reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

SLD zaskoczone stanowiskiem wojewody

15.03 o 14:01Komentarzy: 21Kategoria: Aktualności
Dolnośląski Urząd Wojewódzki nie chce zapewnić dodatkowego zespołu pogotowia w powiecie oleśnickim. Publikujemy stanowisko Michała Karsia, przewodniczącego lokalnych struktur SLD.


Michał Karaś (po lewej) zabrał głos ws. karetki

* * *

Ze zdziwieniem przyjąłem do wiadomości argumentację Pana wojewody o odmowie zagwarantowania dodatkowej karetki pogotowia ratunkowego. Z pewnością, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, brakuje środków na utrzymanie zespołu ratowniczego. Wydaje się, że jest to jednak bariera do przeskoczenia.

Oleśnica i okolice najbardziej potrzebuje dodatkowego zespołu ratunkowego, który pracowałby w dzień. Po rozeznaniu się w środowisku wiem, że dzienna zmiana wyjeżdża średnio 3 razy częściej do pacjentów niż ta nocna. To właśnie za dnia najczęściej dochodzi do przypadków, kiedy do potrzebujących dojeżdża Straż Pożarna czy przylatuje helikopter ratowniczy z Wrocławia.

Zdarza się też niestety, że dzienny zespół ratowników nie jest w stanie dotrzeć na czas do pacjentów. Koszt funkcjonowania takiej dziennej zmiany to około 400-500 tys złotych rocznie. Jest to oczywiście spora kwota. Z drugiej strony nie powinna być to bariera nie do przeskoczenia. Uważam, że pobliskie jednostki samorządu terytorialnego powinny mocno zaangażować się w lobbing i możliwe znalezienie źródła finansowania dla takiego rozwiązania.

Michał Karaś, przewodniczący SLD w powiecie oleśnickim

* * *

Zobacz też: Wojewoda nie zapewni dodatkowego zespołu karetki

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (21)

miler17.03 o 14:38

Sztandar wyprowadzić. Amen.

Zgłoś
PO Dewiantach16.03 o 23:04

"Zgodnie z logiką dwuwartościową, mamy do czynienia z prawdą i fałszem, z normą i dewiacją. Z tego punktu widzenia ?małżeństwo jednopłciowe? jest kompletnym nonsensem, mniej więcej takim, jak ?żonaty kawaler?. Nie ma takiego zwierzęcia, bo małżeństwo różni się w sposób istotny od związków jednopłciowych. Celem małżeństwa jest założenie rodziny, to znaczy ? wydanie na świat potomstwa. Chociaż zdarzają się wyjątki, to zasada jest właśnie taka. Natomiast zasadniczym celem związków jednopłciowych jest świadczenie sobie nawzajem usług seksualnych ? bo przecież dobór par następuje według kryterium seksualnych upodobań. W tej sytuacji nazywanie takich związków ?małżeństwami? jest celowym wprowadzaniem chaosu pojęciowego, w którego następstwie nikt już nie będzie wiedział, co konkretnie jakie pojęcie oznacza."

Zgłoś
ryś16.03 o 23:00

A my jesteśmy zaskoczeni jedynkami komunistów na listach do Parlamentu Europejskiego.

Zgłoś
urzędniczka16.03 o 10:03

niech no Dżugaj pojedzie do Wojewody pogadać o karetce. Da mu do odsłuchania co ludzie w Oleśnicy myślą o staroście. Ale się uśmiałam, kiedy dowiedziałam się co w urzędzie woj. wiedzą o naszym szefie.

Zgłoś
wqr16.03 o 10:01

Nie da... bo kto normalny będzie dawał Dżugajowi. Ten facet niczego nie załatwi, a wręcz przeciwnie - podobno wojewoda już wie o jego tekstach nie tylko na tematy polityczne i nawet nie bardzo chce go oglądać.

Zgłoś
:-) zw-kowalski16.03 o 08:04

Moniko Lipiec. SLD dało ciała na każdym poziomie. To co dało PiS powinno ponad 20 lat temu społeczeństwu dać SLD. Dobrze im życzę bo socjalnie są potrzebni. Ale ale garnitur i krawat nie kojarzy się dobrze. Widziałem w Szwecji jak ubierają się działacze i kandydaci na radnych czy posłów z Socjaldemokracji. Zwykli ludzie. SLD ma potworne kompleksy jak część społeczeństwa Oleśnicy i Polski.

Zgłoś
:-) zw-kowalski16.03 o 08:00

do @?. Te ok 34 % to państwo w Szwecji zabiera do wynagrodzenia brutto ok 430 200 SEK czyli jakieś 180 000 zł rocznie w przeliczeniu na złotówki. To w Polsce macie już drugi próg podatkowy. Amen.

Zgłoś
:-) zw-kowalski16.03 o 07:56

Do @?. Pisałem już wiele razy na tym portalu demagogom rysiowi i madowi. Z pensji pracownika najemnego państwo zabiera wam na podatek dochodowy ok 39 % ( czyli podatek i ZUS). Nam w Szwecji państwo zabiera o około 6 % mniej jak wam. I tu kasę mają prawie na wszystko. Wiele razy jak widzę co poszczególne miasta robią to zadaje sobie w duchu pytanie "skąd oni na to biorą kasę".

Zgłoś
PO15.03 o 22:06

Dżugaja weźcie do SLD za władzę odda się każdemuu

Zgłoś
antykler15.03 o 20:10

@ ? - wy pobłażacie księżom pedałom, pedofilom, złodziejskiemu przestępczemu klerowi i klękacie przed nimi. To kiego grzyba.

Zgłoś
?15.03 o 19:25

Eeee, liberałowie, socjaliści z koalicji, to będą mogły pary homoseksualne adoptować dzieci czy nie? Podobno jesteście za tym?

Zgłoś
powiatowiec15.03 o 17:37

@PZPR a może jak by się ktoś z Karasiem liczył to nie mielibyśmy takiego cyrku w powiecie. Ciągle jakieś wpadki, ciągle niedomówienia, albo za dużo powiedziane, nic tylko siąść i płakać. Jeśli chodzi o wycenę pracy zespołu karetki to bardziej wierzę Karasiowi niż dyrektorowi szpitala.

Zgłoś
Monika Lipiec15.03 o 17:14

Siła argumentacji marna. A jaka w ogóle siła żywych u Was. Kto z Was jest w stanie społeczeństwu powiedzieć o co Wam chodzi w partyjnej działalności ? Jaki Wasz stosunek do kościelnej pedofilii, bo nie słyszałam Waszego potępienia dla tej mafijnej organizacji przestępczej. Wasz poprzednik Bernacki popierał kler i w kościele ostatnimi czasami slalomem chodził. Jaki jest Wasz stosunek do bezprawia w państwie, i władz samorządowych w mieście (tej i poprzedniej kadencji) ? Ten siedzący w środku poseł próbował kiedyś zadymiać u Palikota. Sam Palikot zrobił wiele, aby ludzie zaczęli mówić o wrogim bycie drążącym nasze państwo, kościele kat., od tzw. "chrztu Polski" (to też bluff kościelny). Jako studentka posługująca się rozumem, mam liberalno-lewicowe poglądy i być może bym do SLD wstąpiła, ale widząc Waszą impotencję intelektualną odechciewa mi się. No, ale jeśli Was stać tylko na "zdziwienie" prostą sprawą... Ja poleciłabym Wam prawnika, który zna się na samorządowych hockach klockach i mielibyście moc... A tak cóż dziwcie się , że Was mają tam "gdzie pan Jasio ma pana majstra". Trzymajcie się.

Zgłoś
PZPR15.03 o 16:53

Karaś ciągle przegrywasz i ty coś chcesz powiedzieć , kto się z tobą liczy - nikt

Zgłoś
ff15.03 o 16:53

SLD też chce być na czasie i włącza się do głównego lokalnego dyskursu, a więc tematu karetki i jej finansowania. Tylko skąd wzięło te kwoty? Fakty są takie: dzienny koszt utrzymania ekipy karetki to ok. 5 tys. zł. Rocznie daje to kwotę ok.1,5 mln zł. Zamiast szerzyć demagogię, zasięgnijcie panowie wiedzy u ekspertów.

Zgłoś
?15.03 o 16:38

źródło finansowania? a czy my nie płacimy zusu? czy podatków 23 % - prawie jedna czwarta za coś, doliczają i zabierają nam.

Zgłoś
?15.03 o 16:20

SLD od 20 lat zaskoczone, wszystkim

Zgłoś
kuria ich mać15.03 o 16:10

Wasze zaskoczenie nic nie znaczy. O kant dupy potłuc. Pisowiec zawsze mający bliźnich innego autoramentu w nienawiści. Generalnie mówiąc głęboko w dupie !

Zgłoś
Hi cha15.03 o 15:23

Karaś wiecznie żywy i wiecznie przegrany.

Zgłoś
NPO15.03 o 14:40

SLD już pokazało co potrafi.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Międzynarodowy boks zawita do Oleśnicy!
dzisiaj o 12:55/ Sport
Wystawa owczarków w Cieślach
dzisiaj o 12:50/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube