reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ile kosztuje załoga karetki?

15.03 o 17:19Komentarzy: 123Kategoria: Aktualności
Sprawdziliśmy, ile kosztuje utrzymanie zespołu ratowników karetki pogotowia. Okazuje się, że roczny koszt jest ponad dwukrotnie wyższy niż cena nowej karetki.


W piątek odbędzie się oficjalne przekazanie nowej karetki pogotowia ratunkowego

Lokalne samorządy proponują sfinansowanie zakupu karetki, ale problemem jest znalezienie środków na utrzymanie zespołów ratowniczych. Sprawdziliśmy, o jakich kwotach mowa.

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Kamil Dybizbański mówi w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl o kosztach, które ponosi kierowana przez niego jednostka z tytułu utrzymania zespołów ratowniczych.

- To pomiędzy 3 a 4 tysiącami złotych dziennie. Środki otrzymujemy z Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi dyrektor. - To oczywiście koszt dla zespołu karetki typu "P", czyli karetki podstawowej, w której znajduje się dwóch ratowników bez lekarza specjalisty - dodaje.

Jak mówi dyrektor, kwota ta obejmuje wynagrodzenia zespołu, koszty paliwa oraz zakup koniecznych materiałów i leków. Nietrudno policzyć, że miesięcznie daje to sumę 100 tysięcy złotych, natomiast rocznie ponad 1,2 miliona.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (123)

Perturabo17.03 o 21:25

@ryś, szczerze? nie wiem na kogo jeszcze - na pewno nie na PIS, nie śledzę list na bieżąco, jak je zobaczę to będę wiedział i nie mam się czego wstydzić :)

Zgłoś
ryś17.03 o 21:12

Magdalena Adamowicz kandydat do Europarlamentu. Czyżby miała jakieś haki a jej miejsce na liście to forma zamknięcia ust? Innego wytłumaczenia mimo olbrzymiej wyobraźni nie potrafię znaleźć.

Zgłoś
ryś17.03 o 21:09

A na kogo ty masz zamiar głosować? Pytam kolejny raz. Wstydzisz się własnych wyborów czy ich nie masz? Zawsze możesz zagłosować na listę PiS-u. A może ty zawsze to robisz?

Zgłoś
Perturabo17.03 o 20:11

Nie, przecież wszyscy wiedzą, że największe komuchy siedzą teraz w PIS i KK - to jest jest taki antykwariat dla byłych SBeków jak Jankowski, Piotrowicz, Kujda - wasza brać.., .k...wa ich mać hahahah XD

Zgłoś
ryś17.03 o 19:54

Mowię debilu o posłach PO. No chyba że myślisz o komuchach, w tym wypadku rzeczywiście czerwone biedaki zostaliście sami. Ale Schetyna dba żeby w Europie komuchów nie zabrakło i może się mu uda ich tam wprowadzić ze swoich list. Zrozumiałeś pojeb...e?

Zgłoś
Perturabo17.03 o 19:37

O kim mówisz, coś ci się znowu po..ebało w tym pustym dzbanie przecież Hreniak - wojewoda dolnośląski jest z PISu głupcze.

Zgłoś
ryś17.03 o 19:35

Jęki zwolenników "jeszcze lepszej zmiany" do niczego nie doprowadzą ale przecież macie swoich przedstawicieli we władzach centralnych. Czy oni mają was w d...pie a przypominają sobie o robaczkach przed wyborami?

Zgłoś
ryś17.03 o 19:31

Tak popłacze się. Tak jak PiS od twoich jęków.

Zgłoś
Perturabo17.03 o 19:27

i co wtedy , popłacze się ?

Zgłoś
..17.03 o 19:09

Bronś zabrnął za daleko teraz trudno mu jest wycofać się z tej afery. Im prędzej zrozumie że nic nie ugra próbując w jakimś stopniu zepchnąć odpowiedzialność na wojewodę tym lepiej dla niego. Jeżeli dalej pan Hreniak będzie tykany i mieszany bez powodu w ten temat może stracić cierpliwość.

Zgłoś
Perturabo17.03 o 18:43

ooops nie ten temat XD

Zgłoś
Perturabo17.03 o 18:43

A Pwałowicz jest w prezydium klubu PIS także nie deziformuj bo znikąd się tam nie wzięła, widziałeś tam może Tuska :D ?

Zgłoś
Perturabo17.03 o 18:40

Złą wole to ma wojewoda a na precedens już czas najwyższy, dokładnie tak, niech się wszystkie samorządy domagają dodatkowych karetek tam gdzie tego potrzeba - mamy do teego prawo, na to idą nasze podatki, pytam się gdzie jest ta kasa??? - u Rydzyka w kieszeni, ot co.

Zgłoś
ryś17.03 o 18:21

Nie prawda. Celem tych działań jest zwiększenie ilości Zespołów Ratownictwa Medycznego w naszym powiecie. Jednak inicjatorzy tego przedsięwzięcia doskonale wiedzą, że zakup samochodu nie rozwiąże tego problemu bo: ilość zespołów w powiatach regulują odpowiednie przepisy i gdy zostaną raz złamane stworzony zostanie precedens dla innych. Więc tylko ludzie o złej woli mogą uważać, że pan Bronś chce rzeczywiście rozwiązać problem.

Zgłoś
Perturabo17.03 o 14:12

@ryś, chęć zakupu dodatkowej karetki przez samorządy to nie działania pozorne, kasa jest jak najbardziej realna. Natomiast, zapewnienie obsady to już zbyt wielki obciążenie dlatego miło by było gdyby wojewoda robił to co do niego należy jako urzędnik państwowy i przede wszystkim Polak i człowiek i wykazał się odrobiną empatii połączoną z kreatywnością, czy możemy czasem czegoś takiego wymagać za nasze podatki ?

Zgłoś
ryś17.03 o 10:43

No a Ratownictwo Medyczne to nie specjalizacja? Poza tym skoro to tak nie wielki koszt to dlaczego poszczególne gminy nie złożą się na jego utrzymanie? Ano dlatego, że o wiele korzystniejsze jest, z punktu zbijania kapitału politycznego, prowadzenie działań pozornych.

Zgłoś
janek17.03 o 10:36

koszt dla zespołu karetki typu "P", czyli karetki podstawowej, w której znajduje się dwóch ratowników bez lekarza specjalisty to niby jaki by był specjalista? ortopeda,kardiolog,internista ? od kiedy w karetkach jeżdżą lekarze specjaliści?

Zgłoś
ryś17.03 o 10:26

Kiedy Szwedzi dopieszczali swoje drewniane dworce kolejowe my produkowaliśmy stal dla całego RWPG. Dopiero od 25 lat możemy robić coś dla siebie a właściwie dopiero od trzech lat próbujemy zbudować jakąś niezależność na co bardzo niechętnie spoglądają nasi "sojusznicy".

Zgłoś
ryś17.03 o 10:22

Ty kowalski, podobnie jak inne dupki z forum, lubicie i mnie i @mad-owi wkładać w usta słowa, których nigdy nikt z nas nie wypowiedział. Wielokrotnie każdy z nas deklarował, że mimo, że zdajemy sobie sprawę, że PiS wiele rzeczy mógłby robić lepiej, to wg nas jest to najlepsza władza po 1989 roku. Czy to jasne, czy zrozumiałeś? Czy rozjaśniłem ci świat z tej twojej ciemnej podbiegunowej dziury?

Zgłoś
Franciszek17.03 o 08:55

Naklady na pilke nozna sa ogromne.Po murawie biegaja milionerzy. A pomoc medyczna dla mas? Na to nie ma pieniedzy ani rzadowych ani sponsorowanych

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Niedzielny festyn dla mam
dzisiaj o 15:42/ Aktualności
Areszt dla pijanego kierowcy
dzisiaj o 15:11/ Aktualności
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube