reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Awantura przed kontrolą komisji

19.03 o 14:15Komentarzy: 96Kategoria: Aktualności
Przed czynnościami kontrolnymi komisji rewizyjnej, działającej w strukturach Rady Miasta Oleśnicy, doszło do sprzeczki pomiędzy jej przewodniczącym a radnym opozycji.


Uczestnicy czynności kontrolnych

Awantura przed kolejną kontrolą

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy odbywają się kolejne czynności kontrolne komisji rewizyjnej działającej w strukturach Rady Miasta Oleśnicy. Gościnnie pojawili się na niej zastępczyni burmistrza Edyta Małys-Niczypor i miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz. Na początku jej przewodniczący Marek Czarnecki (komitet Jana Bronsia) poprosił radnego Kazimierza Karpienkę (Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego) o wyjaśnienia.

- Proszę udowodnić, że kontrole odbywają się w czasie posiedzeń komisji - powiedział M. Czarnecki. - Należy odróżnić kontrole od posiedzenia komisji - dodał przewodniczący, w nawiązaniu do wcześniejszych protestów w zakresie niejawności kontroli.

- W dalszym ciągu jesteśmy komisją rewizyjną. I w ramach działalności komisji przeprowadzamy kontrole - odpowiedział K. Karpienko. - Ale nie w czasie posiedzenia. A to różnica - ripostował M. Czarnecki.

- To jest wszystko jawne i jest pan w wielkim błędzie. (...) Zgodnie z prawem prasowym, ogranicza pan dostęp do informacji dla prasy lokalnej. Ogranicza pan takie rzeczy - podniósł opozycyjny radny. Po wstępie wyproszono osoby postronne o opuszczenie sali.

Wcześniejsza kontrola też bez udziału trzecich

Na lutowe czynności komisji rewizyjnej próbowali wejść były wiceburmistrz Jarosław Sadowski oraz przedstawiciel jednej z oleśnickich redakcji. Nie mogli jednak wziąć w niej udziału, bowiem - jak wskazał przewodniczący - podczas kontroli prezentowane są umowy z danymi osobowymi.

- Poinformowałem, że to nie jest posiedzenie komisji, tylko czynności kontrolne, podczas których ujawniane są umowy, a w nich dane osobowe. Właśnie ze względu na przepisy RODO nie omawialiśmy tego tematu w trakcie zwyczajnego posiedzenia komisji, tylko podczas czynności kontrolnych - mówił wówczas portalowi MojaOlesnica.pl Marek Czarnecki.

Spotkanie na temat galerii handlowych bez udziału prasy

Co ciekawe, w poprzedniej kadencji samorządu reporter portalu MojaOlesnica.pl próbował wziąć udział w spotkaniu radnych z ówczesnym burmistrzem Michałem Kołacińskim na temat galerii handlowych w mieście.

Został z niego wyproszony, a jako powód podano m.in. "chęć swobodnej dyskusji" z rajcami. Nie były to wówczas żadne czynności kontrole, w których prezentowano jakiekolwiek dane osobowe.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (96)

urzędniczka21.03 o 07:58

Panie Janie zero szacunku dla swoich wyborców. A miał słuchać ludzi...Miało być lepiej a jest teraz jeszcze gorzej

Zgłoś
Halina N.20.03 o 23:08

Jedno jest pewne.Ani ani CAŁA moja rodzina NIGDY więcej na burmistrza Jana Bronsia nie zagłosujemy.Mało tego obiema rękoma podpiszemy się pod referendum.

Zgłoś
pochodzeniowiec20.03 o 22:58

Czy obywatel Niemiec swój głos w wyborach unijnych będzie oddawał w Niemczech gdzie mieszkał, pracował, nabył obywatelstwo czy w Polsce?

Zgłoś
rewizja osobista20.03 o 21:31

Panie Marku pan się nie boi, kilku następnych w kolejce za panem stoi....

Zgłoś
stonga20.03 o 21:21

Czego ta władza się boi? Afery fejsbukowej ? czy inne przekręty chcą ukryć

Zgłoś
wiemy20.03 o 21:19

Panie Marku, szykanowanie Pana to gra. Wiadomo czyja. My murem za Panem.

Zgłoś
:-) zw-kowalski20.03 o 21:06

do @wolna Szwecja. Potwierdzam wszystko co piszesz. Akurat mam do zapłacenia fakturę do urzędu miasta Ovik. numer konta to 5222-8186. Do urzędu skarbowego jeden na całą Szwecję. 5050-1055. Tam płace jedną daninę. Na koniec roku US rozbija to na wasze PIT 4 czy 11, 36,37, ZUS z podziałem na rentowe, emerytalne, zdrowotne i cuda na kiju. Tu mam jeden przelew. W Polsce BZ WBK łupił mnie jak Rumcajs czy Janosik.

Zgłoś
wolna Szwecja20.03 o 15:22

Perturabo. Polska glupieje. Polacy wymysla cos sami od siebie a pozniej wina na UE. Sptyaj debili na gorze dlaczego macie 26 cyfrowe numery kont. Uslyszysz bo UE kazala. Szwecja ma krotkie numery kont nawet tylko 7 cyfr. I Szwecja jest w UE o 10 lat dluzej niz POLSZA

Zgłoś
Wyborca20.03 o 14:56

po takim numerze po kolejnych wyborach już się jej nie uda.

Zgłoś
WYBORCA20.03 o 14:12

ZAPEWNE TO NIE ZASŁUGA BRONSIA !

Zgłoś
[ [ [ [ | ] ] ] ]20.03 o 12:30

No i masz... a w MGK same długi. I kto jest za to odpowiedzialny?

Zgłoś
Perturabo20.03 o 12:26

@ Dawaj jedziesz, o cud się zdarzył powiadasz, a jak ten "cud" przekłada się na moją ochronę zdrowia? - czy ten "cud" oznacza, że karetki już będą w końcu przyjeżdzały na czas, że w ogóle będą przyjeżdzały ? I czy spłacanie przez nas kredytu szpitala to są te "potężne zyski", o których mówisz ?

Zgłoś
....20.03 o 12:23

Od kilku lat szpital jest na plusie rzędu 2,5 mln zł.

Zgłoś
Dawaj jedziesz 20.03 o 12:18

Perturabo, dawaj do tematu Szpital na potężnym plusie. Mówiłeś że zmiany w PZS są potrzebne, tylko zaznaczyłeś że nie do końca wiesz jakie. Ponadto stwierdziłeś że na efekty trzeba zaczekać, nawet parę lat, a tu patrz CUD się zadarzył, po 100 dniach nowych rządów szpital generuje potężne zyski.

Zgłoś
excel20.03 o 12:14

Pani skarbnik to wygląda jak biedronka w paski, albo nawet jak spider-man. Mam nadzieję że tą wypowiedzią nie naruszam niczyich dóbr osobistych.

Zgłoś
Perturabo20.03 o 12:10

@ :-) zw-kowalski, to się wszystko zmieni, wczesniej nie było RODO, niestety - świat nie stoi w miejscu.

Zgłoś
.20.03 o 11:49

tak jest jak się wszystkim chce zrobić dobrze.

Zgłoś
stowa20.03 o 11:29

Panie, panowie zwrocie uwage na zdjecie. Twarz bardzo kompetentnej p. SKARBNIK mowi wszystko, po co to mi jest potrzebne. Miernoty rzadza.p.Joanno to towarzystwo nie dla pani.

Zgłoś
:-) zw-kowalski20.03 o 07:49

Perturabo. Wejdź sobie kiedyś do sądu. Możesz praktycznie wejść na wszystkie posiedzenia sądu. Z wyjątkiem rodzinnych czy karnych typu znęcanie się nad członkiem rodziny czy gwałtami, pedofilią. Przed każdą salą rozpraw wisi wokanda. Spotykasz znajomego, znajomą. Podchodzisz do wokandy i wiesz z jakiego artykułu oskarża lub jest oskarżany, kogo pozywa czy kto jego pozywa, czy nie ma sprawy o ustalenie ojcostwa, podwyższenie alimentów czy ograniczenie władzy rodzicielskiej. Moim skromnym zdaniem Czarnecki poszedł za daleko. Mógł jedynie częściowo utajnić same dane co do miejsca zamieszkania czy PESEL. Osoba prowadząca działalność gospodarczą w tym na styku organ samorządowy musi się z tym liczyć, że stan jej posiadania może być przedmiotem zapytań. W sądzie możesz dostać kopię dowolnego wyroku. Co najwyżej pewne dane sąd wykreśli ale same wyroki są jawne. A tu tylko komisja.

Zgłoś
ala20.03 o 07:47

I tu też hejter Perturabo to jakaś masakra wszędzie go pełno

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pogoń zaprasza na mecz testowy
dzisiaj o 20:14/ Sport
Wieczorny koncert chóru Iunctus
dzisiaj o 20:05/ Kultura
Freestyle football w wykonaniu Maćka
dzisiaj o 19:07/ Sport
Pożar w Grabownie Wielkim
dzisiaj o 18:00/ Aktualności
Festyn i mecz na stadionie
dzisiaj o 17:53/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube