reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przez pomyłkę ujawniono dane osobowe

13.03 o 06:21Komentarzy: 59Kategoria: Aktualności
Oleśnickie starostwo przez pomyłkę ujawniło dane osobowe jednego z petentów. Do tego na jaw wyszedł bałagan związany z dostępem do urzędowego systemu BIP.


Dokument i dane BIP-u przed i po naszej interwencji

W tym miesiącu w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Oleśnicy ujawniono dane osobowe takie jak imię, nazwisko i adres zamieszkania autora petycji w sprawie modernizacji ulicy Wileńskiej.

Do tego w systemie jako odpowiedzialny za publikację wymieniony został Przemysław Hanzel, naczelnik wydziału komunikacji i dróg. Jednak zgodnie z lutowym zarządzeniem starosty Jana Dżugaja, nie posiada on już uprawnień do publikowania informacji w BIP-ie, a zyskali je m.in. naczelniczka wydziału rozwoju powiatu Katarzyna Sobczyk-Pienio i sycowski dziennikarz Dawid Samulski, który jest współpracownikiem starostwa. W kuluarach mówiło się, że takie rozwiązanie wpłynie na dezorganizację pracy i chaos w publikacjach ważnych komunikatów i dokumentów. Tak się właśnie stało w tym przypadku.

W sprawie wycieku danych redakcja portalu MojaOlesnia.pl interweniowała m.in. u starosty Jana Dżugaja oraz u inspektora ochrony danych osobowych, którym w starostwie jest sekretarz Piotr Kwaśny. Odpowiedzi otrzymaliśmy tylko od K. Sobczyk-Pienio.

- Ludzki błąd, na który wpływ miała chęć umieszczenia informacji w jak najszybszym terminie. Oto przyczyna niezamierzonego ujawnienia danych osobowych. Natychmiast po zorientowaniu się o zamieszczeniu błędnego pliku został on wymieniony na właściwy. Obecnie w BIP widnieje odpowiedź zanonimizowana. Odpowiedzialny za informację i jej wytworzenie, jako naczelnik wydziału prowadzącego sprawę petycji mieszkańców (§ 2 ust. 4 zarządzenia Starosty Oleśnickiego 11/2019), był Przemysław Hanzel - informuje naczelniczka.

Po naszej interwencji zmieniono oznaczenie osoby publikującej odpowiedź na petycję. - Osobą wskazaną jako publikująca jest Katarzyna Sobczyk-Pienio. Przemysław Hanzel, którego nazwisko zostało podane omyłkowo (w styczniu publikował treść petycji, więc domyślnie wskazany był na liście wyboru jako osoba publikująca), obecnie nie ma możliwości publikowania materiałów w BIP. Ponadto nikt nie ma możliwości zalogowania się do konta innej osoby niż uprawniona. Zapewniam, że starostwo poczyni starania, aby w przyszłości taka sytuacja nie miała już miejsca - dodaje K. Sobczyk-Pienio.

Przypomnijmy, już w poprzedniej kadencji ówczesne władze lekceważyły kwestie bezpieczeństwa teleinformatycznego, co spowodowało przejęciem przez hakerów systemu ZSIP, za którego podatnicy zapłacili 2,8 mln złotych. Do tego doszła możliwość przejęcia danych osobowych korzystających z niego osób.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Julian Czajniczek14.03 o 09:57

Kapica się nie odzywa. Wie co jest grane. W Zarządzie jest zerem. Może zabrać głos, jak starosta pozwoli i zaakceptuje. Prawo do decyzji? Żadne.

Zgłoś
xdd14.03 o 09:56

Także nie dość, że nie ma szacunku to i władza nikła.

Zgłoś
wiem coś o tym14.03 o 09:55

Jaką władzę ma Dżugaj? Jedna decyzja rady i go nie ma, albo jedna decyzja władz i go nie ma w PO, a wtedy i o nim i o Polańskim szybko tutaj zapomną. Co więcej - ten drugi będzie szukał roboty daleko poza dolnośląskim.

Zgłoś
vw814.03 o 09:53

Jaką koalicję? Dżugaj to już rozwalił razem z Polańskim i jak PO się nie zainteresuje tym, co wyprawiają ludzie z ich legitymacją to w najbliższych wyborach nikt w Oleśnicy nie będzie chciał patrzeć na ich kandydatów. Jak można było rozwalić to wszystko i sprawić, że ludzie zatęsknili za PiSem? Okazuje się, że Dżugaj i Polański potrafią.

Zgłoś
Piotr14.03 o 09:50

Dżugaj masz władzę ale nie masz żadnego autorytetu i szacunku pracowników i innych ludzi

Zgłoś
:(14.03 o 07:59

Dżugaj pociągnie koalicje na dno !!!Usuńcie tego człowieka jak najszybciej.

Zgłoś
Rzecznik 14.03 o 07:22

Współczuję tej pani - dbać o wizerunek Dżugaja to wyzwanie niemal niemożliwe do zrealizowania. Tym bardziej że widać, iż ona nie ma o mediach i PR zielonego pojęcia.

Zgłoś
3tim14.03 o 07:19

Jak długo PO będzie tolerowała tego człowieka, który nie dość że merytorycznie absolutnie nie nadaje się na starostę, to jeszcze jako człowiek nie ma podstawowych kompetencji interpersonalnych. Może powinien pójść na jakieś szkolenie, terapię, kurs... wszystko jedno, byle uświadomili mu, że z innymi można rozmawiać i nawet Kiedy mamy inne zdanie szanować ich. Tymczasem on się bardziej nadaje do PiSu, realizując zasadę: "albo się ze mną zgadzasz albo Cię zniszczę". Ludzie długo nie wytrzymają, ale konsekwencje poniesie całe PO A nie tylko Dżugaj.

Zgłoś
3tbifckj14.03 o 06:44

Jest mądrzejszy i nie boi się tego pokazać czy 100 procent madrzejszych. Swoją drogą "ludzkim bledem" było wybieranie Dżugaja ale może zarząd "poczynił starania, by taka sytuacja się więcej nie powtórzyła".

Zgłoś
Ewa14.03 o 06:42

Dżugajowi przeszkadza to, gdy ktoś jest mądrzejszy od niego, czyli w starostwie 99 proc. pracowników...

Zgłoś
Ibris14.03 o 06:41

"Ludzki błąd"... rozumiem że na inne niefortunne zachowania wpłyną zwierzęce błędy, roślinne błędny, błędy kosmitów lub Pani Kasia coś jeszcze wymyśli. Ta wypowiedź wygląda jakby sformułowała ją gimnazjalistka (I to na początku edukacji w gimnazjum). Brak tej pani kompetencji, ale Dżugajowi to najwyraźniej nie przeszkadza.

Zgłoś
Grey14.03 o 05:11

" Obecnie w BIP widnieje odpowiedź zanonimizowana...". A może odpowiedź ta była zonanizowana....

Zgłoś
Xyz13.03 o 22:49

Dżugaj, jak można było w 100 dni rozwalić to na co Bronś tak długo pracował? Przecież to dzięki tobie i temu jak traktujesz ludzi gdyby dziś odbyło się referendum wielu tych, którzy wad popierali glosowaliby za waszym odwołaniem. Wiem że władza się zużywa, ale w 100 dni rozwalić taki potencjał to tylko Ty potrafisz.

Zgłoś
Cdud13.03 o 22:47

Przy Dżugaju ona ma mega kompetencje. Ważny jest punkt odniesienia... na takiego karnego starostę wystarczy. Przecież nie może być mądrzejsza od szefa. Już wiecie dlaczego to ona została zatrudniona.

Zgłoś
Gcfhgdvjcg13.03 o 22:42

W tym kraju slynne sa panie od komunikacji ktore nic nie mówią. Może to jest droga dla Katarzyny?

Zgłoś
Civic13.03 o 22:41

Wyślijcie panią Kasię na jakieś szkolenie bo jej debiut w roli rzecznika jest mizerny. Widać, że w tej dziedzinie wiedzy, doświadczenia i umiejętniści ma niewiele.

Zgłoś
R2613.03 o 22:39

Kto tej kobiecie pozwolił się wypowiadać w imieniu starostwa? Do momentu kiedy tylko Dżugaj ją chwalił, a ona milczała myślałem że jest jakimś fachowcem. Otworzyła usta i czar prysł. Zero kompetencji.

Zgłoś
Szary człowiek 13.03 o 22:37

A ja Dżugajowi dziękuję za jedno, że mi otworzył oczy. Nigdy nie zagłosuje na PO bo jeśli oni desygnują takich ludzi na stanowiska to znaczy, że są marną formacją, która nie szanuje ludzi i której nie można ufać. Dzięki Szefie Wielki Dżugaju!

Zgłoś
T13.03 o 21:17

Naruszył czyjeś interesy. Ale wściekły atak.

Zgłoś
ola13.03 o 20:21

racja to bardzo zły człowiek jest

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Niedzielny festyn dla mam
dzisiaj o 15:42/ Aktualności
Areszt dla pijanego kierowcy
dzisiaj o 15:11/ Aktualności
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube