żenada goni żenadę.

Zgłoś
atom21.03 o 14:14

Jestem takiego samego zdania ze Pogon nie ma nic do zaoferowania dla Apo,panie Mateuszu Góra nie zostawilbym tego tak ,szarpią pana dobre imie ,po drugie jest ochrona danych

Zgłoś
kibic21.03 o 14:08

PROSZE PODAJCIE ILE CHLOPAKOW CHCIALO APO A ILE WY CHCIELISCIE MYSLE ZE TO WYNIK 20 Z APO Z PONOGI 0

Zgłoś
olesniczanin21.03 o 13:55

prezesiku przestan sie kompromitowac ,jestes żałosny,juz ty naprawiales Pogon i co z tego wyszło ,przyszedles nie wiadom skąd ,tylko oczarniasz wszystkich,nie spotkałem sie jeszcze z ani jedny wpisem ze strony APO

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Starosta skraca czas pracy urzędu do 13
dzisiaj o 12:10/ Aktualności
Podpalił auto i spowodował 100 tys. zł strat!
dzisiaj o 11:59/ Aktualności
Wyrównają teren szkoły katolickiej w ramach OBO
dzisiaj o 11:53/ Aktualności
Ukradzione skrzypce zostały już odzyskane
dzisiaj o 10:26/ Aktualności
Policja kontra podróbki na targu
dzisiaj o 10:00/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube