reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 20 maja. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny wychowanek APO w Lidze Centralnej

9.03 o 19:23Komentarzy: Kategoria: Sport
Awans do Centralnej Ligii Juniorów U-15 zanotował kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej Oleśnica. Na zasadach wypożyczenia do zespołu FC Wrocław Academy trafił Jan Mielczarek.


Jan Mielczarek gra w barwach wrocławskiego klubu / fot. FC Wrocław Academy

Janek na zaproszenie jednej z najlepszych akademii na Dolnym Śląsku wziął udział w testach, które przeszedł pozytywnie. - Poskutkowało to związaniem się umową z wrocławskim klubem, a także przenosinami do renomowanej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - czytamy w komunikacie APO.

Zawodnik miniony sezon w barwach Akademii Piłkarskiej Oleśnica spędził na boiskach I Ligi Wojewódzkiej. W zespole trampkarzy APO wraz z kolegami z klasy piłkarskiej trenował pod okiem trenera Tomasza Jaszczyszaka.

- Janek przebył długą drogę z licznymi upadkami i wzlotami. Nie poddawał się i ciężko pracował, dlatego tym bardziej cieszy fakt zawodniczego awansu. Jestem z niego dumny i wraz z całą drużyną życzymy Jankowi wszystkiego dobrego komentuje szkoleniowiec APO.

Janek jest kolejnym (po Gracjanie Szwaku - przyp.red.) wychowankiem oleśnickiej Akademii, który trafił do FC Wrocław Academy. Najbliższy sezon spędzi na boiskach Centralnej Ligi Juniorów U-15, grając przeciwko takim drużynom jak Miedź Legnica, Piast Gliwice czy Zagłębie Lubin.

- Od piątego roku życia gram w piłkę nożną, od 2015 roku moim trenerem był Tomasz Jaszczyszak. W grudniu 2018 roku brałem udział w testach do FC Wrocław Academy, które przeszedłem pozytywnie. Od lutego gram w FC Wrocław Academy i uczęszczam do szkoły SMS Junior Wrocław. To, co osiągnąłem, zawdzięczam swojemu trenerowi Tomaszowi i chciałbym mu podziękować za wspólne trzy lata - podsumowuje wychowanek APO.

źródło: APO

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Proboszcz prosi o wsparcie budowy kościoła
dzisiaj o 12:21/ Aktualności
Radny krytykuje członka zarządu powiatu
dzisiaj o 12:08/ Aktualności
Kolejny napis oraz interwencja policji
dzisiaj o 11:51/ Aktualności
Weekendowy rajd wandali na ul. Kilińskiego
dzisiaj o 11:37/ Aktualności
Przytul Pyska kupi ziemię dla zwierząt
dzisiaj o 11:16/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube