reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 29 lutego. Imieniny Romana, Oswalda, Cyryla.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dziennikarz pyta, starosta wygania

21.03.2019 o 06:23Komentarzy: 144Kategoria: Aktualności
Starosta Jan Dżugaj wyprosił naszego dziennikarza, który starał się uzyskać informacje na temat nowego współpracownika starostwa.


Starosta Jan Dżugaj

Problem z uzyskaniem informacji

Redakcja portalu MojaOlesnica.pl starała się przedwczoraj uzyskać jakiekolwiek informacje na temat zatrudnienia byłego zastępcy burmistrza Sycowa Roberta Maleckiego w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy.

Początkowo okazało się to jednak niemożliwe. Nasz reporter, po wielu próbach kontaktu telefonicznego z przedstawicielami starostwa, postanowił osobiście zapytać o tę kwestię w urzędzie.

Naczelnik wydziału rozwoju Katarzyna Sobczyk-Pienio poinformowała przedstawiciela naszej redakcji, że póki co nie jest w stanie przekazać nam szczegółów na temat współpracy R. Maleckiego z urzędem, bowiem "nie otrzymała dokumentów z kadr".

Starosta niedostępny i dostępny

Udaliśmy się wobec tego do sekretariatu starostwa. Na miejscu poinformowano nas, że starosta nie znajdzie czasu na rozmowę. Po chwili przechodził wicestarosta Sławomir Kapica, który zakomunikował, że rozmowa jest jednak możliwa.

- A pan w sprawie? - zapytał na wstępie starosta Jan Dżugaj, który w odpowiedzi od dziennikarza usłyszał o problemach redakcji portalu MojaOlesnica.pl w uzyskiwaniu podstawowych informacji ze Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, w tym tych dotyczących współpracy z Robertem Maleckim.

- Powiat nie ma budowlańca i musimy się wesprzeć - odpowiadał na nasze pytania starosta. Jak usłyszeliśmy, podjęto współpracę na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Wynagrodzenie nowego współpracownika było zagadką

Starosta nie podał nam jednak kwoty wynagrodzenia, którą ma otrzymywać były wiceburmistrz Sycowa. - Nie pamiętam, a na chwilę obecną nie czuję się upoważniony (do udzielania takich informacji - przyp. red.). To nie jest pracownik, który mnie upoważnił - odpowiadał Jan Dżugaj.

- Ale to jest umowa cywilnoprawna i podlega dostępowi do informacji publicznej - przypominał dziennikarz portalu MojaOlesnica.pl. - No i co? (...) Ale za 10 złotych nie pracuje nikt - mówił starosta.

Starosta nie chciał rozmawiać w urzędzie o sprawach powiatu

W pewnym momencie rozmowa przybrała nieoczekiwany dla nas obrót. - Czy pan mnie nagrywa? - zapytał Jan Dżugaj. Nasz dziennikarz potwierdził, że dokumentuje rozmowę.

- Kończymy rozmowę! - rzucił Dżugaj, otwierając drzwi swojego gabinetu. - Jesteśmy w urzędzie i rozmawiamy o powiecie. Pan jest urzędnikiem - starał się uspokoić wyraźnie zdenerwowanego starostę reporter portalu. - Do widzenia - zakończył starosta oleśnicki.

Po ponad godzinie od tej wizyty nasza redakcja otrzymała drogą elektroniczną skan umowy z nowym pracownikiem. Ten wątek poruszymy już wkrótce.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie w starostwie miała się polepszyć jakość polityki informacyjnej. Jest jednak gorzej, pomimo zatrudnienia nowych osób (więcej). Do tego doszło do ujawnienia danych osobowych jednego z petentów (więcej)

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (144)

Tak to ja25.03.2019 o 04:50

Litości, patrzeć na niego nie mogę

Zgłoś
Adam23.03.2019 o 10:18

Dżugaj na tym zdjęciu wygląda jak nienormalny a może taki jest

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.03.2019 o 08:59

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
gustaw jeleń23.03.2019 o 08:32

@ przegrany muzyk ty przestań dmuchac w ten zardzewiały puzon! Bo fałszujesz

Zgłoś
muzyk23.03.2019 o 07:26

Polityczny koniec Dżugaja jest bliski... Bedzie siedział sam i telefon już nie zadzwoni. A on sobie zaśpiewa: "gdzie są przyjaciele moi".

Zgłoś
Twardogórzanin23.03.2019 o 06:16

Janek da Wam szkołę patałachy!!!!!!

Zgłoś
Szok22.03.2019 o 22:11

Cwaniak stary ha ha

Zgłoś
ewa22.03.2019 o 21:56

maryja - to co piszą internauci o Dżugaju to prawda wystarczy popytać pracowników urzędu w Twardogórze i teraz starostwa , to też temat dla dziennikarzy mam nadzieję że tym też się zajmą

Zgłoś
Maryja22.03.2019 o 21:50

Hejterzy z Twardogóry!! Kto wam płaci że te ohydztwa?

Zgłoś
glos z powiatu22.03.2019 o 19:00

@ mad myslisz ze stalinowskie metody sa tylko zarezerwowana dla krystalicznie czystego dowolopera? inni tez sie nimi posluguja!

Zgłoś
wyborca22.03.2019 o 18:31

starosto pamiętaj że poniżanie innych wróci do Ciebie z potrójną mocą i siłą szkoda że pan nic nie ma z byłego starosty pana Potyrały - kultura osobista to podstawa zarządzania ludźmi i powitem

Zgłoś
Civil22.03.2019 o 17:51

Pamiętaj starostwo - zło wyrządzone drugiemu człowiekowi powraca i to ze zdwojoną siłą.

Zgłoś
Lidka była pracownica22.03.2019 o 16:37

Mam nadzieję Dżugaj ,że zapłacisz za całe zło które wyrządzałeś innym ludziom

Zgłoś
FiatDoblo22.03.2019 o 16:12

jak dzugaj zatarł z moją olesnicą to moze juz pakować walizki

Zgłoś
bvb22.03.2019 o 14:48

Dżugaj już dawno powinien zostać odwołany. Każdy dzień jego rządów to o jeden za dużo. Podobnie powinni postąpić z Polańskim. Jeśli to jest człowiek, który ma odpowiadać za PO w naszym regionie, to znaczy, że ta partia naprawdę nisko upadła. To już nie jets dziesiąty garnitur.

Zgłoś
restaurator22.03.2019 o 13:09

Powinieneś Dżugaj kebaby klepać a nie rządzić ludźmi , do tego despoto i tyranie się nie nadajesz , przy kebabach się wyżyjesz a ludzi wykańczasz

Zgłoś
ja22.03.2019 o 13:06

@ on , bzdury piszesz Dżugaj sam pracuje na swój wizerunek a jest fatalny mam nadzieję ,że dowie się o jego postępowaniu wiele ludzi , najlepiej w telewizji ogólnopolskiej

Zgłoś
On22.03.2019 o 12:36

Cóż, mieszkańcy nie są zainteresowani polepszeniem sytuacji w ośrodku zdrowia w Twardogórze.To hejterzy ,których interesuje tylko jak dołożyć Panu Staroście Dzugajowi.Wstyd.Taki naród zamieszkuje w tej okolicy.

Zgłoś
On22.03.2019 o 11:12

Pani Poseł Kempa zapowiedziała się na spotkanie z emerytami w Twardogórze.Moze ten temat przychodni któryś z emerytów zgłosi podczas jej kampanii wyborczej.Bedzie razem z radnym Kuligiem,może on też pomoże?

Zgłoś
żywo22.03.2019 o 10:52

myśli , z e kababy smaży?? oj idź do kebabu i tam się popisuj

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Co z rozbudową oleśnickiego szpitala?
wczoraj/ Aktualności
Nie będzie wody w Nieciszowie
wczoraj/ Aktualności
Sztab Zarządzania Kryzysowego na temat koronawirusa
wczoraj/ Aktualności
Kapeluszowy Dzień Kobiet w Dobrzeniu
wczoraj/ Aktualności
Duże utrudnienia i objazd na ul. Wojska Polskiego
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube