reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 2 kwietnia. Imieniny Franciszka, Władysława, Urbana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Odwołano dyrektora zespołu szpitali!

20.03.2019 o 15:14Komentarzy: 118Kategoria: Aktualności
Władze powiatu postanowiły odwołać Kamila Dybizbańskiego ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.


Kamil Dybizbański

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Oleśnickiego, w skład którego wchodzą starosta Jan Dżugaj, wicestarosta Sławomir Kapica oraz radni - Jarosław Polański, Józef Szmaj i Maria Susidko.

Na spotkanie zaproszono Kamila Dybizbańskiego, dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy, który funkcję objął w czasie, gdy powiatem rządziło ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Postanowiono go odwołać ze stanowiska. Jego miejsce - przynajmniej tymczasowo - ma zająć zastępca dyrektora ds. lecznictwa Tomasz Uher.

Motywy decyzji przedstawicieli władz powiatu nie są znane. Dziś na łamach portalu MojaOlesnica.pl K. Dybizbański przedstawił pozytywną informację dla szpitalnego budżetu. Jednostka za ubiegły rok wygenerowała ok. 2,5 mln złotych zysku (więcej).

AKTUALIZACJA, godz. 15:28

Starostwo opublikowało oficjalny komunikat na temat odwołania. Cytujemy go poniżej.

* * *

Zarząd Powiatu Oleśnickiego odwołał dziś Kamila Dybizbańskiego ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Powodem są rażące naruszenia prawa w zarządzaniu mieniem jednostki, jak i w sposobie prowadzenia polityki kadrowej.

– Odwołanie dyrektora w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie szpitala – uspokajają członkowie Zarządu.

Niewłaściwa gospodarka sprzętem medycznym naraziła powiat na bardzo duże straty finansowe. Również w sprzeczności z prawem dokonywane były zmiany kadrowe na samodzielnych stanowiskach pracy. Osobom bez wymaganych kwalifikacji oraz bez stosowania procedur konkursowych powierzano funkcje pełniących obowiązki na stanowiskach kierowniczych. Stwierdzono również tworzenie nowych samodzielnych stanowisk, bez wcześniejszej zmiany dokumentacji ustrojowej szpitala.

Do czasu wyłonienia nowego kandydata na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitalu funkcję pełniącego obowiązki dyrektora będzie pełnił dotychczasowy zastępca Tomasz Uher.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (118)

oleśniczanie21.03.2019 o 09:18

do aa, gg i Bola (srola a raczej trola) wy się minęliście z rozumem. Prywata zaczęła się w starostwie, MGK a teraz czas na szpital. Rada miasta i powiatu żenada. Doświadczone położne ze starego układu buuuuuhhhahaa, lenie śmierdzące, najlepiej żeby nie było pracy i noce przespane i pazurki pomalowane a na oddziałach m.in. wewnętrznym smród uryny i ubóstwo, wejdźcie do szpitala teraz ty bolo srolo, aa i gg (chyba tobie podziękowano za "ciężką" pracę).

Zgłoś
:) 21.03.2019 o 09:08

Najlepsze jest to że nie macie pojęcia o finansach szpitala a się wypowiadacie!!!!!

Zgłoś
osa21.03.2019 o 08:53

No właśnie, ciekawe na czym zostały zaoszczędzone te pieniądz, na jakości leczenia pacjentów ?

Zgłoś
Pacjent21.03.2019 o 08:22

Zysk w szpitalu powinien oscylować w okolicach zera. 2,5 miliona zysku to brak elastyczności w zarządzaniu i brak bieżącej kontroli nad sytuacją finansową. Przecież można było przeznaczyć te pieniądze na zakup lepszych leków, na zakup niezbędnego sprzętu, na poprawę obsługi pacjentów przez zwiększenie obsady personelu pielęgniarskiego czy też na podwyżki płac dla pielęgniarek.Szpitale powinny kierować się rachunkiem ekonomicznym ale nie wypracowywać milionowych zysków. Nie mówię (piszę) już o wyżywieniu w szpitalu (nie tylko oleśnickim). Ciekawe, czy premie dyrektorów szpitala nie są uzależnione od wypracowanego zysku? To by wyjaśniało sprawę. Jako pacjent szpitala uważam, że za taki zysk dyrektor powinien być odwołany pod zarzutem działania na szkodę pacjentów.

Zgłoś
Rozkminiacz Roman21.03.2019 o 08:08

Niech rada powiatu lepiej odwoła starostę zanim narobi więcej szkód

Zgłoś
Hmm21.03.2019 o 07:55

Nie wiem czy zarzuty są prawdziwe, ale jesli tak, to gdzie podczas tej niegospodarnosci byl byly starosta, nieomylny, najuczciwszy z ludzi? I ktory dzbana i rogala namaścił?

Zgłoś
Daria21.03.2019 o 07:40

Najgorsza to Agnieszka. Ta na P. Całkowity brak empatii.

Zgłoś
aa21.03.2019 o 06:59

do gg ;Odnośnie oddziałowych to warte by było popatrzeć na pracę pani na Oddziale wewnętrznym, totalnie ta pani minęła się z tym czym powinna się zajmować, nie wspomnę o ginekologii. żenada!!!!

Zgłoś
gg21.03.2019 o 06:55

Z tymi pielęgniarkami oddziałowymi to prawda, może ktoś podpatrzy jak pracują, co niektóre nie wychodzą od pani przełożonej , tak się jej podlizują, a ona też maczała palce w zwolnieniach ludzi i nie obchodziło jej co się z nimi stanie.

Zgłoś
Ol21.03.2019 o 06:33

Robią to co 4 lata temu robili inni. Taka karuzela po wyborach samorządowych.Odwróciły się role. Wtedy też o tym pisano. Nic dziwnego.

Zgłoś
koleżanka z pracy21.03.2019 o 06:21

A ja na Ciebie Marysiu głosowałam.Bardzo żałuję.

Zgłoś
Pytanie 21.03.2019 o 06:14

A Sarna na kierownika MGK w jaki trybie konkursowym został wybrany? Podwójne standardy w PO? Gdzie ogłoszenie o naborze MGK?

Zgłoś
.. 21.03.2019 o 05:11

To teraz paczcie i płaczcie co będzie działo się że szpitalem!!!!!!

Zgłoś
Bolo21.03.2019 o 03:52

Wcale go nie szkoda. ..Jak zwalniali ludzi a większość została bez środków do zycia-nie robiło to na nich specjalnego wrażenia...Naczelna reż nie pomogła wręcz przeciwnie....Ludzie -piszecie ze rozdają sobie stołki.Wejdźcie na ginekologia jak wieje prywata i z tym też nic nie zrobili.Naprzyjmowanych masa kolezanek kierownictwa bez jakiejkolwiek etyki zawodowej -bezwzględni ludzie!!!!A położne które cieszyły się doświadczeniem zwolniono bądź zmuszone były zwolnić się same-żeby zwolnić miejsca kolezankom.Naczelna-nie pomogła.Nigdzie małżeństwo nie pracuje razem a juz na pewno wspólnie nie rządzą.To jest żenada....że nie wspomnieć o konkursach...Pycha kroczy przed upadkiem...

Zgłoś
?20.03.2019 o 23:42

Nie nie, to zdanie będzie kluczowe: Niewłaściwa gospodarka sprzętem medycznym naraziła powiat na bardzo duże straty finansowe.... . Zarzut o niegospodarność i po robocie, wyrok jak w banku, no i chyba parę lat do odsiadki?

Zgłoś
Nosorożcio20.03.2019 o 23:36

Hipcio, widać, że z rozumowaniem może być problem, skoro uwiodła Cię tania propaganda.

Zgłoś
Hipcio20.03.2019 o 23:12

Bardzo duże straty finansowe to były jak Dybizbański z Rogalskim w 2015 r. przejmowali szpital. A dzisiaj? A dzisiaj mamy szpital, który wbrew krakaniom ówczesnych Horabczów, Bronsiów, Polańskich i całego tego POKO i KS, może sam regulować zobowiązania. Czegoś tu nie rozumiem.

Zgłoś
KJ20.03.2019 o 22:59

kto wyliczył te duże straty finansowe i ile one wynoszą, może tak konkrety?

Zgłoś
Duch 20.03.2019 o 22:55

Może teraz ktoś weźmie za tyłki pielęgniarki oddziałowe poszczególnych oddziałów. Tam to dopiero samowolka. Tolerowanie alkoholu u pracowników, grafiki ustawiane pod koleżanki itp.

Zgłoś
oleśniczanin20.03.2019 o 22:40

Ciekawe, co POpaprańcy teraz zrobią. Szpitalem już rządzili. Niezapłacone faktury na kwotę wyższą niż zaciągnięty kredyt. ZUS też nie płacony, a jak wyglądał szpital- każdy widział. Takie były rządy władz PO z Polańskim na czele. Bez pomysłu. Panie dyrektorze Dybizbański, mam nadzieję że w przyszłości na swojej drodze spotka Pan ludzi mądrych.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Tydzień kulinarny z oleśnicką biblioteką
dzisiaj o 07:32/ Aktualności
MOKiS zaprasza na niezwykły występ filharmonii
dzisiaj o 07:08/ Kultura
Starostwo będzie miało klimatyzację
dzisiaj o 06:23/ Aktualności
Do parków nie można wchodzić! Zakaz jest bezwzględny
wczoraj/ Aktualności
Dziś padł rekord zakażeń koronawirusem w regionie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube