reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Konflikt na linii Pogoń-APO!

15.03 o 17:27Komentarzy: 30Kategoria: Sport
Pogoń Oleśnica poinformowała o przełożonym meczu. MKS informuje, że Akademia Piłkarska Oleśnica odmówiła wydania odcinka zwolnienia dla dziewięciu zawodników, którzy zdecydowali się przejść do Pogoni.


Materiały dostarczone przez Pogoń Oleśnica

Dzisiaj otrzymaliśmy stanowisko Pogoni Oleśnica. W całości je cytujemy poniżej.

* * *

Mecz młodzików przełożony.

W związku z odmową przez Akademię Piłkarską Oleśnica wydania odcinka zwolnienia dla dziewięciu zawodników, którzy zdecydowali się w zimowym okienku transferowym na przejście do MKS Pogoń Oleśnica, zdecydowaliśmy się na przełożenie jutrzejszego spotkania ligowego z Pogonią Syców.

Pomimo toczących się od 2. marca rozmów pomiędzy Pogonią Oleśnica a AP Oleśnica do dnia 11 marca nie udało nam się uzyskać stanowiska APO w tej sprawie.

W związku z powyższym w dniu 12. marca MKS Pogoń Oleśnica wystąpił do Dolnośląski Związek Piłki Nożnej o wyliczenie należnego dla AP Oleśnica ekwiwalentu za wyszkolenie. W dniu 14. marca należny ekwiwalent w kwocie 1.732,18 zł został przelany na konto AP Oleśnica (dowód przelewu poniżej). W tym samym dniu, kompletne wnioski transferowe, wraz z dowodem opłaty ekwiwalentu oraz pisemnymi zgodami Rodziców dzieci na przejście do MKS Pogoń Oleśnica zostały złożone w systemie PZPN Extranet (dowód poniżej). Do dnia dzisiejszego pozostały bez reakcji ze strony AP Oleśnica, mimo że informacja o złożonych wnioskach jest przesyłana drogą SMS do administratora konta extranet PZPN AP Oleśnica.

Sytuacja pozostaje dla nas niezrozumiała i jest nie do zaakceptowania. Chodzi o rozwój i przyszłość dzieci, które swoją przygodę z piłką nożną chcą kontynuować pod szyldem #POGOŃ2020. Decyzja w sprawie ich transferu została podjęta przez Rodziców. Ekwiwalent za wyszkolenie dla AP Oleśnica został w całości opłacony. Nie potrafimy wytłumaczyć dlaczego ktoś uniemożliwia, po raz kolejny, odejście dzieciom z AP Oleśnica.

Powyższe działanie nie pozostanie z naszej strony bez reakcji i w najbliższym czasie zwrócimy się do Pana Burmistrza Miasta Oleśnicy Jana Bronsia oraz Radnych Miasta Oleśnica z zapytaniem:
Dlaczego klub finansowany w głównej mierze ze środków publicznych i składek Rodziców uniemożliwia przejście dzieci do innego klubu, nawet po zapłacie należnego ekwiwalentu?

Jednocześnie uspokajamy Dzieci i Rodziców i zapewniamy, że wszyscy zawodnicy których sprawa dotyczy będą w najbliższych miesiącach normalnie występować w meczach młodzików. Najpóźniej 1. lipca wszyscy zostaną zawodnikami MKS Pogoń Oleśnica – wówczas, zgodnie z przepisami PZPN, żadna zgoda AP Oleśnica nie będzie już potrzebna.

Przy okazji przypominamy, że w tym okienku transferowym z naszego klubu wytransferowanych zostało trzech Trampkarzy. Wszystkie przejścia odbyły się na zasadzie transferu definitywnego bezpłatnego – na wniosek Rodzica i Klubu Pozyskującego. Dla nas dbanie o rozwój dzieci i szacunek dla woli Rodziców to czyny, a nie puste słowa.

Pogoń Oleśnica

* * *

Przedstawiciele APO odpowiedzieli MKS-owi na Facebooku. Poniżej ich stanowisko.

* * *

Jesteśmy niestety świadkami kolejnej agresji skierowanej w stronę naszego klubu ze strony prezesa MKS Pogoń. Apelujemy o porzucenie tej formy i nie antagonizowanie środowiska sportowego. Zamiarem AP OIeśnica nie było, nie jest i nie będzie generowanie konfliktu w "piłkarskiej" Oleśnicy, z którego śmieje się cały region. Wywołani jednak bezpośrednio do tablicy, zwłaszcza w świetle kłamliwych zarzutów, pragniemy krótko i konstruktywnie oświadczyć:

1. Akademia Piłkarska Oleśnica nie zablokowała nigdy żadnego transferu zawodnika, czego dowodem jest ilość wypożyczonych lub wytransferowanych zawodników w każdym oknie transferowym, w tym także ostatniej zimy kiedy wytransferowaliśmy bezpłatnie 6 zawodników do MKS Pogoń.
2. W sprawie obecnych transferów wciąż czekamy na informacje z potwierdzeniem od rodziców, którzy jeszcze się zastanawiają, sprawdzają i analizują możliwości.
3. Po otrzymaniu sygnału od rodziców o woli transferu definitywnego, wszystkie transfery zostaną zaakceptowane bez zbędnej zwłoki.
Czytelnikom pozostawiamy do samooceny:
- Czy naturalnym jest podbijanie przelewu złożonego w dniu 14 marca, agresywnym postem w dniu 15 marca?
- Czy obwinianie naszego klubu w marcu 2019 o konieczność przełożenia meczu zespołu młodzików zgłoszonego do rozgrywek w czerwcu 2018 jest rzetelnym przedstawieniem sytuacji czy próbą oczernienia i manipulacji? Jaki to ma związek skoro wg prezesa MKS Pogoń w klubie wszystko działa i funkcjonuje jak należy wobec czego drużyna istniejąca od wielu miesięcy powinna być gotowa do rozgrywek?

Pozdrawiamy.

Akademia Piłkarska Oleśnica

* * *

W sprawie wypowiedział się również związany do niedawna z APO Mateusz Góra.

* * *

Trochę o stawianiu swojego ego ponad dobro młodych zawodników.

Komentarz jest nawiązaniem do postu opublikowanego na fanjpejdżu Pogoni Oleśnica. Nie jest możliwe, żebym go skomentował, bo mam zablokowaną taką opcję przez administratorów tegoż fanpejdżu.

Co istotne, nie jestem dzisiaj bezpośrednio zaangażowany w żadnej projekt piłkarski ani sportowy

Fakt pierwszy. Kilkukrotnie osobiście złożyłem propozycję Pogoni Oleśnica bezpłatnego przechodzenia zawodników w obu kierunkach. Propozycja ta za każdym razem została odrzucona. Miało to miejsce latem 2018.

Fakt drugi. Jeden z zawodników Pogoni został wiosną 2018 "na lewo" wpisany do sprawozdania meczowego. Oznacza to, że zagrał w meczu, mimo że nawet go na nim nie było. Jednak w oficjalnej dokumentacji widnieje jego nazwisko. Z tego powodu przez 12 miesięcy (rok!) nie mógł grać w innym klubie. Prezes Pogoni został o tym przeze mnie poinformowany i poproszony o zgodę na bezpłatny transfer, lecz odmówił. Gdyby ten zawodnik nie został wpisany do sprawozdania transferu w ogóle nie musiałoby być, bo byłby wolnym zawodnikiem.

Nie jestem w stanie powiedzieć jak w tej chwili wyglądają rozmowy, ale dotychczas kiedy jeszcze byłem zaangażowany w oleśnicką piłkę Pogoń Oleśnica odrzuciła wszystkie moje propozycje, które były korzystne do rozwoju młodych piłkarzy. Wiem też na pewno, że zawodnik, o którym mowa w fakcie drugim do dzisiaj nie dostał zgody na bezpłatny transfer.

Mateusz Góra

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

kibic18.03 o 11:10

Prezesiku sam sobie wchowaj chlopakow do grania a nie liczysz na gotowe,

Zgłoś
Anty Pogoń 17.03 o 08:35

Anty Apo. Jakoś nie widzę żeby grał już w tej niby najlepszej akademii. Jak narazie to dalej jest w okręgówce.

Zgłoś
Anty Apo 17.03 o 01:03

Anty Apo. Po czym to wnioskujsz Ha Ha Ha. Chłopak przechodzi do najlepszej akademii co ty mówisz o graniu w 3 lidze. Jakbyś miał jeszcze pojęcie o piłce..

Zgłoś
Anty Pogoń 16.03 o 22:56

Anty Apo. Po 4 grając w wieku 16 lat w okręgówce w seniorach skończysz co najwyżej w 3 lidze

Zgłoś
Anty Apo16.03 o 18:53

Anty Pogoń. Jeżeli masz perspektywę grac w seniorskiej a przechodzisz z tramokarzy do nich, to nie ma lepszej opcji. Po 1 gra w podstawowej 11 więc co mecz po prawie 90 minut. Po 2 są na 2 miejscu i rywalizują z wiwa goszcz tylko więc awans będzie moim zdaniem. Po 3 to ile można nauczyć się w seniorskiej czy to myślenia czy fizycznosci w wieku 15 lat to głowa duża

Zgłoś
Anty Pogoń 16.03 o 18:46

Do Rodzic jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj, miejsce w tabeli nie świadczy o rozwoju zawodnika. A jeśli twierdzisz że 16 letni zawodnik rozwija się w okręgówce to jest to po prostu śmieszne. Jesteś w stanie wymienić mi wychowanka Pogoni który reprezentuje dobry poziom w innej topowej akademii ? P.S Moskiewicz nie ma 19 lat

Zgłoś
Aoaoakai16.03 o 18:40

APO a co to?

Zgłoś
Rodzic16.03 o 18:06

Warto wspomnieć że żaden wychowanek akademii nie reprezentuje dobrego poziomu. Kamil wróbel w Śląsku zajmują 7 miejsce na 9 drużyn w dolnośląskiej.. A nie clj... Ropuszyński gra w rezerwach więc nie muszę nic dodać a kaznowski to już skończone dochodzą mnie słuchy że towarzystwo go zmieniło. Nadzieja w Uznańskim oraz 19 letnim moskiewiczu. Chłopaki widziałem was w akcji idźcie w świat.

Zgłoś
Anty Apo16.03 o 18:00

O Uzanskim nie ma co się wypowiadać to inna półka. Chłopak w wieku 15 lat gra w podstawowej 11 seniorów którzy awansują do 4 ligi. To że dostał się już do Lecha to pewne. Liczę na niego w reprezentacji to duma miasta!

Zgłoś
uuu16.03 o 18:00

jakby pogoń szkolila młodzież a nie czeka na gotowca

Zgłoś
!16.03 o 14:35

Krej do kieszeni a nie dobro dzieci!

Zgłoś
Hmm16.03 o 08:33

Każdy trener w apo to "masakra" ?

Zgłoś
??16.03 o 07:51

Odwolany sparing bo nie ma zawodników. To po co robic sparing jak nie ma kto grać? To tak jak Ślask zamawia sparing i liczy na 10 zawodników z Miedzi którzy nagle mają się pojawić. Obie druzydrużyny do wypalenia.

Zgłoś
Edi16.03 o 07:36

Zmienił sie burmistrz i apo nie dostanie pieniedzy wiec krecą afere tam jest lipa byłem widziałem trenerzy masakra wole MKS

Zgłoś
Sjjsjsj16.03 o 07:13

Uznański był już dobrze przygotowany do odejście do jakiejś innej lepszej akademii przed przyjściem do pogoni

Zgłoś
lis16.03 o 07:06

tylko czekołem,aż buchnie afera.Do watergate podobna rozmiarami.APO tak to szło.

Zgłoś
Aa15.03 o 23:44

Po co ktokolwiek to ocenia i się wypowiada jak widać po komentarzach nie rozumie sytuacji... a co z żeńską pogonią? Dziewczyny trzymały się super a wy łatwo pisząc zniszczyliście ich drużynę która trwała tak naprawdę lata gdyż już z żeńskiej akademii która kiedyś istniała one przyszły do was

Zgłoś
Sjjsjsjs15.03 o 23:44

Świetnym przykładem rozwoju w Pogoni jest Piotr Uznański po 6 mies. Testy w najlepszej akademii w polsce wzór!

Zgłoś
Ooo15.03 o 22:22

Pogoń mieliście swojego burmistrza co dał wam stadion i jak skończył macie jeszcze wójta co trzyma za wami tam placzcie

Zgłoś
Kibic15.03 o 22:16

Po1 to jest wasza wina prezesa trenera ze są takie słabe wyniki jak was nie było to była 4 liga przynajmniej kiedyś grali w 2 lidze a teraz grają gowno pozdro dla zarządu pogoni

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Dachowanie za Kolonią Strzelce
dzisiaj o 11:08/ Aktualności
Bieg dzieci w ramach Pogromu Wichra
dzisiaj o 10:06/ Sport
Parafia zaprasza na pielgrzymkę do Meksyku
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube