reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 21 marca. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Mikołaja.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sukcesy młodego programisty z ZSP

15.03 o 09:23Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Tomasz Kłodnicki z ZSP w Oleśnicy wykonał projekt naukowy, dzięki któremu możliwe jest badanie jakości powietrza pod kątem smogu.


Tomasz Kłodnicki

Po raz kolejny Tomasz Kłodnicki, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy, wykazał się wiedzą i umiejętnościami z zakresu branży IT. Tym razem wykonał projekt naukowy, dotyczący badania jakości powietrza pod kątem smogu.

Dodatkowo stworzył stronę internetową, której celem jest uświadomienie mieszkańcom miasta, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza i jakie są jego skutki- http://zsp.olesnica.pl/smog.

Będąc uczniem pierwszej klasy Technikum Informatycznego wraz z kolegą Gabrielem Domanowskim (kl. IITI) Tomasz napisał aplikację pt. "Aplikacja do automatycznego generowania pytań", która została wyłoniona spośród 32 projektów konkursowych zaprezentowanych w Ogólnopolskim Finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

W drugiej klasie młody programista reprezentował szkołę w finale Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa w Warszawie podczas form Technologii Bankowości Spółdzielczej. Uczeń był jednym z 64 uczestników z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych spośród 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W grudniu 2018 roku Tomasz został mistrzem powiatu w konkursie informatycznym "Potyczki nastoletnich informatyków" organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej "Horyzont". Wykazał się tym razem umiejętnościami dotyczącymi języków programowania i sieci oraz systemów komputerowych. Poszerzył tym razem zakres swoich kompetencji w dziedzinie nowych technologii.

- W działaniach wspierał ucznia mgr inż. Stanisław Lota. Opieka merytoryczna, zaangażowanie nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz talent Tomasza Kłodnickiego stanowiły podstawę opisanych sukcesów - czytamy w komunikacie.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Konkurs "Mam talent" w SP6 w Oleśnicy
dzisiaj o 10:33/ Aktualności
Były wiceburmistrz pracuje w starostwie
dzisiaj o 10:02/ Aktualności
Zbierali pieniądze dla Pauliny Juszczak
dzisiaj o 09:19/ Aktualności
Większość nauczycieli będzie strajkować
dzisiaj o 09:01/ Aktualności
BiFK zaprasza na spektakl dla dzieci
dzisiaj o 08:47/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube