reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sukcesy młodego programisty z ZSP

15.03 o 09:23Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Tomasz Kłodnicki z ZSP w Oleśnicy wykonał projekt naukowy, dzięki któremu możliwe jest badanie jakości powietrza pod kątem smogu.


Tomasz Kłodnicki

Po raz kolejny Tomasz Kłodnicki, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy, wykazał się wiedzą i umiejętnościami z zakresu branży IT. Tym razem wykonał projekt naukowy, dotyczący badania jakości powietrza pod kątem smogu.

Dodatkowo stworzył stronę internetową, której celem jest uświadomienie mieszkańcom miasta, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza i jakie są jego skutki- http://zsp.olesnica.pl/smog.

Będąc uczniem pierwszej klasy Technikum Informatycznego wraz z kolegą Gabrielem Domanowskim (kl. IITI) Tomasz napisał aplikację pt. "Aplikacja do automatycznego generowania pytań", która została wyłoniona spośród 32 projektów konkursowych zaprezentowanych w Ogólnopolskim Finale Konkursu Naukowego E(x)plory w Gdyni, organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

W drugiej klasie młody programista reprezentował szkołę w finale Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa w Warszawie podczas form Technologii Bankowości Spółdzielczej. Uczeń był jednym z 64 uczestników z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych spośród 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W grudniu 2018 roku Tomasz został mistrzem powiatu w konkursie informatycznym "Potyczki nastoletnich informatyków" organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej "Horyzont". Wykazał się tym razem umiejętnościami dotyczącymi języków programowania i sieci oraz systemów komputerowych. Poszerzył tym razem zakres swoich kompetencji w dziedzinie nowych technologii.

- W działaniach wspierał ucznia mgr inż. Stanisław Lota. Opieka merytoryczna, zaangażowanie nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz talent Tomasza Kłodnickiego stanowiły podstawę opisanych sukcesów - czytamy w komunikacie.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Międzynarodowy boks zawita do Oleśnicy!
dzisiaj o 12:55/ Sport
Wystawa owczarków w Cieślach
dzisiaj o 12:50/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube