reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Biegacze wspólnie sprzątali lasy [WIDEO]

10.03.2019 o 06:33Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Publikujemy komunikat oleśnickich biegaczy, którzy w sobotę wspólnie porządkowali lasy. - Szwedzka moda dotarła i pod naszą oleśnicką strzechę biegową. Jeśli biegać, to po malowniczej i czystej okolicy! - napisali.Piękny i czysty las, to widok, jakiego oczekujemy wybierając się na wycieczkę leśnymi duktami. Jednak niekiedy wyprawę tę mogą uprzykrzyć piętrzące się między drzewami stosy śmieci. Jedne wypełzają spod liści, inne chowają się w krzakach, a jeszcze inne potrafią wdrapać się na drzewa...

Las nie zaśmieca się sam. To ludzie wyrzucają tu odpadki, często doskonale zdając sobie sprawę z tego że niszczą ekosystem oraz, że jest to niezgodne z prawem i szkodzi nie tylko roślinom i zwierzętom, ale również nam samym.

W trosce o to, aby na naszych ścieżkach biegowych był porządek, zorganizowaliśmy akcje PLOGGINGu.

Plogging to nic innego jak bieganie połączone ze sprzątaniem. Szwedzka moda dotarła i pod naszą Oleśnicką strzechę biegową. Jeśli biegać, to po malowniczej i czystej okolicy!Akcja odbyła się z inicjatywy naszego klubowego kolegi Jacka Szandały, przy wsparciu Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Po kilku treningach w lasach przylegających do miejscowości Cieśle, ich organizator - Jacek, postanowił uświadomić nas jak zanieczyszczone są leśne szlaki i pokazać, co sprawia, że nie zawsze jest w pełni usatysfakcjonowany treningiem.

O godzinie 9 wyruszyliśmy, wyposażeni w rękawiczki i worki w poszukiwaniu śmieci. Szukać nie musieliśmy dużo bo na 8-śmio kilometrowej trasie, śmieci uzbierała się cala przyczepka. Chyb nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z tego, że na tak krótkim odcinku zbierzemy tyle plastiku, szkła i innych odpadków niepożądanych na łonie natury. Odcinek, który przebyliśmy to zaledwie drobny ułamek całości, jaką są zielone płuca naszego powiatu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ploggingu za pomoc. Wsparli nas między innymi klubowi koledzy z Cała Oleśnica Biega, oraz członkowie Klubu Biegacza Lupus, dziękujemy również oleśnickiej młodzieży - Filipowi i Natalii, którzy zdecydowali się wolny od szkoły poranek poświęcić na naprawdę szczytny cel. Wielkie brawa dla wszystkich!

Oczywiście, lubimy łączyć pożyteczne z przyjemnym, więc całą akcję zakończyliśmy wielkim ogniskiem.Izabela Chorąży / COB, źródło: wlin.pl

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Wypadek na trasie S8. Są utrudnienia w ruchu
dzisiaj o 21:15/ Aktualności
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube