reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dyrektor gotowa na podział BiFK-u

12.03 o 16:34Komentarzy: 55Kategoria: Aktualności
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy szykuję się do podziału na samą bibliotekę i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki. Szefować nowym jednostkom mają Anna Zasada i Agata Szpiłyk.


Anna Zasada w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Michał Kołaciński, została dyrektorem Biblioteki i Forum Kultury. Teraz z kolei zajmie się prowadzeniem miejskiej biblioteki

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Oleśnicy radni przyjęli uchwałę intencyjną dotyczącą likwidacji Biblioteki i Forum Kultury. Przypomnijmy, w miejsce BiFK-u ma powstać Oleśnicka Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Zapytaliśmy dyrektor BiFK-u Annę Zasadę o przygotowania do podziału. - Od momentu podjęcia przez Radę Miasta uchwały intencyjnej w grudniu 2018 przygotowujemy się do podziału - mówi portalowi MojaOlesnica.pl dyrektor Zasada. - Są to takie kwestie jak przygotowanie nowych statutów, podział środków trwałych i mienia, kwestia należności i wierzytelności, kwestia następcy prawnego BiFK i wiele innych.

Dyrektor Anna Zasada odpowiedziała również na nasze pytanie, co sądzi o planowanym podziale kierowanej przez siebie instytucji na Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz bibliotekę. - Cieszę się, że będę mogła skupić się na kierowaniu biblioteką i chciałabym aby ta instytucja wciąż się rozwijała i podnosiła jakość swoich usług - odpowiada.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (55)

wyborca14.03 o 21:14

Boże,widzisz,a nie grzmisz!!!

Zgłoś
Mk13.03 o 21:34

Powinni ją zwolnić!!!!

Zgłoś
Romeo13.03 o 21:32

Żulia, ty tak sobie nie drwij. Społeczeństwo trzeba wychowywać. No ale jeśli na "koncert" takiego Sławomira ludzie zabierają nawet dzieci (sic!) To tak jakby w szkole zamiast Tuwima czytać dzieciom superexpress !

Zgłoś
Julia13.03 o 19:32

O matko! Jak się cieszę!!!!!!! Agaaaatooooo!!!!! W końcu w Mokisie coś się będzie działo!!!!!! Przecież debilne kabarety i filmy Vegi to nie jest, to czego potrzebuje, jak by nie było, dość wykształcone i wyposzczone kulturalnie miasto.

Zgłoś
Wyborca13.03 o 16:58

No i znowu będzie kilka dobrze płatnych stanowisk dla swoich żołnierzy

Zgłoś
As13.03 o 16:00

Ten pomysł to dno

Zgłoś
Jane&John 13.03 o 13:55

No nie wiem. Przed nami discopolo, food trucki i festiwal piwa. (Ofcę liczę osobno). Dni Oleśnicy pewnie też będą w ten deseń. Biblioteka była i jest. A kultura chyba teraz nabierze nowego znaczenia. BiFK za całokształt oceniam bardzo dobrze. Za MOKiS trzymam kciuki.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski13.03 o 10:23

Jak tu odnosić się do tchórza zza "... dzisiaj o 01:12"? Skoro wstydzi się tego, co napisał. Polemizować z czymś, co do czego sam autor nie ma pewności? Nie. Zatem dobrze napisałem, to, co napisałem: Pomysł utworzenia BiFK był złym, nierozważnym, nazwa karkołomna. Tak to też określałem w moich komentarzach, gdy lokalne media informowały o tym pomyśle. Ileż kosztów to pochłonęło? Łączenie, teraz rozdzielanie. Zmiana szyldów. Czy ponownie będzie odnawiana elewacja sali widowiskowej? Biblioteka była i jest. A Forum Kultury było tylko z nazwy. Za to całe zamieszanie ktoś zapłaci? Nie. Ta beztroska Michała Kołacińskiego i jego ugrupowania kosztowała podatników.

Zgłoś
rys13.03 o 08:50

Na razie skutecznie koalicję, która wygrała wybory to dzieli Dżugaj. PiS szybko wróci i Ania znowu wszystko połączy.

Zgłoś
turan13.03 o 08:24

Dżugaja do biblioteki. Może nauczy się czegoś!

Zgłoś
dvd13.03 o 08:24

No i jeszcze czy i za ile koleś ściąga kolejnych pracowników - jak się okazuje - jemu niezbędnych i ile nas to kosztuje. Dżugaj znowu tutaj jest mistrz

Zgłoś
ewa13.03 o 08:23

@robin masz rację - ludzie mają gdzieś czy będą dwie instytucje kultury czy jedna. Dla nich ważniejsze jest to, czy sa powaznie traktowani, szanowani; oni i ich rodziny. A kiedy na mieście coraz głośniej o metodach Dżugaja to nie ma się co dziwić, że atmosfera gęstnieje.

Zgłoś
robin13.03 o 08:21

Możecie sobie budować, tworzyć, zmieniać Oleśnicę, ale jak o waszym wizerunku będą decydowali tacy ludzie jak obecny starosta wszystko to o d... będzie można rozbić. Zapytajcie się go, dlaczego przegrał w Twardogórze. Albo nie pytajcie - odpowiem: bo mieliśmy dość jego, jego klakierów i ich metod. Tyle w temacie. Historia lubi się powtarzać, a ja lubię mówić: "A nie mówiłem".

Zgłoś
Errata13.03 o 07:44

Nie ma bata na Zasadę! Ania z burmistrzami daje radę!

Zgłoś
Aa13.03 o 07:03

Jak bzdura!po co zmieniać coś co jest dobre?

Zgłoś
Ety13.03 o 05:51

Nic nie pomoże kiedy starosta będzie ktoś taki jak Dżugaj. Głos na PO to głos na Dżugaja. Opamiętajcie się... Chcecie żeby tacy Dżugaje decydowali o Waszym życiu? Skoro PO go popiera to znaczy że oni chcą takich ludzi u władzy...

Zgłoś
...13.03 o 01:12

Panie Kowalski opowiada pan bzdury - z połączenia MOKiS i Biblioteka powstała jedna duża instytucja mogąca podjąć się dowolnych zadań. Teraz będą dwie oddzielne instytucje kultury - każda będzie miała mniejsze możliwości. Podział jest tylko i wyłącznie po to, aby dać pracę przyjaciółce Bronsia. Żadnych innych przyczyn nie podali i nie podadzą.

Zgłoś
Stanisław Tym 13.03 o 00:37

A może porozmawiajmy o kwalifikacjach , Pani Zasada wyższe wykształcenie a Pani Agatka ledwo średnie to chyba tylko w olesnicy tak można . Czytam , że jednemu nazwa sie nie podobała , ale może trzeba spojrzeć na inny aspekt tej sprawy . Firma dawała radę i było owiele mniej pieniędzy wydawanych . Rozłączenie dwóch instytucji to oczywiście duże koszty , takie jak powołanie kolejnej szefowej Pani Agata nie będę pracować za 3 tys złotych pensja przynajmniej 6 tys jak nie lepiej ,swoich Pan Burmistrz doceni , trzeba stworzyć stryptury kadr , księgowości kolejne etaty . Tak wiec optymiści złej nazwy gratuluje wam ,bo za tę kulturę zapłaci ,mieszkaniec Oleśnicy . Kiedy wreszcie zrozumiecie drodzy mieszkańcy Oleśnicy , że pieniądze z nieba nie spadają a za każda decyzjie wy musicie zapłacić . Współczuje tylko pracownikom BiFK którzy stracą pracę bo nowi czekają na posady . I to ma być samorząd , to tylko w Oleśnicy może być . Jak co niektórzy powiadają w ostatniej ostoji postkomunizmu wszystko jest możliwe . Stanisław Tym

Zgłoś
Piotr Ruciński13.03 o 00:01

Podoba mi się garnitur i krawat tego w niebieskim. Twarzowy.

Zgłoś
Ha12.03 o 23:34

Dla mnie nie wazne kto jest dr i ilu ich jest...ale ciezze sie z jednej rzeczy. W konvu nazwa normalna do ktorej kazdy byl przyzeyczajony. Jak powiesz teraz mokis to kazdy wie o co chodzi.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Areszt dla pijanego kierowcy
dzisiaj o 15:11/ Aktualności
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Międzynarodowy boks zawita do Oleśnicy!
dzisiaj o 12:55/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube