reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pobiegną szlakiem defibrylatorów

20.03 o 10:01Komentarzy: 2Kategoria: Sport
Stowarzyszenie Służby Ratownicze zaprasza na 2. Bieg po Życie - Szlakiem Oleśnickich Defibrylatorów. Publikujemy komunikat organizacji.Drodzy biegacze i nie tylko,

Chcieliśmy Was zaprosić na coś nienormalnego - nietypowego.

Wiele naszych działań i poczynań dla wielu wydaje się dziwne. My sami o sobie mówimy, że jesteśmy nienormalni poświęcając się wolontariacko dla ratowania ludzkiego życia

W naszym mieście dzięki inicjatywie naszej organizacji oraz dzięki wsparciu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 a także zaprzyjaźnionych firm udało się zamontować publicznie dostępne defibrylatory.

Ideą działania systemu jest dostępność 24h/7 dni dla każdego.

Wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu nie wie jeszcze, że ma tak dobre narzędzie do zwiększenia szans na przeżycie w najtrudniejszej sytuacji, czyli w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Chcemy zwiększać tę świadomość poprzez bezpośrednie przedstawienie zagadnienia i sprzętu.

Dzięki inicjatywie Dariusza Karczyńskiego już po raz drugi organizujemy bieg od AED do AED, czyli szlakiem oleśnickich defibrylatorów. Chcemy wraz z Wami w ten sposób wskazać miejsca ich lokalizacji, pokazać jak je używać i jak wiele mogą zdziałać dobrego.

Trasa biegu to około 12 km, ale z przerwami w miejscach lokalizacji AED, gdzie pokażemy jak je otwierać, wyciągać i używać, przedstawimy także różne elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Bieg ma charakter czysto rekreacyjny i jest przeznaczony dla wszystkich - biegaczy, rowerzystów, rolkarzy oraz "kijkarzy". :) Jeśli ktoś nie da rady wystartować - zapraszamy na miejsca lokalizacji AED.

Zapraszamy nie tylko mieszkańców Oleśnicy - do Waszych miejscowości też przyjedziemy i robimy wszystko, by i tam znalazły się defibrylatory AED dostępne dla każdego.

Spotykamy się od godziny 10.00 w dniu imprezy, ruszamy o 11.00 spod siedziby Służb Ratowniczych przy ul. Kolejowej 2.Biegniemy głównie po chodnikach i trasach rowerowych.

Służby Ratownicze

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

tak24.03 o 11:12

Też tak uważam. Najważniejsze są karetki wraz z kompetentnymi załogami na terenie miasta i okolic w Oleśnicy. Służby Ratownicze są naszą nadzieją na życie. Życia, każdego oleśniczanina, oleśniczanki, dziecka.

Zgłoś
JJ20.03 o 21:26

ludzię co z wami. dajecie pieniadze na jakies oszukancze psełdo organizacje a karetek nan potrze ba!!!! WSPIRAJCIE Sluzby Ratunkowe!!!!!!!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube