reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Policjanci nie przyszli zeznawać

18.03 o 13:20Komentarzy: 13Kategoria: Aktualności
Były policjant Tomasz P. jest oskarżony o stosowanie przemocy wobec zatrzymanych. Przed sądem mieli zeznawać dwaj prawdopodobnie emerytowani mundurowi, jednak nie stawili się na rozprawę.


Tomasz P. na ławie oskarżonych / arch.

Akt oskarżenia po ponad trzech latach

Na przełomie lutego i marca 2015 roku doszło do ujawnienia skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn wówczas policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał prokuratorskie zarzuty i usłyszał wyrok skazujący. Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań. Wątek związany z udziałem innych funkcjonariuszy został umorzony z powodu braku dowodów.

Dlatego akt oskarżenia został skierowany wyłącznie przeciwko Tomaszowi P. w zakresie "przekroczenia uprawnień" i stosowania "przemocy fizycznej". Oskarżony znalazł schronienie na policyjnej emeryturze.

Kolejna rozprawa

Dziś miała miejsce kolejna odsłona procesu. Sprawę prowadzi sędzia Dobromira Myszakowska. Chciała przesłuchać osoby, które wówczas pełniły służbę w policji. Prawdopodobnie są to emerytowani już funkcjonariusze.

Nie stawili się jednak przed sądem, a wezwania wysłano do komendy policji, które nie zostały podjęte. Oskarżony Tomasz P. poinformował, że dysponuje ich numerami telefonów. Protokolantka sądu dodzwoniła się tylko do jednego z nich, jednak świadek nie był dostępny. Sędzia D. Myszakowska wyznaczyła termin kolejnej rozprawy, w trakcie którego będzie chciała przesłuchać byłych mundurowych.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

Tymek20.03 o 08:38

Czas. Czas jest sprzymierzencem.Czas leczy.

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 17:19

Chcecie się pośmiać z policji to proszę. Po kolejnym komunikacie bohaterskiej oficer prasowej policji o odśnieżaniu aut wystąpiłem do UM SPO o wskazanie ramp na terenie miasta i powiatu gdzie kierowca może to uczynić aby sprostać tym komunikatom. Mądry urzędnik Jakub Jeżyna napisał nie wskazał mi takich parkingów a pismo przekazał KPP. Komendant KPP napisał , "że nie posiada wiedzy w zakresie usytuowania w mieście Oleśnica ramp do odśnieżania śniegu" . Oczywiście przypomniał o obowiązkach kierowcy art.66 ust 1 pkt. 1 i art. 60 ust. 1 pkt. 1 ustawy. Czy to nie cyrk ?

Zgłoś
:-) zw-kowalski19.03 o 10:16

Mad. ryś. W Brodnicy ponoć policjant gwałcił na komisariacie. Ponoć skrzywdzonych jest 5 kobiet. Co wy na to? Nie macie uchodźców a ponoć takie rzeczy się dzieją.

Zgłoś
nkm19.03 o 09:24

i tak wylapie na pizde

Zgłoś
On19.03 o 06:47

Do Rawicza czy Wołowa wsadzić Pawlaka z synkiem to dupska im zdymają

Zgłoś
:-) zw-kowalski18.03 o 23:20

Jaja jak berety. To na tym portalu wyczytałem, że 365 była sprawa Melchiora. Wtedy tak napisałem "Zwróćcie uwagę na coś innego. Kiedy ujawniono zaniedbania a jaki dziś jest dzień. Dla przykładu 2 listopada 1653 roku złapano mordercę Melchiora a 19 lutego 1654 roku został stracony. Nie mieli komputerów, internetu, aut i całość trwała ok 3,5 miesiąca. Tak było dawniej. Dziś polski wymiar sprawiedliwości delektuje się tymi czynnościami. To co sądowi w Harnosand zajmuje 1 dzień (wezwanie o opłatę od pozwu) w Oleśnickim sądzie zajmuje minimum miesiąc ( I C 70/19). Tak działa najgorszy wymiar sprawiedliwości w Polsce." Tylko wtedy Oleśnica była w innym państwie, które było dużo sprawniejsze niż obecne państwo Polskie. Pisałem setki razy na tym portalu. To co sędzia, prokurator, policjant w Szwecji robią w dzień w Polsce trwa to miesiącami. Mi w sprawie KO 592.2016 i Ds 181.2017 prokurator Świtała i Przysiężny wydawali kopię protokołu mojego przesłuchania przez 4 miesiące. SO nie widział w tym przewlekłości postępowania.

Zgłoś
:-) zw-kowalski18.03 o 23:12

To porażka polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sąd nie przygotował się do rozprawy. ETPCz przymusił Polskę do szybszych postępowań. Aby wypełnić nakaz ETPCz byli ministrowie sprawiedliwości wymusili na operatorach pocztowych elektronicznie potwierdzenie odbioru. Ministrowie tłumaczyli to, że sędzia wiedząc na jakim etapie jest doręczenie pisma może planować odpowiednie kroki w sprawie. Nie pamiętam kiedy był termin ostatniej rozprawy ale na pewno dłużej niż 2 tygodnie czyli tyle ile awizuje się pisma sądowe. Ja, nie sędzia z wynagrodzeniem 3,5 mln, wchodząc na portal informacyjny sądów zawsze widzę kiedy pozwani otrzymali pisma i wiem jakie kroki mogę podjąć jako powód. Ale znacie powiedzenie " dać małpie zegarek".

Zgłoś
Pawlak 18.03 o 18:42

Gdzie jest sprawiedliwość?

Zgłoś
Diabeł 18.03 o 16:28

Anioł nawet jak on dostanie zawiasy, to nikt mu już emeryturki nie zabierze

Zgłoś
Anioł stróż18.03 o 16:00

No to się doigrał. Taki był nietykalny. 20 lat powinien wyłapać, za to co robił na służbie...

Zgłoś
?18.03 o 15:13

Hahaha jak sedzina wysyla zawiadomienia dfo bylego miejsca pracy i sie dziwi , ze nikt nie przyszedl?

Zgłoś
litości18.03 o 14:44

Dziwne że sądy takie przepełnione jak taką sprawę latami prowadzą

Zgłoś
kokoko18.03 o 14:31

kokokoko

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube