reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Samorządy złożą się na karetkę?

12.03 o 19:31Komentarzy: 32Kategoria: Aktualności
Burmistrz Jan Bronś deklaruje zakup karetki pogotowia ratunkowego, jeżeli znajdzie się dodatkowy zespół ratowniczy. Do nowego pojazdu mają dołożyć się samorządy z Sycowa i Bierutowa.


Wciąż nie wiadomo, czy poprawie ulegnie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu / arch.

Burmistrz Jan Bronś rozmawiał niedawno z dyrektorem Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy Kamilem Dybizbańskim. Głównym tematem rozmów była możliwość zakupu karetki pogotowia ratunkowego przez oleśnicki samorząd.

- Jesteśmy gotowi kupić karetkę pogotowia ratunkowego, której koszt to kwota około pół miliona złotych - mówił portalowi MojaOlesnica.pl Jan Bronś. - Ale sam zakup karetki niczego nie rozwiązuje w zakresie problemów. Wkrótce złożę propozycję w urzędzie wojewódzkim, że to my kupimy karetkę, ale musi do niej zostać zapewniona dodatkowa załoga - dodaje.

Jak udało się nam dowiedzieć, w tym tygodniu zostanie wysłane pismo do wojewody w tej sprawie. Co ciekawe, w sfinansowaniu zakupu nowego ambulansu mogłyby pomóc inne samorządy. - Mam deklaracje, że władze Sycowa i Bierutowa chętnie by uczestniczyły (w finansowaniu - przyp. red.) pod warunkiem, że znalazłaby się obsada - tłumaczy Jan Bronś.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

Monika13.03 o 15:54

sam zakup karetki i jej obsada nic nie zmieni.problemem jest to że karetki muszą stać w kolejkach do soru we Wrocławiu .jeśli tego się nie przemysli to nawet jak 20 karetek będzie kupionych to problem będzie .powinno poprawić jakość izby przyjęć w Oleśnicy .

Zgłoś
Monika13.03 o 15:54

sam zakup karetki i jej obsada nic nie zmieni.problemem jest to że karetki muszą stać w kolejkach do soru we Wrocławiu .jeśli tego się nie przemysli to nawet jak 20 karetek będzie kupionych to problem będzie .powinno poprawić jakość izby przyjęć w Oleśnicy .

Zgłoś
Mr.D13.03 o 14:23

A co zostanie kupione za te 30mln ze sprzedaży działki?

Zgłoś
oleśniczanin13.03 o 14:09

No w tak bogatym medialnie kraju takie cyrki? Może Premier nie wie, że jego podwładny na tym terenie czyli Starosta Powiatu Oleśnickiego nie wywiązuje się z obowiązków które do niego należą??? Przecież to jest Powiatowy szpital na wszystkie okoliczne miejscowości w Powiecie, a nie Miejski bo przecież takich niema...

Zgłoś
Misiek13.03 o 12:48

Taaa najlepiej sprzedać straż policję i może jeszcze pojazdy z mgk? Czysta głupota nic więcej, skoro brakuje karetki to trzeba znaleść dodatkowe fundusze na nią ale nie kosztem innych służb. Teraz te głąby płaczą bo karetki niema a później gdzie jest policja i straż.

Zgłoś
Zygfryd13.03 o 09:59

Karetki są pod opieką naszego szpitala i ten powinien kupić karetke pogotowia bo dostaje mnóstwo pieniędzy na ratownictwo medyczne.

Zgłoś
akał13.03 o 09:57

Sprzedajcie po jednym wozie straży pożarnej i radiowóz i karetka będzie.

Zgłoś
Bierutowianin13.03 o 09:35

Kiedy w Bierutowie przedszkole nowe bedzie?? Pytam bo widze ze sa rzeczy wazniejsze jak dokladanie komus do miski.. Marta kazala??

Zgłoś
swefa13.03 o 08:27

w dokładaniu jadu dżugaj jest dobry, na nic więcej od niego bym nie liczył. Gdyby przynajmniej wyciągał wnioski z przeszłości, może i by był dobrym starostą, a tak - najgorszy od 89 roku.

Zgłoś
129013.03 o 08:26

A starosta coś dołoży? Czy najwyżej dołoży, ale jadu?

Zgłoś
obserwator13.03 o 06:55

Już raz mowiłem i pisałem w poprzednim komentarzu skąd brać pieniądze na zakup karetki , tz,, zrobic licytacje floty policji i nie potrzeba tyle pojazdow jak często widac to tylko wożą swoje dupska i ot co

Zgłoś
Tylko PO13.03 o 06:50

Wina PiS

Zgłoś
Dan13.03 o 06:48

Jeśli pomóc mają inne samożądy to może powinni zakupić 2 a może nawet 3 nowe karetki. Auta które jeżdżą są bardzo wyeksplatowane mają duży przebieg A szpital pod którym jest szpital nigdy nie kupi nowego auta

Zgłoś
pozdro12.03 o 22:42

@piotr, kup okulary: https://mojaolesnica.pl/28140,miejska-rada-sportu-z-wladzami.php

Zgłoś
Piotr12.03 o 22:41

Maciej Pilarski szefem Rady Sportu w Oleśnicy a redaktor Paszkowski nie pisze materiału, czyżby boi się pan heitu

Zgłoś
adhbsdhn12.03 o 22:35

Do @Faktor leki służbą ratowniczym? A Ty wiesz człowieku, że te osoby które tam jeżdża nie mogą podawać leków? Bo głównie są tam osoby po KPP ? Co za człowiek bez rozumu...

Zgłoś
Fan Boguszyc12.03 o 22:22

SRom to ewentualnie osiołka dać.

Zgłoś
koordynator 12.03 o 22:04

Służby ratownicze mają swoje pojazdy i uważam że jest to wystarczające.. W nowej karetce powinni jeździć wykwalifikowani ratownicy medyczni i lekarz. Wspomniane służby w większości po kpp raczej nie są wstanie tego zapewnić...

Zgłoś
ryś12.03 o 22:03

Na miejscu wojewody odpisał bym, że da kasę na samochód a na obsadę niech się złożą samorządy.

Zgłoś
ryś12.03 o 22:02

Kapiszon - ot i wszystko w temacie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Międzynarodowy boks zawita do Oleśnicy!
dzisiaj o 12:55/ Sport
Wystawa owczarków w Cieślach
dzisiaj o 12:50/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube