reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rodacy o Polakach na Ukrainie

8.03 o 19:12Komentarzy: 1Kategoria: Kultura
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaprosił na spotkanie z fotografem Pawłem Piotrowskim, które odbyło się w sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy.


Na pytania odpowiadał Paweł Piotrowski

Tematem dzisiejszej rozmowy w bibliotece była seria fotografii dokumentalnych pt. "Rodacy - o Polakach na Ukrainie”, wykonanych w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fotografie stanowią opowieść o naszych rodakach - Polakach żyjących na Ukrainie, a tym samym zapiski z metaforycznej podróży po historii, pamięci narodu i poszukiwania tego, co nas, Polaków, łączy mimo rozsiania po wielu zakątkach świata.

- Zdjęcia dokumentują życie społeczności silnie przywiązanej do naszej wspólnej tradycji i pochodzenia, pomimo formalnego oddzielenie od ojczyzny. Autorem fotografii jest mieszkaniec Gminy Dobroszyce Paweł Piotrowski, absolwent wrocławskiej ASP, laureat licznych konkursów fotograficznych, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych (2018). Jego prace były publikowane w książkach, prasie oraz w internecie. Wybór zdjęć można obejrzeć na stornie internetowej: http://www.piotrowskipawel.pl/compatriots-rodacy/ - informowała BiFK.

Sam autor odpowiadał na pytania mieszkańców. Wyjawił też, że zainspirowała go wizyta na Ukrainie w Sądowej Wiszni, skąd pochodzi wielu mieszkańców Dobroszyc. Pojechał tam w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", która ma na celu porządkowanie polskich nekropolii na naszym dawnym terytorium.


Mieszkańcy obecni na spotkaniu

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

rororo9.03 o 00:12

fajna inicjatywa

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Areszt dla pijanego kierowcy
dzisiaj o 15:11/ Aktualności
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Międzynarodowy boks zawita do Oleśnicy!
dzisiaj o 12:55/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube