reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Apel do wojewody o dodatkową karetkę

19.03 o 06:22Komentarzy: 107Kategoria: Aktualności
Pracownicy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego utrzymują, że nie mają wiedzy o problemach z pogotowiem ratunkowym w powiecie oleśnickim, dlatego zachęcamy do wysyłania wiadomości do wojewody Pawła Hreniaka.


Zachęcamy do wysyłania wiadomości do wojewody Pawła Hreniaka na temat problemów z dostępnością pogotowia ratunkowego / fot. DUW, arch.

Po komunikacie z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zachęcamy wszystkich czytelników portalu MojaOlesnica.pl do wysyłania e-maili do tej jednostki w sprawie zwrócenia uwagi urzędnikom na częsty problem związany z brakiem dostępności pogotowia ratunkowego w powiecie oleśnickim. Przypominamy o podaniu swojego imienia i nazwiska na końcu wiadomości.

* * *

E-mail: [email protected]

Tytuł: Apel ws. karetki - powiat oleśnicki

Pan Paweł Hreniak
Wojewoda Dolnośląski

Szanowny Panie Wojewodo,

Pańskie służby utrzymują, że do tej pory nie było oficjalnych skarg na działalność pogotowia ratunkowego w powiecie oleśnickim. W związku z tym w pełni podpisuje się pod apelem, który został opublikowany przez portal MojaOlesnica.pl.

Nie można nie zauważyć, że w powiecie oleśnickim znajduje się zbyt mała liczba karetek. Być może Pańscy przedstawiciele są odcięci od Internetu i innych mediów, ale nie da się zaprzeczyć, że dzieje się coś niedobrego w kraju, w którym podobno funkcjonuje tyle samo karetek dla 36 milionów Polaków, co limuzyn dla armii ponad 400 tysięcy urzędników.

Warto zaznaczyć, że często do zwykłych zdarzeń medycznych wzywana jest straż pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe lub przedstawiciele stowarzyszenia Służby Ratownicze. My, płacący podatki obywatele, domagamy się zwiększenia co najmniej o jeden zespół pogotowia w naszym powiecie. Tym bardziej, że sam koszt zakupu pojazdu gotowe są pokryć lokalne samorządy.

Zwracamy też uwagę Panu Wojewodzie, że funkcje rządowe lub samorządowe sprawuje się tylko przez określony czas. Po tym wszystkim zostaje twarz, którą ma się tylko jedną. Liczymy na to, że Pan, urzędnik opłacany z naszych podatków, nie będzie się chował za rzekomą niewiedzą, a zrobi coś pożytecznego dla naszego regionu. Tym bardziej, że zdrowie i życie mieszkańców jest bezcenne. Oczekujemy też na jak najszybszą odpowiedź w przedmiotowej sprawie.

Dla przypomnienia podajemy linki do zaledwie tylko części zdarzeń, gdyby jednak po raz kolejny zaistniały trudności Pańskich służb z obsługą wyszukiwarki internetowej i ustalenia, co dzieje się w naszej okolicy:
https://mojaolesnica.pl/27651,przylecial-lpr-znowu-zabraklo-karetek.php
https://mojaolesnica.pl/27403,po-raz-kolejny-zabraklo-karetki.php
https://mojaolesnica.pl/25241,po-raz-kolejny-zabraklo-karetki.php
https://mojaolesnica.pl/27973,chca-zeby-miasto-kupilo-karetke.php
https://mojaolesnica.pl/25254,znowu-brakuje-karetek-pogotowia.php
https://mojaolesnica.pl/24416,smiglowiec-i-straz-zamiast-karetki.php
https://mojaolesnica.pl/28243,smierc-w-kamienicy-przy-11-listopada.php

Z poważaniem,

(imię i nazwisko)

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (107)

:-) zw-kowalski20.03 o 07:35

Lekarz. Przez przypadek trafiłem wczoraj na artykuł na temat nerek. Specjaliści w branży punktują zaniechania lekarzy rodzinnych. Ja na medycynie nie muszę się znać a lekarz rodzinny już tak. Ponieważ społeczeństwo polskie jest dużo bardziej znerwicowane i chore potrzebuje więcej i lekarzy i karetek w przeliczeniu na mieszkańca niż maja to zdrowsze kraje w Europie.

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 23:01

ryś. Dlatego, że jesteś matematycznym nieukiem to nie widzisz , że z twojej pensji państwo polskie zabiera ci ok 39 % czyli o 6 % więcej niż to robi państwo szwedzkie . Szwedzi kasują dużo mniej do około 180 000 PLN. Wskaż mi urzędnika w Oleśnicy który zarabia więcej jak 180 000 PLN i zabierają mu tylko 34 %. Bo najbiedniejszemu w Polsce państwo zabiera ok 39 % a Bronsiowi,Kołacińskiemu ok 50 % to o praie 20 % więcej jak w Szwecji. Dałeś sobie podobnie jak milionów idiotów, że ZUS nie jest podatkiem. To czym jest ZUS według ciebie. Studiowałem pilotaż i ekonomię. Na psychiatrii się nie znam. Nie pomogę ci. Pół roku temu redaktor tygodnika NIE zrobił sobie jaja z chronienia pedofilów duchownych przez ministra Ziobro. Nie wiem ile ten stan trwał. Ale to jest prawda i tylko prawda cię wyzwoli. Ziobro przegrał tyle spraw sądowych, że powinien zamilknąć.

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 22:51

Lekarz. I vice versum. Ty jak ryś. Epitety a nie dowody, liczby czy wyliczenia. Swoją wiedzę wywodzę z tutejszych wpisów innych internautów jaki syf macie we wsi Oleśnica. Jesteście zacofani więcej do Europy niż za czasów PRL. Udowodnij mi, że nie jest prawdą, ze to co robi sąd w Szwecji w dzień w Polsce nie potrafi zrobić w miesiąc. Sprawa tego b. policjanta ciągnie się 4 rok. Sąd nie wiedział, że policjanci nie odebrali wezwań a po ch... EPO

Zgłoś
Lekarz19.03 o 22:44

@zw-kowalski - niczego ci tłumaczyć pajacu nie zamierzam, ani tym bardziej wdawać polemiki. Raz - ty wszystko wiesz, do tego najlepiej. Dwa - szkoda mi czasu.

Zgłoś
no nie19.03 o 22:29

Apel do Oleśniczan, jeżeli chodzi o podwyżki cen za śmieci, dotacje do przedszkoli, bądż bonifikatyę wieczystą to nikt nie podawał linku z prośbą o pomoc w decyzji!!! Teraz kiedy sypie się plan wyborczego kitu proszą Was o wsparcie. To uczciwe?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl19.03 o 22:24

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ryś19.03 o 22:18

A sio głąbie. Mówimy: NIE - analfabetom (tym z wyboru, żeby nie było, że nie jestem tolerancyjny.)

Zgłoś
MojaOlesnica.pl19.03 o 21:19

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ryś19.03 o 21:12

No widzisz. Otóż w GW i TVN nie było wzmianki o tym jak to GW zrobiła laskę MS za wycofanie pozwu o kłamliwy artykuł zawierający łgarstwa zupełnie podobne do twoich. Chyba nie myślisz, że takich robaków jak ty czy perturabo minister Ziobro w ogóle zauważa ( to w kontekście wywoływanych przez ciebie ewentualnych pozwów wobec ciebie i tego drugiego "yntelygenta").

Zgłoś
ryś19.03 o 21:06

Kowalski - akurat ty o przeliczaniu średniej lub dóbr doczesnych powinieneś milczeć - bo wiedzę w tym temacie masz "z pod budki z piwem". Chyba, że jak ostatnia menda, wykorzystujesz średnią lub dobra jak ci pasuje. Raz nie uwzględniając ich licząc podatki innym razem uwzględniając je jako mędrzec od medycyny.

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 21:03

ryś. Demagogu. Czy 14/9 2018 roku duchowni pedofile byli na mapie pedofilii prowadzonej przez ministerstwo? Rys daj głos. Bo według NIE minister ich chronił i nikt za podanie tego faktu publicznie nie straszył NIE pozwem sądowym.

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 21:00

Lekarz. No oświeć mnie ile zarabiają lekarze w Chinach? Ale nie w przeliczeniu na dolary tylko na średnią w Chinach lub w przeliczeniu na konkretne dobra doczesne. Poza tym analfabeto wtórny nie zrozumiałeś sarkazmu. Skoro każda prawie ciąża w Polsce jest chorobą to i karetek w Polsce trzeba więcej niż tam gdzie ciąża nie jest chorobą tylko szczęściem rodziców.

Zgłoś
ryś19.03 o 19:19

To może następny apel o Pendolino Wrocław-Warszawa?

Zgłoś
Bit19.03 o 19:06

Dlaczego karetka jest bezpłatna?Gdyby za przyjazd zapłaciło się chociażby 30 złotych o pewnie karetka zawsze byłaby do dyspozycji.

Zgłoś
Perturabo19.03 o 18:23

@łapać psychola, chciałbyś, stary SBeku, czasy psychuszek dla przeciwników politycznych już się skończyły - wiem, wiem, wam by zależało na powrocie :)

Zgłoś
Perturabo19.03 o 18:23

@łapać psychola, chciałbyś, stary SBeku, czasy psychuszek dla przeciwników politycznych już się skończyły - wiem, wiem, wam by zależało na powrocie :)

Zgłoś
łapać psychola19.03 o 18:01

tego [email protected] perturbo co się tak produkuje na gwałt do psychiatry zapędzić bo ten oszołom zagraża nawet sobie

Zgłoś
taś19.03 o 17:59

tu podła chołota egzystuje - dać im 10 karetek to oplują zbluzgają wyszydzą obrażą 1000krotnie bo ten element oleśnicki tak ma

Zgłoś
Gruby Benek19.03 o 17:41

kto nie wysle i nie podpisze petycji ten pała w mokasynach i przytula pyska

Zgłoś
Lekarz19.03 o 17:22

@zw-kowalski - posłuchaj mnie, pajacu w mokasynach. Gdybyś miał cień pojęcia, ile zarabiają lekarze w Chinach, oraz jak, to przestałbyś pier***ić te bzdury. Ekspert forumowy, w d**ę kopany - od prawa, przez administrację publiczną, po medycynę.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Znajdzie się sposób na kloszardów?
dzisiaj o 20:39/ Aktualności
Urząd miasta czynny krócej przez upały
dzisiaj o 20:09/ Aktualności
Będą celebrować imieniny ks. Ozimka
dzisiaj o 20:06/ Aktualności
Szkoła muzyczna w nowym kolorze
dzisiaj o 20:02/ Aktualności
Zuchwała kradzież skrzypiec w Oleśnicy
dzisiaj o 19:17/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube