reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Płatne porody w szpitalu?

13.03 o 18:44Komentarzy: 81Kategoria: Aktualności
Dyrektor PZS Kamil Dybizbański zapewnia, że pomieszczenia dla porodów rodzinnych są dostępne dla wszystkich pacjentek i zaprzecza informacjom, aby istniała dodatkowo płatna opieka.


Dyrektor PZS odniósł się do informacji o rzekomo płatnych porodach w szpitalu

Wokół przyjmowania porodów na oddziale położniczo-ginekologicznym w oleśnickim szpitalu pojawiło się wiele relacji, jakoby płacące pacjentki miałty lepsze warunki.

- W związku z rozbieżnymi informacjami dotyczącymi zasad funkcjonowania oddziału ginekologiczno-połóżniczego informuję, żę porody w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy są całkowicie bezpłatne i nielimitowane, co gwarantuje umowa zawarta z NFZ. W Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy nie istnieje ponadstandardowa, odpłatna opieka. Wszystkie pacjentki traktowane są równo, a personel dokłada wszelkich starań, aby poziom opieki był jak najwyższy - informuje w piśmie do starosty Jana Dżugaja dyrektor PZS Kamil Dybizbański.

Dodaje przy tym, że w strukturze oddziału wyznaczono dwie sale o przyjemniejszym wystroju, gdzie odbywają się porody rodzinne. Zaznacza przy tym, że taki poród jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich pacjentek.

- To czy pacjentka ma domową opiekę okołoporodową czy prywatnie opłaca sobie położną i/lub lekarza jest sprawą indywidualną i decyduje o tym sama kobieta - napisał K. Dybizbański.

Wymienia przy tym, że w ubiegłym roku oddział przeszedł szereg kontroli konsultanta wojewódzkiego i urzędu wojewódzkiego, które nie wykazały żadnych niezgodności z prawem.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

Malwina4.06 o 19:53

Na swój poród byłam zdecydowana w szpitalu prywatnym. Zresztą tam też miałam prowadzoną ciąże od poczatku. Nie chciałam zeby ten wyjątkowy dzien był koszmarem...również ze wzgledow warunkow i roznego jak wiadomo traktowania przez personel medyczny. W medicover czekało na mnie łóżko bez jakichś swmiesznych oczekiwań jak opowiadaly dziewczyny z pracy. Lekarze uwineli sie w 2h

Zgłoś
ewa22.03 o 14:53

Dalej Pan tak twierdzi? A może Pan powiedzieć ile dzisiejszej nocy było porodów z dedykowaną położną?

Zgłoś
Asia17.03 o 19:02

Rodziłam w tym szpitalu dwoje dzieci i nikomu nie płaciłam, nikt nawet mi czegoś takiego nie sugerował!!! Opiekę miałam niemalże jak w prywatnej klinice, bo takie tam pracują położne!- bardzo pomocne, z dużą empatią dla pacjentek i z ogromnym sercem dla maluchów. Wspaniałe i oddane swojej profesji, zdecydowanie wiedzą, po co tam są. Po porodzie zatroskane, "obsługują" pacjentki z szacunkiem dla nich i poszanowaniem dla prywatności. Cały czas w ruchu, aktywne i przy tym uśmiechnięte! Nie wiem, czy miałabym siłę biegać od pacjentki do pacjentki z taką życzliwością po nieprzespanych nocach?! A tu tak jest...Dziewczyny kompetentne, rzetelne, serdeczne i oddane swojej pracy. Jestem Im bardzo wdzięczna, choć słowo "dziękuję" nie wyraża prawdziwych odczuć i emocji. Te Położne, które były przy mnie są godnymi polecenia specjalistkami. Zarażały pogodą ducha, optymizmem, dodawały otuchy i były wsparciem w "nowej"sytuacji życiowej. Położne z pasją! Dziękuję!!!

Zgłoś
Pacjentka 15.03 o 11:28

Porody dedykowane odpłatne nie mogą być prowadzone w żadnej państwowej placówce za ktora odpowiada NFZ. Jeżeli panie położne chcą takie usługi świadczyć powinny robić to w odrębnym prywatnym domu narodzin lub w szpitalu prywatnym Medfemina. Ale po co ? Skoro mozna robić to na państwowym sprzęcie i nieźle dorobić. Ale porody dedykowane płatne 1000zl były i są. I wiele pacjentek uważa ze musi mieć prywatna położną. Dopiero po rozmowach z innymi pacjentkami zostają wyprowadzane z błędu! A Państwo J. Sami proponują porody dedykowane w Olesnickim szpitalu. Tyle w temacie.

Zgłoś
Roxi15.03 o 10:14

Oczywiście, że takie "procedery " mają miejsce. Koleżanka ma już " wykupioną" położną za te 2,3 miesiące. Zawsze byli równi i równiejsi ale to już jest jawna obłuda....

Zgłoś
lola15.03 o 09:21

Koleżanka mówiła,że uczestniczy w zajęciach Szkoły Rodzenia ..Dwie panie już się chwaliły,że mają taką położną-prywatną.Nie rozumiem po co te kłamstwa.,skoro to takie legalne?

Zgłoś
była pracownica15.03 o 08:16

Myślę, że pan starosta, zarząd i radni czytają te informacje i przyjrzał się tej sytuacji. Poprzedni wiedział i nic z tym nie zrobił. Co do mobbingu sama musiałam odejść, zmienić pracę bo p. dyr Rogalski mnie do tego zmusił. Trzy koleżanki również. Jesteśmy gotowe o tym głośno mówić. Wiem, że jest sprawa w sądzie, chętnie dołączymy, możemy zeznawac. Nie boimy się. Dobrze, że ktoś ten temat poruszył. A o spirytus ie który rodziny muszą przynosić to też prawda.,, na odlezyny,,??

Zgłoś
Antek15.03 o 07:10

Oczywiście płatna deryktywa pisu dajecie się frajerzy doić jak dzieci ja nie będę płacił podatku w tym pojebanym kraju. Jak zapewnicie godziwe warunki to można placic

Zgłoś
ww15.03 o 06:36

Art.94p.2 Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika,a wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej ,powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Są to działania karalne. Proszę takie działania zgłaszać .Organ założycielski nie będzie tego typu praktyk tolerował. Parasol ochronny poprzedniej władzy już nie istnieje!

Zgłoś
Krycha15.03 o 01:52

Dlaczego pan kłamie panie dyrektorze że nie ma prywatnych porodów.Prywatne porody są w Oleśnickim szpitalu.Zajmują się nimi "dedykowane położne".Położne pracujące od lat w szpitalu nie chciały uczestniczyć w tym procederze to część zwolnił nowy kierownik oddziału,część sama się zwolniła bo nie mogła znieść mobbingu jaki stosuje kierownictwo oddziału.Wymieniono oddziałowa bo przeszkadzała w robieniu biznesu. Do prywatnych porodów kwalifikowane są kobiety przez prywatny gabinet kierownictwa szpitala.Gdzie jest naszkochany Urząd skarbowy który zwykłego szarego obywatela za przykładowa złotówkę ściga,a nie potrafi zająć się takimi rzeczami.W państwowym szpitalu kwitnie prywata za zgodą wszystkich dookoła-żenada

Zgłoś
ewa15.03 o 01:41

placi się owszem dedykowanym polożnym,ale to nie wszystko.Dyrektor jeszcze płaci takiej położnej 180 zł i o tym nie wie? A co robi taka położna jak jest akurat na dyżurze? Zostawia pacjentki i zajmuje się tą jedną? Tak to chyba wygląda, ...do pacjentki,jeśli rodziłaś i wykupywałas cegiełkę to miałaś prawo otrzymać fakturę, tylko trzeba było o nią poprosić i nie byłoby problemu i to niestety szło na fundację i było legalnym rozwiązaniem

Zgłoś
Marino15.03 o 01:30

Za prywatne porody w szpitalu w Oleśnicy się płaci dedykowanym położnym.Pytanie gdzie jest Urząd Skarbowy aby sprawdził legalność tego działania.Położne dedykowane niby mają płacone za opiekę około porodową ,a z pacjętką spotykają się po raz pierwszy często dopiero w szpitalu.Jak to możliwe oddziałem zarządza małżeństwo kierownik i żona zastępca nieformalnie.A pan dyrektor jest ślepy i głuchy

Zgłoś
Maria14.03 o 22:53

To jest okradanie pacjentek, kobiety boja się porodu, te ktore nie maja pozyczaja i płacą poloznej zeby miec opieke a to im sie nalezy bez placenia. Inaczej jest zapłacić cegiełkę 100 zl a inaczej zaplacic położnej 1000 zł. Chyba te 1000 zl do podziału. Trudno to zrozumiec. Serca nie maja.

Zgłoś
Pacjent14.03 o 22:42

Po co klamac, przecież tak bylo, panie dyrektorze chyba pan juz mial przedstawione dowidy" Prywata na pinekologi i poliznictwie, prywata w Sycowie. Mieli na to przyzwolenie.

Zgłoś
Xx14.03 o 22:29

Sa dowody, myślę ze jezeli bedzie taka potrzeba zostana ujawnione. Pan dyrektor pewnie bardzo zaluje ze napisal ten artylul. Przecież ludzie pracuja tam i widza co się dzieje. Zapewniam, ze platne porody byly.

Zgłoś
Kasia 14.03 o 21:46

Rodziłam rok temu i nie ma płacenia za poród. Jeżeli ktoś prywatnie zapłaci położnej za opiekę to indywidualna sprawa. Nie spotkałam się ze złą opieką wręcz przeciwnie.

Zgłoś
as14.03 o 21:17

Urząd skarbowy już niebawem zapuka do Lali po dowody w sprawie ha ha

Zgłoś
Pacjentka14.03 o 21:00

Rodzilam 5 lat temu w Oleśnicy. Był inny Dyrektor, inny Ordynator. Mąż mógł być przy porodzie tylko i wyłącznie po zapłaceniu tzw cegiełki na szpital. Miała być faktura itd. Oczywiście żadnej faktury nie dostaliśmy. Czytając komentarze w internecie okazało się że to wyludzanie pieniędzy. Jak to wygląda teraz w Oleśnicy nie wiem. Prawda jest taka że leczenie w polskich szpitalach wygląda jak wygląda. Kolejny poród i inny szpital. Moja współlokatora otwarcie mówi że miała cesarke za pieniądze. I tak by można wyliczać. Nie ma znaczenia czy to Oleśnica czy szpital w.... Wnioski te same. Roszczenia pielęgniarek i lekarze którzy uważają się za bogów. Wstyd.

Zgłoś
Marek14.03 o 20:50

A czy ojciec będący przy porodzie płaci pieniądze czy nie?

Zgłoś
Dorka14.03 o 20:44

Czyli Lalu zdemaskowałaś pana Dybizbańskiego,przecież jasno zaprzecza jakoby takie porody odbywały się w naszym szpitalu...I co czujesz się lepsza niż gro kobiet,które rodziły bez prywatnej położnej?Wstyd,że w ogóle wypisujesz takie rzeczy....Super,ciekawe co na to 'żyjący w nieświadomości pan Dybizbański ?'

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube