reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 28 lutego. Imieniny Romana, Makarego, Lutomira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Odwołano dyrektora zespołu szpitali!

20.03.2019 o 15:14Komentarzy: 118Kategoria: Aktualności
Władze powiatu postanowiły odwołać Kamila Dybizbańskiego ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.


Kamil Dybizbański

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Oleśnickiego, w skład którego wchodzą starosta Jan Dżugaj, wicestarosta Sławomir Kapica oraz radni - Jarosław Polański, Józef Szmaj i Maria Susidko.

Na spotkanie zaproszono Kamila Dybizbańskiego, dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy, który funkcję objął w czasie, gdy powiatem rządziło ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Postanowiono go odwołać ze stanowiska. Jego miejsce - przynajmniej tymczasowo - ma zająć zastępca dyrektora ds. lecznictwa Tomasz Uher.

Motywy decyzji przedstawicieli władz powiatu nie są znane. Dziś na łamach portalu MojaOlesnica.pl K. Dybizbański przedstawił pozytywną informację dla szpitalnego budżetu. Jednostka za ubiegły rok wygenerowała ok. 2,5 mln złotych zysku (więcej).

AKTUALIZACJA, godz. 15:28

Starostwo opublikowało oficjalny komunikat na temat odwołania. Cytujemy go poniżej.

* * *

Zarząd Powiatu Oleśnickiego odwołał dziś Kamila Dybizbańskiego ze stanowiska dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Powodem są rażące naruszenia prawa w zarządzaniu mieniem jednostki, jak i w sposobie prowadzenia polityki kadrowej.

– Odwołanie dyrektora w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie szpitala – uspokajają członkowie Zarządu.

Niewłaściwa gospodarka sprzętem medycznym naraziła powiat na bardzo duże straty finansowe. Również w sprzeczności z prawem dokonywane były zmiany kadrowe na samodzielnych stanowiskach pracy. Osobom bez wymaganych kwalifikacji oraz bez stosowania procedur konkursowych powierzano funkcje pełniących obowiązki na stanowiskach kierowniczych. Stwierdzono również tworzenie nowych samodzielnych stanowisk, bez wcześniejszej zmiany dokumentacji ustrojowej szpitala.

Do czasu wyłonienia nowego kandydata na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitalu funkcję pełniącego obowiązki dyrektora będzie pełnił dotychczasowy zastępca Tomasz Uher.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (118)

Jurek. 9.07.2019 o 22:10

A ile dyrektor wziął kredytu o czym wszyscy zapomnieli?.

Zgłoś
Lech9.07.2019 o 15:45

Nasi odnieśli że dyrektor ZOZ z Czarnkowa już opuścił swój stołek i zjechał do Oleśnicy wart jeden drugiego a co na to Beata??

Zgłoś
Wer29.06.2019 o 22:35

Oby na oediayrycznym się coś zmieniło bo kpina jest aby w środku nocy pielęgniarki odsylaly dziecko które się dusi do domu bo lekarz nie zejdzie do dziecka (bo śpi)

Zgłoś
22.03.2019 o 10:48

Xd. jeżeli będzie miał specjalizacje ze stomatologi to tak, będzie leczył.

Zgłoś
Xd22.03.2019 o 10:47

a no raczej pediatra to leczy dzieci, niedługo ginekolog będzie zęby leczył!

Zgłoś
a21.03.2019 o 21:26

Xd lol. A jakich ludzi leczy pediatra... zdrowych?

Zgłoś
Xd lol21.03.2019 o 21:15

Brawo. Następny pediatra Rogalski który lansuje się na OMP, od kiedy pediatra leczy ludzi tak chorych! I jak tu ma być dobrze! A ta na samej górze pożal się Boże oddzialowa, dziewczynka Pana R., żenada, następna i latająca za nimi pani Basia, ha ha ha. To nie szpital tylko cyrk i banda.... którym zależy tylko na kasie!!! Do roboty nieroby!

Zgłoś
wyborca21.03.2019 o 18:52

motywy są znane był z PiSu idobrze zarządzał a jak jest porządek to trudniej manipulować a obecni zaczęli od POdwyżek za śmiecie i to b.dużych czyli nowa władza szykuje sobie nwypasione korytko. To POdłość i arogancja żeby kogoś wywalić i nie podać przyczyny co nie Panie Burmistrzu?

Zgłoś
v21.03.2019 o 16:18

prawda nie śmierdzi szczochami w szpitalu i pomalowny wewnętrzny a to już postęp dzięki dyrektorowi obecnemu ale szczekają pewnie te brudaski zwolnione

Zgłoś
...21.03.2019 o 15:28

Ciąg dalszy tej historii: https://mojaolesnica.pl/28321,zadaja-przywrocenia-dyrektora-szpitala.php

Zgłoś
.21.03.2019 o 14:25

@ obserwator - Słusznie! Jeżeli pojawiły się nieprawidłowości, to należy je usunąć a w ocenie pracy ująć wszystkie efekty.

Zgłoś
Wik21.03.2019 o 14:11

W Sycowie nie ma pediatrii to dlaczego tam pediatra pracuje?

Zgłoś
obserwatorka21.03.2019 o 13:57

w pełni popieram wpis obserwatora. SZACUN ! Panie Starosto - niech Pan nie polega na "zausznikach" jak napisał przedmówca. Nie zawsze są to dobre rady, przeważnie oparte na emocjach i interesie własnym. Myślę, że przyjął Pan taktykę poznawania ludzi poprzez opinie wysyłane spod budki z piwem, a to nie tak, nie tak.... może się obrócić przeciwko Panu. Osoby trzeba poznawać osobiście i to nie w gronie zarządu tylko sam na sam.

Zgłoś
..21.03.2019 o 13:31

Zmarnują wszystko co dało się uratować i naprawić, w powiecie i w mieście.

Zgłoś
Dd21.03.2019 o 13:30

Dobra merytoryczna decyzja.To nie dyrektor tylko?długopis?.Czekamy na menagera.Duet pediatra i ?długopis? niech sie wyjamą gdzie indziej

Zgłoś
obserwator21.03.2019 o 13:00

Bardzo poważny błąd starosty Dzugaja. Podobny do błędnego odwołania dyrektora przez starostę Potyrałę w 2000 roku. Wówczas rozpoczęło się gwałtowne narastanie długów szpitala, bo tamten starosta chciał osobiście rządzić przez marionetkowych dyrektorów /czy raczej dyrektorki mu posłuszne/ czym się skończyło to wiadomo.Ruiną. Dziś odwołana dyrekcja wyprowadziła szpital z zapaści. Co oczywiście wielu musiało boleć , ale mamy szpital w dobrej kondycji.uratowany i zadbany. z dość jasną perspektywą, do którego pacjenci chcą się położyć. Czego bardzo dawno nie było. Nie chcę być złym prorokiem, ale scenariusz zapaści może się powtórzyć. Panie starosto szkoda, że dajezs posłuch zausznikom, a nie dajesz szansy naprawienia uchybień nawet jeśli one były. W połowie przeprawy przez rzekę nie zmienia się zaprzęgu.To jest bardzo bardzo zła decyzja Dżugaja. Decyzje podfjęte pod wpływem zauszników a nie obiektywnych kryteriów zemszczą się na pewno.

Zgłoś
oleśniczanin21.03.2019 o 10:34

do dd aa nie mierz nikogo swoją miarą bo to tylko świadczy o twoim poziomie!

Zgłoś
oleśniczanin21.03.2019 o 10:31

Dla osa między innymi na przesunięciu pensji pracownikom o dziesięć dni za które nie otrzymali wynagrodzenia jak również nie odprowadzono zobowiązań m i do zus

Zgłoś
dd aa21.03.2019 o 10:30

Do oleśniczanina...Jesteś prostak i twój poziom rozmowy to sterta bzdur,poziom O...Zadam pytanie : jesteś z ginekologii czy z GÓRY.I nie obrażaj ludzi nie bojących się mówić głośno prawdy....

Zgłoś
oleśniczanin21.03.2019 o 09:20

Kolesiostwo poszło na bruk BRAWO PANIE STAROSTO. teraz czas na pseudo kierowników oddziałów szpitalnych jak i niepotrzebnie stworzonych etatów !

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Antyaborcyjny film w kinie? Propozycja Kołacińskiego
wczoraj/ Kultura
Czy salę gimnastyczną uda się wybudować taniej?
wczoraj/ Aktualności
Koronawirus we Włoszech. Relacja oleśniczanek
wczoraj/ Aktualności
Oleśnica Razem o podwyżkach cen za śmieci
wczoraj/ Aktualności
Radni zdecydowali ws. podwyżki cen za śmieci
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube